PDA

Zobacz pełną wersję : Czy potrzeba zrobić OZC ?



tgrzebien
10-05-2014, 12:55
Witam, właśnie odebrałem projekt domu i mam do niego załączoną analizę energetyczną z programu Agnes zrobioną przez architekta. Czy jest sens robić dodatkowe OZC u asolta, czy wystarczy to co już mam w projekcie? Czy ta charakterystyka energetyczna nie odbiega od normy albo nie jest uboższa? Mam zamiar porozsyłać do różnych firm prośbę o wycenę i nie wiem czy są mi jeszcze potrzebne jakieś dane.

fachman19
10-05-2014, 13:21
A konstrukcje liczył architekt.??

Pyxis
10-05-2014, 21:43
Mozna sie pokusic o szacowanie zapotrzebowania na cieplo, ale jesli chcesz miec dane precyzyjne, to nalezy to zlecic komus , kto sie do tego przylozy. Jak dasz "leniowi", to nie bedzie sie to roznilo dokladnoscia od forumowych szacunkow (ktore pewnie i tak by do doboru pompy wystarczyly).

mxxxx
11-05-2014, 08:56
Czy ta charakterystyka energetyczna nie odbiega od normy albo nie jest uboższa?
Agnes pokazuje średnią dla całego domku, OZC pokazuje zapotrzebowanie każdego konkretnego pomieszczenia, czyli dla PCi kompletnie do niczego niepotrzebne

imrahil
11-05-2014, 12:25
Agnes pokazuje średnią dla całego domku, OZC pokazuje zapotrzebowanie każdego konkretnego pomieszczenia, czyli dla PCi kompletnie do niczego niepotrzebne

ale dla projektu podłogówki jednak potrzebne

asolt
11-05-2014, 12:26
Agnes pokazuje średnią dla całego domku, OZC pokazuje zapotrzebowanie każdego konkretnego pomieszczenia, czyli dla PCi kompletnie do niczego niepotrzebne

Dla pompy nie, pomijając dokładnosc Agnes, w stosunku do Audytora OZC, ale straty, nie zapotrzebowanie dla kazdego pomieszczenia potrzebne są projektu podłogówki

mxxxx
11-05-2014, 19:00
ale dla projektu podłogówki jednak potrzebne
jesteśmy w dziale PCi, tutaj nikt nie robi projektu podłogówki tylko wali wszędzie co 15cm