PDA

Zobacz pełną wersję : Sztukateria elewacyjna - czy można poczekać?



SGS2013
03-05-2014, 13:40
Witam,

Mam do wykonania elewację budynku która wymaga raczej sporej ilości sztukaterii elewacyjnej. Jako że ta przyjemność trochę kosztuje, mam pytanie czy możliwe jest zamocowanie jej na elewacji ocieplonej (styropian, siatka klej) bez tynku np. rok później i otynkowanie dopiero całości?

Druga sprawa (pytanie raczej do wykonawców): ile takie wykonanie na raty może podnieść koszt wykonania elewacji w porównaniu do wykonania jej od razu w całości? (budynek piętrowy, wysokość ścian ok 9,5 m, powierzchnia elewacji ok 340 m2).

Pozdrawiam.

EWBUD
03-05-2014, 16:29
Witam,

Mam do wykonania elewację budynku która wymaga raczej sporej ilości sztukaterii elewacyjnej. Jako że ta przyjemność trochę kosztuje, mam pytanie czy możliwe jest zamocowanie jej na elewacji ocieplonej (styropian, siatka klej) bez tynku np. rok później i otynkowanie dopiero całości?

Druga sprawa (pytanie raczej do wykonawców): ile takie wykonanie na raty może podnieść koszt wykonania elewacji w porównaniu do wykonania jej od razu w całości? (budynek piętrowy, wysokość ścian ok 9,5 m, powierzchnia elewacji ok 340 m2).

Pozdrawiam.

Czy jest możliwe? tak.
Na raty? w sensie: teraz siatka + klej i za rok powiedzmy tynk + sztukateria? Kwestia dogadania się między Tobą a Wykonawcą - ale myślę, że nie ma tu mowy o jakimś strasznym wydatku....

SGS2013
03-05-2014, 17:16
Budynek jest dość wysoki. Nie znam specyfiki tej branży - czy firmy wykonujące elewacje mają własne rusztowania, czy tez każą je wypożyczać zleceniodawcy? Zapewne to trochę kosztuje. Mam trochę rusztowań tzw. warszawskich i na upartego mógłbym sam te dekoracje przykleić, ale robiłbym to ze 2-3 razy dłużej niż ktoś doświadczony w tym fachu.

PS. Czy u Was "wielosztuki" tj. tynki + elewacje są trochę taniej liczone jako całość?

EWBUD
03-05-2014, 20:13
Normalna firma ma rusztowania własne - nie opłaca się wypożyczać na dłuższą metę.
Jako całość za jednym "strzałem" liczy sie normalną stawkę, jeśli chcesz to rozbić na 2 etapy, to pozostają negocjacje :)

Balto
16-01-2015, 19:45
m.bier: a ja nie param się reklamą Lintona i tez jestem mega zadowolony. Jeżeli chcesz to oficjalnie reklamić to jest tzw. płatny profil kosztujący płatne pieniądze i wtedy możesz mówić co pięć minut a linton jest najbardziej... ale tak chłopie... nawet takie pierduły trzeba umieć mówić...