PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa P-W - czy warto?



SGS2013
03-05-2014, 16:56
Witam,

Budynek ma trzy kondygnacje z poddaszem które kiedyś ma być użytkowe (razem bez garażu i kotłowni to ok.330 m2). Ściany z pustaka ceramicznego nie poryzowanego 25 cm + będzie 15 cm styropian szary. Podłoga: będzie 25 cm styropianu. Ogrzewanie podłogowe na 230 m2 reszta grzejniki (poddasze + garaż). Konstrukcja budynku na pewno nie przypomina budynku pasywnego (szęścian z wbudowanym częściowo garażem, czterospadowy dach, 2 balkony,..)

W budynku będzie kominek w którym raczej będzie miał kto palić i dokładać 24h + wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Aktualnie sieć gazowa jest w drodze ok 15 m od budynku.

Moje pytanie jest takie, czy warto zastanowić się nad powietrzną pompą ciepła jako alternatywą dla ogrzewania gazowego, tzn czy takie ogrzewanie będzie dużo tańsze? Czy są na rynku pompy do takiej powierzchni - nie wiem jakiej mocy powinna być?

Pozdrawiam

fachman19
03-05-2014, 17:03
jak masz gaz i istniejącą instalację to zapomnij o PC

SGS2013
03-05-2014, 17:19
Stan SSZ beż żadnych instalacji - nawet elektryk jeszcze nie skończył.

fachman19
03-05-2014, 17:46
Do PC podłogówka.To Podstawa

asolt
03-05-2014, 19:13
Witam,

Budynek ma trzy kondygnacje z poddaszem które kiedyś ma być użytkowe (razem bez garażu i kotłowni to ok.330 m2). Ściany z pustaka ceramicznego nie poryzowanego 25 cm + będzie 15 cm styropian szary. Podłoga: będzie 25 cm styropianu. Ogrzewanie podłogowe na 230 m2 reszta grzejniki (poddasze + garaż). Konstrukcja budynku na pewno nie przypomina budynku pasywnego (szęścian z wbudowanym częściowo garażem, czterospadowy dach, 2 balkony,..)

W budynku będzie kominek w którym raczej będzie miał kto palić i dokładać 24h + wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Aktualnie sieć gazowa jest w drodze ok 15 m od budynku.

Moje pytanie jest takie, czy warto zastanowić się nad powietrzną pompą ciepła jako alternatywą dla ogrzewania gazowego, tzn czy takie ogrzewanie będzie dużo tańsze? Czy są na rynku pompy do takiej powierzchni - nie wiem jakiej mocy powinna być?

Pozdrawiam

Jezeli chodzi o moc pompy to na początek obliczenia ozc, na ich podstawie projekt podłogówki i dobór grzejników (jezeli mają być) oczywiscie przewymiarowanych.

mkm silesia
03-05-2014, 21:33
No zobaczymy jak to z tym gazem będzie po wyczynach ruskich może ten z Norwegii i kataru będzie tańszy

fachman19
04-05-2014, 05:28
No zobaczymy jak to z tym gazem będzie po wyczynach ruskich może ten z Norwegii i kataru będzie tańszy

Racja ,ale teraz płacimy najwięcej w Europie za gaz .
Za prąd tez przepłacamy.
Ale grzejniki :(

Cóż - dylemat.

mkm silesia
04-05-2014, 07:01
No ale szykują zakupy przez kolejnego pośrednika czyli "wspólnie europejsko " myślisz że będzie taniej ja nie wierzę to będzie kolejne pgnige na naszym garnuszku już jak unia nakazał podział w pgnige to chłopaki się śmiali że przybyło etatów.