PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ocieplić komin systemowy Leyera?



yuro
11-05-2014, 17:50
Mam komin systemowy z krztaltek leyera. Komin to
- kanal spalinowy do kominka z krztaltek ceramicznych ocieplonych welna z wyczystka w piwnicy
- kanal wentylacyjny z piwnicy (tam bedzie konciol gazowy kondensacyjny)
- kanal z pustakow systemowych w ktory bedzie wstawiona rura odprowadzajaca spaliny z kotla
Komin jest wewnatrz budynku. Powietrze z nieogrzewej piwnicy przeplywajace przez kanal wentylacyjny bedzie mialo temp. sporo nizsza niz w pomieszczeniach mieszkalnych wiec ten kanal bedzie powodowal wychladzanie domu. Czy mozna ocieplic ten komin np. welna? i jak to zrobic.? Przykleic welne do tych pustakow czy najpierw je otynkowac? Czy zastosowac jakas folie paroizolacyjna? Doradzcie cos prosze

Gregory67
16-05-2014, 10:45
Możesz ocieplić wełną mineralną i obudować płytami gipsowo kartonowymi na ruszcie.

aiki
16-05-2014, 15:31
A jak ten ruszt zamocuje do komina?
W systemowych nie wolno wiercić. Z resztą w żadnym kominie nie wolno wiercić.
U mnie w projekcie jest obudowanie BK komina.

Gregory67
20-05-2014, 07:24
A jak ten ruszt zamocuje do komina?
W systemowych nie wolno wiercić. Z resztą w żadnym kominie nie wolno wiercić.
U mnie w projekcie jest obudowanie BK komina.

Wystarczy powiercić profile do podłogi i sufitu. Utrzyma się.

Kominki Piotr Batura
22-05-2014, 07:06
Komina nie powinno się zabezpieczać z zewnątrz materiałem (płyta GK, wełna), który maskuje jego ewentualne usterki, np pęknięcia. Komin używany powinien być pod stałą obserwacją, do których należy coroczny obowiązkowy przegląd kominiarski. Wyjątkiem może być strefa ponad dachem, ewentualnie kanał o którym mówisz - w piwnicy. Ale sam kanał wentylacyjny. Kanał kominowy należy otynkować.

Sylvanus
23-05-2014, 12:03
Muszę z godzić sie z kolegą wyzej przewody kominowe nie dosc ze musza byc widoczne ( otynkowane) to dodatkowo nie mozna w nich wiercic