PDA

Zobacz pełną wersję : obsywa z gazem. czym grzać?



snipes
05-05-2014, 10:46
Witam,

Jestem na etapie robót mokrych. Za parę dni do domu wchodzą tynkarze, tak się złożyło, że posadzka już jest.

Na przełomie kwietnia i maja miałem mieć gaz. Teraz okazuje się, że gazu nie będzie projekt gazociągu nie jest gotowy, i nie wiadomo kiedy gaz popłynie.

Zakładam lekko optymistycznie, że do zimy gazownia się wyrobi. Mam jednak pytanie:
- czym wysuszyć tynki i przede wszystkim posadzkę przed położeniem drewnianej podłogi. Mam wylewkę anhydrytową, podłogę można położyć kiedy wilgotność posadzki spadnie do 0,2 proc. Mam ogrzewanie podłogowe, no ale nie ma paliwa do kotła kondensacyjnego. Jest jakaś tania alternatywa do zamontowania celem wysuszenia posadzki?
- jak przygotować się na wariant B czyli, na duże opóźnienie w podłączaniu gazu ziemnego?

Lopesjus
05-05-2014, 10:55
Wyschnie samo (taki mamy klimat od maja). Z tym gazem, jak to dopiero projekt się robi, to zapomnij że dadzą radę w tym roku. Może kominek z płaszczem wodnym?

gentoonx
05-05-2014, 11:37
jak projekt się robi to i kilka lat może potrwać - u mnie do działek ciągnęło się 4 lata, a SN miałem w drodze 70m dalej

kocioł elektryczny Kospel lub Elterm i grzej - jak zrobią gaz to się przesiądziesz, a kocioł odsprzedasz na alledrogo - możesz też na alledrogo poszukać używki

Greengaz
05-05-2014, 12:19
Przezbroić kocioł na propan, podłączyć butlę 11 lub 33 kg.
Zimą jak się nie wyrobią, a raczej nie licz na to, podłączyć baterię butli 33 kg lub doraźnie zainstalować zbiornik 1 000 litrów. Do instalacji takiego zbiornika nie jest potrzebny projekt i pozwolenia.

snipes
05-05-2014, 15:07
Dzięki za odpowiedzi,
Na razie podłączam na noc farelkę, żeby temperatura w nocy za mocno nie spadała. Po tynkach pewnie wypożyczę osuszacz.

Widzę, że kwestia alternatywnego ogrzewania nie wygląda tragicznie choć wizja wyłożenia 2 - 3 kpln za kocioł, którego użyją przez jeden sezon zachęcająca nie jest - mam na myśli elektryczny. Może i ten propan butan byłby lepszy....

Kasia Wojtek
06-05-2014, 07:40
Pomijając kwestie estetyczne, gaz z butli jest chyba najlepszym/najprostszym rozwiązaniem.