PDA

Zobacz pełną wersję : Czy po zdjęciu stempli strop siada? Pękają mi ściany.



kongresmen
03-05-2014, 19:47
Mam problem. Dom mam z betonu komórkowego a ścianki działowe z silki. Majster budując ścianki działowe wyciął w ścianach nośnych 2 cm głęboką szczelinę i tak schował silke w putak. Całość zaszpachlował klejem i było ok. Po zdjęciu stempli od stropu co zrobiłem niedawno, na łączniach silki z ścianami z betonu komórkowego powstały pęknięcia. Według mojego oglądu to ściany zewnętrze po zdjęciu stempli wybrzuszyły się może 1-2 mm i stąd to pękniecie. Na zewnątrz pustaki nie pękają. gdyby nie było to przesmarowane klejem to nawet bym tego nie zauważył, a tak klej poodrywał niewielkie kawałki pustaka na łączeniach tych ścian. Czy jest to normalne czy mam zacząć się bać? Dodam że jest to tylko na łączeniach silki z betonem komórkowym i tylko na dwóch ścianach.

pavlo666
04-05-2014, 11:16
Daj zdjęcia jak dasz radę.

turalyon
04-05-2014, 11:38
No bo scianek działowych nie muruje sie przed zdjeciem stempli,tylko po

Elfir
04-05-2014, 19:27
może jednak siadanie ścian nosnych?

johny2
04-05-2014, 19:47
może kluczem do rozwiązania jest różna rozszerzalność cieplna materiałów (silki i betonu kom.)

kongresmen
07-05-2014, 06:49
Kierownik budowy którego o tym poinformowalem stwierdził ze jest to normalne jednorazowe tapnięcie. Nie obejrzał tego ale stwierdził ze nie mam się co obawiać.

jedrek244
07-05-2014, 06:59
tiaaa....a co miał powiedzieć
napisz jaki strop

CityMatic
07-05-2014, 07:08
Kierownik budowy którego o tym poinformowalem stwierdził ze jest to normalne jednorazowe tapnięcie. Nie obejrzał tego ale stwierdził ze nie mam się co obawiać.
Tąpnięcie to może być w kopalni, tąpnij tego kierownika strop oparł się na ściankach nośnych i stąd pęknięcia.One nie są do tego przystosowane.
Kolega turalyon ma rację ścianki buduje się po zdjęciu stempli, zapewne teraz strop wsparł się o ścianki działowe i przenosi jakieś obciążenia. Śmiem twierdzić, że zawsze będzie tam pojawiało się pękniecie.