PDA

Zobacz pełną wersję : Czy profile CD wytrzymają taki ciężar bez sznurkowania?



darkob
03-05-2014, 21:59
Mam zamiar położyć na suficie w sumie 25-30cm wełny toprock .Z tego 15cm na profilach cd pod jętkami i 10-15cm między jętkami.Wieszaki-grzybki przykreciłem co 40cm i 85-90(odleglości między jętkami).Między profilem cd a jetką jest 12cm.Wcisnałem dzisiaj od spodu kawałek wełny i mam wątpliwości...zatrzasnąłem kawałek profila i wełna lekko pręży ale dojdzie jeszcze ciężar welny od góry(między jętkami).Czy nie powyginają sie profile pod takim cieżarem ?może powinienem górną warstwe sznurkować mocując sznurek do jętek lub dolną warstwe zaczepiając za grzybki?

darkob
04-05-2014, 12:32
Już wczoraj na próbe lekko naciąłem ten kawalek wełny ale od góry wzdłuż jętki.Bardziej zastanawia mnie czy pod ciężarem 25-30cm wełny profile cd nie będą sie wyginały.Jakie jest dopuszczalne obciążenie na m2 przy takim rozstawie wieszaków-grzybków?

dof
05-05-2014, 12:59
Już wczoraj na próbe lekko naciąłem ten kawalek wełny ale od góry wzdłuż jętki.Bardziej zastanawia mnie czy pod ciężarem 25-30cm wełny profile cd nie będą sie wyginały.Jakie jest dopuszczalne obciążenie na m2 przy takim rozstawie wieszaków-grzybków?

Wejdź na stronę Knaufa i znajdź arkusze techniczne (pdf) sufitów podwieszanych. Tam masz tabele rozstawow wieszaków i profili w zależność od obciążenia. Policz sobie wagę samej wełny i nie zapomnij dodac wagi plyt na m2. U mnie wyszlo okolo 800kg na 25m2 przy welnie 150.