PDA

Zobacz pełną wersję : zacieki na elewacji



mendi
08-05-2014, 18:47
po bokach z dwóch stron(leje się po ścianie) na krawędzi balkonu,po paru dniach słonecznej pogody zacieki przebarwiają się na biało. Podobnie białe plamy ciąga się na krawędzi balkonu po całej długości. Wydaje mi się ,ze te zacieki spowodowane są brakiem obróbki blacharskiej odprowadzającej wodę z opadów ,czy dobrze myślę? . balkon od góry wykończony jest sikaflor N,boki były pokryte tynkiem mozaikowym (żywicznym) cała reszta to tynk akrylowy. Czy wystarczy zastosować listwy okapowe i problem zniknie? Czy jakieś inne rozwiązanie. Z góry dziękuję za wszelkie info....poniżej zdjęcie.

Balto
08-05-2014, 20:20
Problem nie jest nawet li tylko z obróbką blacharską, ale z także spad balkonu idzie do ściany i być może woda delikatnie penetruje klajster na jakim jest ocieplenie lub przesiąka przez balkon (ew. klej na którym są płytki czy to co jest na balkonie położone).

Ligeroo
09-05-2014, 11:56
Raczej na pewno jest to kwestia spadku z balkonu,moim zdaniem nie jest odpowiednia i stad woda zbiera się w jednym miejscu tworząc zacieki na tynku,to byłoby logiczne.

mendi
09-05-2014, 13:37
Raczej na pewno jest to kwestia spadku z balkonu,moim zdaniem nie jest odpowiednia i stad woda zbiera się w jednym miejscu tworząc zacieki na tynku,to byłoby logiczne.

spadek balkonu jest odpowiedni, na metrze 4cm. z góry nic nie przecieka, znaczy przez płytę ,izolacją jest 2x papa i lepik papa wywinięta na ścianę. płytek nie ma ,ale faktycznie są pęknięcia przy połączeniu styropianu z płytą balkonu i faktycznie tamtędy woda może penetrować przez klej... tak mi się wydaje.

Mareks77
19-05-2014, 13:05
spadek balkonu jest odpowiedni, na metrze 4cm. z góry nic nie przecieka, znaczy przez płytę ,izolacją jest 2x papa i lepik papa wywinięta na ścianę. płytek nie ma ,ale faktycznie są pęknięcia przy połączeniu styropianu z płytą balkonu i faktycznie tamtędy woda może penetrować przez klej... tak mi się wydaje.

Spadek balkonu moze być ok ale na 100% brak obróbek blacharskich powoduje iż deszcz zgromadzony na balkonie przy ścianie ścieka bokiem płyty balkonowej i dalej penetruje sam wewnętrzny narożnik pod balkonem a potem szukając ujścia cieknie w różnych miejscach po ścianie pod balkonem.