PDA

Zobacz pełną wersję : Trwałość pianki montażowej



chirac
10-05-2014, 14:11
Po jakim czasie od zamontowania okien trzeba zrobić elewacje ? Czy można tak zostawić na kilka lat. Czy pianka nie będzie się kruszyć czy coś?

imrahil
10-05-2014, 15:45
każdy producent pisze, żeby nie narażać pianki na promieniowanie UV przez czas dłuższy niż ileś tam i na pewno nie jest to czas liczony w latach. ja w części budynku, gdzie elewacja będzie robiona za dwa lata pomalowałem piankę białą farbą akrylową. można też na to nakleić styropian

chirac
10-05-2014, 15:56
A montażyści okien nie zakrywają tego zaprawą czy czymś? Przecież to normalne że często elewację robi się po latach.

imrahil
11-05-2014, 07:06
A montażyści okien nie zakrywają tego zaprawą czy czymś? Przecież to normalne że często elewację robi się po latach.

montażyści niczym nie zakrywają

chirac
11-05-2014, 08:10
A jak im powiem żeby zakryli zaprawą to ile mogą zażądać za to ? moim zdaniem powinni to robić gratis bo trudno zgrać tak ekipy żeby zaraz elewacje robili a pianka już po tygodniu traci swoje właściwości.

imrahil
11-05-2014, 08:13
A jak im powiem żeby zakryli zaprawą to ile mogą zażądać za to ? moim zdaniem powinni to robić gratis bo trudno zgrać tak ekipy żeby zaraz elewacje robili a pianka już po tygodniu traci swoje właściwości.

nie mam pojęcia. ale zabezpieczyć trzeba. nie wiem czy to się może rozpaść, ale na pewno straci własności termoizolacyjne.

EWBUD
11-05-2014, 10:31
A jak im powiem żeby zakryli zaprawą to ile mogą zażądać za to ? moim zdaniem powinni to robić gratis bo trudno zgrać tak ekipy żeby zaraz elewacje robili a pianka już po tygodniu traci swoje właściwości.

A dlaczego mieli by to zrobić gratis?
Przecież to nie wchodzi w standardowy montaz okien.
Więc wg. mnie powinnieneś się z nimi dogadać, a nie zakładać, że mają to zrobić za darmo.
Ile? groszowe sprawy...

Nefer
11-05-2014, 12:43
Montażyści okien to nie tynkarze kaman :)

chirac
11-05-2014, 12:55
No tak lepiej zakładać że inwestor to tynkarz i dokończy sam robotę, którą oni zaczęli. Bo i tak ją trzeba wykonać, więc nie robiąc tego robią problem inwestorowi. To ja dziękuję za takich monterów. Bo w ciągu tygodnia po wstawieniu okien nie mam zamiaru robić elewacji.

Nefer
11-05-2014, 13:37
Chirac, to może od glazurnika będziesz wymagał przygotowania wylewki pod drewno, a od dekarza zrobienia odwodnienia liniowego, a od monterea bramy garażowej tynkowania pod bramę ? No niestety - tak to inwestor ma sobie załatwić fachowców do poszczególnych robót. A jak trafi się w jakiejś ekipie ktoś, kto zna się na czymś innym to super - zawsze można się dogadać. Twój dom i Twój problem kiedy go ocieplisz.

stary
11-05-2014, 14:17
No tak lepiej zakładać że inwestor to tynkarz i dokończy sam robotę, którą oni zaczęli. Bo i tak ją trzeba wykonać, więc nie robiąc tego robią problem inwestorowi. To ja dziękuję za takich monterów. Bo w ciągu tygodnia po wstawieniu okien nie mam zamiaru robić elewacji.

Piankę powinno się zakryć w okresie do 3 miesięcy od montażu, nigdzie nie jest napisane, że w ciągu tygodnia. A gdyby nawet tak było to należało ustalić tego typu prace wcześniej, bez niedomówień.
Oczywiście, że lepiej umówić się na montaż okien w stan surowy a potem wymagać, żeby zabezpieczyli piankę, najlepiej od wewnątrz kładąc tynki, od zewnątrz ocieplenie, zamontowali parapety jedne i drugie, potem wszystko pomalowali, umyli te okna ...wszystko w cenie montażu surowego bo przecież oni zaczęli robotę. :rolleyes:
A w którym momencie miałby nastąpić jej koniec? Uważam, że w ustalonym wcześniej momencie, czyż nie?
Chciałeś mieć zabezpieczoną pianką to trzeba się było na to umówić przy podpisywaniu umowy i nie byłoby kłopotu: może wykonaliby to gratis, może za 5 tysięcy, ale byłoby jasne na czym stoisz i nikogo teraz nie prosić ani oczekiwać współczucia.

nikt ważny
11-05-2014, 14:29
A montażyści okien nie zakrywają tego zaprawą czy czymś? Przecież to normalne że często elewację robi się po latach.
Poje..ło ludzi dokumentnie
Krótko i w temacie.

chirac
11-05-2014, 14:58
Na piankach jest napisane ze do tygodnia trzeba zabezpieczyć. Jeżeli monter tego nie zabezpieczy to go nie wezmę - proste. Nie będę z wywieszonym jęzorem robił elewacje w ciągu tygodnia. Robotę robi się od A do Z a Z w tym wypadku jest zabezpieczenie pianki, bo tynkarze robią elewację ale nie da się tego tak zgrać żeby następnego dnia juz zaczęli robić.

Po za tym w instrukcji obsługi pianki jest napisane że należy ją zabezpieczyć farbą lub tynkiem. A skoro monter coś używa to niech robi to zgodnie z instrukcją obsługi.

Nefer
11-05-2014, 15:24
Ja myślę, że w pakiecie powinno być montowanie karniszy i szycie zasłon... w końcu jak się coś robi od A do Z to powinno być gratis ..... Ale szukaj - może się ktoś zgodzi spędzić kilka dodatkowych dni na Twojej budowie. W końcu to tylko kwestia ceny.

fotohobby
11-05-2014, 16:06
No tak lepiej zakładać że inwestor to tynkarz i dokończy sam robotę, którą oni zaczęli. Bo i tak ją trzeba wykonać, więc nie robiąc tego robią problem inwestorowi. To ja dziękuję za takich monterów. Bo w ciągu tygodnia po wstawieniu okien nie mam zamiaru robić elewacji.

To sobie pomaluj, albo zapłać za to...

stary
11-05-2014, 20:12
Na piankach jest napisane ze do tygodnia trzeba zabezpieczyć. Jeżeli monter tego nie zabezpieczy to go nie wezmę - proste. Nie będę z wywieszonym jęzorem robił elewacje w ciągu tygodnia. Robotę robi się od A do Z a Z w tym wypadku jest zabezpieczenie pianki, bo tynkarze robią elewację ale nie da się tego tak zgrać żeby następnego dnia juz zaczęli robić.

Po za tym w instrukcji obsługi pianki jest napisane że należy ją zabezpieczyć farbą lub tynkiem. A skoro monter coś używa to niech robi to zgodnie z instrukcją obsługi.
A w którym miejscu jest napisane że zabezpieczenia ma dokonać montażysta okien. Dlaczego farbą ma zabezpieczyć a tynkiem już nie? Przecież możesz żądać żeby zabezpieczył styropianem na całym domu, tak?
Każdą robotę należy wykonać od A do Z w umówionym zakresie , więc jeżeli to ustalisz przy podpisywaniu umowy to nie powinno byc kłopotu.
Przykład: jeżeli umówicie się na wstawienie okien, samo zamocowanie bez pianki i to nazwiecie montażem, tzn. że w tym momencie kończą się obowiązki montera i mało go obchodzi czy będzie wiało dziurami czy nie.


A jak im powiem żeby zakryli zaprawą to ile mogą zażądać za to ? moim zdaniem powinni to robić gratis bo trudno zgrać tak ekipy żeby zaraz elewacje robili a pianka już po tygodniu traci swoje właściwości.

Mniemam, że tego nie ustaliłeś wcześniej, teraz chcesz to im dorzucić wmawiając obowiązek i szukasz usprawiedliwienia bo decyzję już podjąłeś...

EWBUD
11-05-2014, 20:23
Chirac - ja Cię PROSZĘ: niech Ci do głowy nie przyjdzie dzwonić do mnie w sprawie elewacji lub tynków :)
Bez urazy, ale Twój tok rozumowania trochę jakiś taki pokrętny jest..... :)

nikt ważny
11-05-2014, 22:54
Na piankach jest napisane ze do tygodnia trzeba zabezpieczyć. Jeżeli monter tego nie zabezpieczy to go nie wezmę - proste. Nie będę z wywieszonym jęzorem robił elewacje w ciągu tygodnia. Robotę robi się od A do Z a Z w tym wypadku jest zabezpieczenie pianki, bo tynkarze robią elewację ale nie da się tego tak zgrać żeby następnego dnia juz zaczęli robić.
Po za tym w instrukcji obsługi pianki jest napisane że należy ją zabezpieczyć farbą lub tynkiem. A skoro monter coś używa to niech robi to zgodnie z instrukcją obsługi.
Powtórzę jeszcze raz - poj...ło Cię
Jeśli nie zawrzesz w umowie zabezpieczenia piany to bujaj się z tymi swoimi wymaganiami.
I jak napisał ewbuxxxo - jak najdalej od takich myślących jakby na opak

chirac
12-05-2014, 07:09
Właśnie rozmawiałem ze sprzedawcą okien, powiedział ze oczywiście to zrobią skoro nie robię od razu elewacji. Bez dodatkowych kosztów. I takich ludzi się ceni a nie fachowców od robienia jak najtaniej. Widać ze powoli polnische wirtschaft zanika.

EWBUD
12-05-2014, 08:33
Właśnie rozmawiałem ze sprzedawcą okien, powiedział ze oczywiście to zrobią skoro nie robię od razu elewacji. Bez dodatkowych kosztów. I takich ludzi się ceni a nie fachowców od robienia jak najtaniej. Widać ze powoli polnische wirtschaft zanika.


"Więc wg. mnie powinnieneś się z nimi dogadać, a nie zakładać, że mają to zrobić za darmo.
Ile? groszowe sprawy..."
Jednak dało się :)