PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór mieszkania - liczniki



Notkin
08-05-2014, 16:24
Niedługo będę przejmował mieszkanie po poprzednich właścicielach. W zwiazku z tym mam takie pytanie. Mianowicie jak mniej wiecej wyglada procedura odbioru takiego mieszkania pod katem mediów (tzn. prad, woda, gaz). Mam spisać liczniki, wlasciciele sie pod tym podpiszą, a potem ja ide do energetyki/wodociagów/gazowni i podpisuje umowe na siebie?

Elfir
15-05-2014, 23:44
Spisujecie protokół na konktretny dzień, w którym podajecie odczytane stany liczników. Osobny protokół, dla każdego dostawcy (czyli osobno woda, osobno prad)
Na protokole powinen pojawić się zapis:
"Zdający ponosi do dnia .... wszelkie zobowiazania z tytułu rozliczenia energii/wody/gazu. W przypadku nadpłaty proszę o przelew na rachunek bankowy ...... + adres korespondencyjny zdającego"
Podpisy zdającego lokal i przyjmującego.

Protokół

Spisany na dzień .....

Przez:
zdający: ........... (warto dopisac nr dowodu)
przyjmujący: ..................

Strony zgodnie oświadczają, że stan licznika energii elektrycznej nr .......... w dniu ...... wyniósł ...... kWh.
Strony zgodnie oświadczają, ze niniejszy dokument stanowi podstawę do rozwiazania umowy o dostawę energii elektrycznej nr ....................... i nawiązania nowej na rzecz przyjmującego.

itd.

Jurek Kalinski
12-06-2014, 12:41
Licznika prądu jeszcze nie ma. Po odbiorze będziesz musiał iść do odpowiedniej nstytucji.
Natomiast gaz (jaki jeszcze inwestor buduje osiedla z gazem?), woda i ciepło to inna kwestia. Spisujesz liczniki i nic więcej nie robisz. deweloper czy tam wspólnota podpisuje umowy z energetyką, wodociągami itp.