PDA

Zobacz pełną wersję : Jakość wełny mineralnej



brylekpl
10-05-2014, 17:45
Pod koniec zeszlego roku zakupilem wełne Rockwool Frontrock Max E o grubosci 18cm.
Kilka dni temu ekipa przsytąpiła do ocieplania domu i co sie okazało - wełna sama w sobie jest twarda ale roznice w grubosci poszczegolnych płyt dochodzą do 1,5cm a kąty proste prostymi też nie są. Trzeba dostrzykiwac pianką aby bylo OK.
Zastanawiam sie czy to jest standardowa jakosc tej nietaniej w sumie wełny czy trafiła sie jakaś trefna partia - macie jakies doswiadczenia?

sowecan
10-05-2014, 19:41
wszystkie rolki? tak pytam a doswiadczenie nie mam ale kupilem welne 15 i 5 cm w leroyu no name nie jest sztywna ale po rozlozeniu jej na podlodze i odczekanie 5 min to z tej 15cm robi sie 21 a na opakowaniu jest 150mm to samo z 50mm robi sie okolo 10cm to normalne ?

brylekpl
10-05-2014, 21:34
wszystkie rolki? tak pytam a doswiadczenie nie mam ale kupilem welne 15 i 5 cm w leroyu no name nie jest sztywna ale po rozlozeniu jej na podlodze i odczekanie 5 min to z tej 15cm robi sie 21 a na opakowaniu jest 150mm to samo z 50mm robi sie okolo 10cm to normalne ?

ja mam na mysli welne elewacyjna prasowana w plytach a nie zwijana do polaci dachowych. T apolaciowa to normalen ze moze miec roznice w grubosci....

sowecan
10-05-2014, 23:15
aha ok, taka wate mam miedzy pustakami zwirowymi, pustak 40cm wata 8cm i pustak 40cm, odcinki były rowne nie bylo brakow czy naddatkow w wacie. pisze z tel przepraszam za brak pl znakow

niktspecjalny
22-07-2014, 08:29
wszystkie rolki? tak pytam a doswiadczenie nie mam ale kupilem welne 15 i 5 cm w leroyu no name nie jest sztywna ale po rozlozeniu jej na podlodze i odczekanie 5 min to z tej 15cm robi sie 21 a na opakowaniu jest 150mm to samo z 50mm robi sie okolo 10cm to normalne ?

Wybacz ale dla mnie nie jest to wełna moich marzeń.Puchnie po rozłożeniu.Jak dla mnie nie trafiona inwestycja .Szkoda kasy.

Tomek W
23-07-2014, 11:23
Pod koniec zeszlego roku zakupilem wełne Rockwool Frontrock Max E o grubosci 18cm.
Kilka dni temu ekipa przsytąpiła do ocieplania domu i co sie okazało - wełna sama w sobie jest twarda ale roznice w grubosci poszczegolnych płyt dochodzą do 1,5cm a kąty proste prostymi też nie są. Trzeba dostrzykiwac pianką aby bylo OK.
Zastanawiam sie czy to jest standardowa jakosc tej nietaniej w sumie wełny czy trafiła sie jakaś trefna partia - macie jakies doswiadczenia?

Generalnie zakupiony przez Pana produkt raczej cechuje się dużą stabilnością wymiarową. Być może była to jakaś felerna partia bowiem odchyłki moga sięgać dwóch trzech mm. a nie 1,5 cm. Trzeba było reklamować produkt.

marekcapik
11-08-2014, 10:29
dokladnie tak reklamacja, a tak mamy gorzkie żale, akurat markowe firmy nawet jak coś wyślą trefnego to bez większego problemu można wymienić, a i dadzą coś jeszcze na osłodę