PDA

Zobacz pełną wersję : Montaz drewna na elewacji, jak zrobic?



yendrek3
05-05-2014, 11:34
Witam wszystkich,

Jestem na etapie elewacji. Mam juz polozony styropian 15cm na calym budynku i na to naciagniety klej i siatke. Teraz chcemy polozyc strukture i do tego dolozyc troche drewna na elewacji. Mam pytanie jak zamontowac poprawnie tak zeby drewno nie odpadlo jelsi mam juz pod spodem styropian. Czy wyciac obecny styro i wykonac ruszt z drewna czy moze jedank da sie to jakos zrobic bez wycinania styro.

Do tego jeszcze pytanie czy nie bedzie to glupio wygladac jesli drewno bedzie odstawac od elewacji o jakies 20mm grubosc deski elewacyjnej? czy powinno to jednak byc na jednym poziomie z tynkiem?

Dzieki za podpowiedzi

misiupl
05-05-2014, 11:56
Ja mam przepis na goły mur, ale może komuś sie przyda.

Właśnie dziś zaczęli u mnie prace przy elewacji. Ja robię tak (podpatrzone na FM):
1. do muru stelaż poziomo 40x60
2. pomiędzy niego styropian 6cm
3. stelaż pionowo co 40-50cm 40x70
4. styropian 6cm pomiędzy II stelaż
5. klej i siatka
6. deska elewacyjna poziomo z małą szczelinką wentylacyjną.

yendrek3
05-05-2014, 13:31
no wlasnie gdybym mial gola sciane to bym tez tak zrobil ale mam juz 15cm styro, klej i siatke i nie wiem czy to ciac czy co z tym robic?

amglad1
05-05-2014, 16:04
no wlasnie gdybym mial gola sciane to bym tez tak zrobil ale mam juz 15cm styro, klej i siatke i nie wiem czy to ciac czy co z tym robic?

i ja podłączę sie pod pytanie, bo mam ten sam problem..
czy wiecie, jak to zrobic?

yendrek3
05-05-2014, 18:48
ponaglam, ktos co wie?

imrahil
05-05-2014, 18:53
ja nie wiem, ale podłączam się pod wątek - czy coś złego jest w styropianie pod drewnem? przyjęto, że kładzie się wełnę, ale ze styropianem trochę prościej, jeśli chce się samemu robić.

yendrek3
05-05-2014, 19:21
ja nie wiem, ale podłączam się pod wątek - czy coś złego jest w styropianie pod drewnem? przyjęto, że kładzie się wełnę, ale ze styropianem trochę prościej, jeśli chce się samemu robić.

Tez sie nad tym zastanawialem i zauwazylem ze glownie daja welne :wtf: Why? :confused:

misiupl
05-05-2014, 20:11
wełna lepiej dolega do kantówek, można ją ciut ścisnąć i odprężając się uszczelni lepiej styk kantówka - izolacja