PDA

Zobacz pełną wersję : Rolnictwo



ZenekTrzepak
08-05-2014, 12:40
W co teraz warto inwestować w rolnictwie?
Macie doświadczenie i chcecie się podzielić?

kowalt
08-05-2014, 16:17
Powiem Ci tak, dopóki PSL jest u władzy dopóty rolnicy będą mieli w naszym kraju lepiej w stosunku do innych grup zawodowych. KRUS, dopłaty bezpośrednie, różnego rodzaju programy pomocowe np dla młodych rolników... Krótko mówiąc jest dobrze. Gdzieś czytałam, że rolnicy zaraz po politykach najwięcej zyskali na wejściu do UE....
Jeżeli chcesz wejść w ten biznes zapoznaj się z tą witryną: http://www.rolne24.com.pl/ - masz tam sporo faktów i newsów z tej branży.

karoka65
11-05-2014, 23:00
Powiem Ci tak, dopóki PSL jest u władzy dopóty rolnicy będą mieli w naszym kraju lepiej w stosunku do innych grup zawodowych. KRUS, dopłaty bezpośrednie, różnego rodzaju programy pomocowe np dla młodych rolników... Krótko mówiąc jest dobrze. Gdzieś czytałam, że rolnicy zaraz po politykach najwięcej zyskali na wejściu do UE....
Jeżeli chcesz wejść w ten biznes zapoznaj się z tą witryną: http://www.rolne24.com.pl/ - masz tam sporo faktów i newsów z tej branży.
Nie obraź się ale to typowa wypowiedź mieszczucha który nigdy chyba nie spróbował tego dobrobytu ale pewnie po lekturze artykułów na interii jak to rolnik w dobrobycie pływa :)

gahan
12-05-2014, 06:12
... w tuczniki ...

karoka65
12-05-2014, 09:48
Taa, po 3 pln za kilogram a na haku po 20 ale to wina rolnika.

gahan
12-05-2014, 21:17
O tucznikach napisałam z ironią - szczególnie w obecnej sytuacji ze wschodem; mnóstwo rolników ''pojechało'' na takich stratach,że płakać się chce ...

A schab na sklepie ani trochę mniej nie chce kosztować;

Na śląsku często się mówi ''lepszy funt geszeftu niż kilo roboty'' i to się nieustannie,od lat sprawdza - producent sobie ręce pod łokcie może urobić, a i tak koło pośrednika usiąść sobie nie może ...

karoka65
13-05-2014, 18:18
A schab na sklepie ani trochę mniej nie chce kosztować;

Na śląsku często się mówi ''lepszy funt geszeftu niż kilo roboty'' i to się nieustannie,od lat sprawdza - producent sobie ręce pod łokcie może urobić, a i tak koło pośrednika usiąść sobie nie może ...
Na Śląsku mądrzy ludzie mieszkają :)