PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktos ma wzor umowy z budowlancem?



Anis
16-07-2002, 19:37
Chce podpisac umowe z budowlancem na wykonanie fundamentow i scian, a w przyszlosci konstrukcji dachu i ukladanie blachodachowki. Czy ktos posiada jakis wzor takiej umowy? Bede bardzo wdzieczny.

raxal
17-07-2002, 15:09
Spróbuj tu:http://www.monter.pl/przepisy.php?offset=16

araman
17-07-2002, 21:17
Przesłałem na priv projekt umowy ja sciągnołem go z internetu i trochę zmieniłem dla własnych potrzeb

engi
18-07-2002, 07:10
Proszę, prześlij mi też!
Dzięki!

Grzegorz P
18-07-2002, 08:18
Jeśli możesz to mnie również

kasiek
18-07-2002, 09:39
Ja też się przyłączam do prośby przysłania na priv.
Kasia

18-07-2002, 11:51
Tak naprawde umowe na pismie mozna sobie wsadzic w ... Mialem taka umowe podpisana (zgodnie z dostepnym wzorcami). Myslalem, ze jak mam umowe to nic mi nie grozi. Okazalo sie, ze umowa jest niczym nie wartym kawalkiem papieru. Moja ekipa gdy wziela 70% kasy, poprostu nie pojawila sie juz na budowie. Cale szczescie, ze to co bylo do dokonczenia warte bylo wlasnie tyle co mialem zaplacic tej ekipie. Ale stracilem sporo nerwow i czasu.
I co mi prszyszlo z tej umowy? Nic! Mialem isc do sadu, zalozyc sprawe i zmusic ich do dokonczenia? Kto ma na to czas i pieniadze?

franekF
18-07-2002, 13:10
Umowa służy w pierwszym rzędzie do jasnego i precyzyjnego okreslenia wszelkich szczegółów, typu: jakie prace ma zrobić wykonawca, kiedy i jak mu za to trzeba zapłacic, kto płaci za prąd i wodę, kto ma zabezpieczyć teren budowy itp.
Jesli by chodziło o wyższe kwoty, albo budynek zaczałby sie rozpadać i nadawał sie do rozbiórki, to bez umowy nic nie zrobisz. Sprawa cywilna jest owszem długa i kosztowna, ale czasem to jedyna droga.

Bodex
18-07-2002, 22:28
anonimowy podpisales umowe korzystną dla wykonawcy. następnym razen podpisz korzystną dla siebie.

amatorzy
20-07-2002, 22:07
raxal dzięki za montera pozdrawiamy

michalus
22-07-2002, 11:05
araman przeslij i mnie wzor umowy
pozdrawiam michalus

Wowka
31-07-2002, 12:23
Araman - także byłbym wdzięczny za tekst zmodyfikowanej przez Ciebie umowy

[email protected]

Ivonesca
31-07-2002, 12:29
jesli to mozliwe to ja jestem zainteresowana rowniez

pata
25-08-2002, 14:16
trochę już późno, ale ja też staję w kolejce, prosze na priv.
A może faktycznie przydałby sięosobny dział na UMOWY wszelakie

Luśka
26-08-2002, 08:23
Mogę też dla porównania przesłać wzór naszej umowy. Wypracowany i przetestowany z dobrym rezultatem. Pozdrowienia

pata
27-08-2002, 06:52
Luśka, będę wdzięczna , proszę na priv lub [email protected]
Pozdr.

Luśka
27-08-2002, 12:11
Pata, wysłałam emalią. Pozdrowienia

pata
29-08-2002, 15:33
Luska , dzięki jeszcze nie otwarłam , ale zaraz biorę się za lekturę.pozdrawiam

fryderyk
02-09-2002, 11:26
Luśka pliska prześli na [email protected]

fryderyk
02-09-2002, 11:29
Araman - Pliska prześli projekt umowy na [email protected]

Yacek
12-09-2002, 19:48
czytam i także proszę każdego o wzór dobrej umowy (jeżeli takowa istnieje:smile:) na adres [email protected]
będę wdzięczny
Pozdrowienia dla wytrwałych1

Pepe
15-09-2002, 15:59
LUŚKA,ARAMAN -prześlijcie mi też na priv wzory umów z jakich korzystaliście. Dzięki.

Luśka
15-09-2002, 20:17
Pepe, wysłałam, tylko musisz sobie sformatować

pajek
19-09-2002, 06:42
LUŚKA, ARMAN bardzo bardzo bardzo proszę to samo jeszcze dla mnie z góry dziękuję

lenowo
19-09-2002, 18:18
Drodzy forumowicze,w przyszlym roku zaczynam i ja budowe .
Bede wdzieczny za wzory umow.
Wydaje mi sie ze wkrotce zaczne sie rozgladac za ekipami.
Z gory dziekuje .
[email protected]

lenowo
19-09-2002, 18:20
To jeszcze raz ja.
Prawidlowy adres to [email protected]

Slavo
20-09-2002, 20:22
Mam nadzieje tez wkrotce ruszyc zbudowa. Bede wdzieczny za wzor umowy z wykonawca. Z gory dziekuje,
Slawek
[email protected]

Gajka
07-11-2002, 07:53
Kochani,
ja też potrzebuję wzoru umowy :smile:
Odezwijcie się, jeżeli macie jeszcze taka możliwość pomocy.
Buziaki

grzegorz2
07-11-2002, 12:45
I ja, i ja!!!!
Grzegorz

Ena
08-11-2002, 08:11
w najnowszym Muratorze macie piekny komplecik wzorow umow.

Gajka
08-11-2002, 19:34
Ena,
co za wstyd, że na to nie wpadlam :???:
Dzieki, kupiłam Muratora, faktycznie jest wszystko czego potrzebowałam. :smile:
Buziaki

grzegorz2
04-12-2002, 18:28
A czy ktoś dysponuje szczegółowym załącznikiem do tych umów - czego wymagać od wykonawcy (sprzęt, rusztowanie, rozładunek, kielnia, łopata????)
Grzegorz

Pagin
02-02-2003, 11:54
Witam wszystkich,
Mam prosbe do ARAMAN i LUSKA. Czy moglibyscie przeslac takze mi wasze wzory umowy. Piszcie na priv [email protected]
Dziekuje i pozdrawiam

Ninja
15-02-2003, 01:18
zamiast kazdemu wysylac umowe osobno, mozna by zamiescic ja na forum. kazdy by sobie skopiwal do worda i by bylo po problemie. Nalezy ulatwiac sobie zycie!!!

inwestor
15-02-2003, 23:13
Podaję przykładową treść umowy. Wykonawca miał zbudować budynek w stanie surowym otwartym. Proszę zwrócić uwagę w jaki sposób został określony zakres prac wykonawcy. Taki sposób określenia zakresu wielokrotnie ratował mnie przed nieprzewidzianymi wydatkami za tzw. roboty dodatkowe. Jeżeli chodzi o załącznik nr 1 to będziecie go musieli sami ustalić z wykonawcą zasada jest taka JAK NAJWIĘCEJ KASY ZOSTAWIĆ DO WYPŁATY NA OSTATNIE ETAPY BUDOWY. Chcę powiedzieć jeszcze jedno prawie wszystkie zapisy w tej umowie przydały się w praktyce.
Pozdrawiam
P.S. W przypadku niejasności proszę o pytania


Umowa
o ROBOTY BUDOWLANE W ZAKRESIE :
BUDOWY BUDYNKU MIESZKALNEGO JEDNORODZINNEGO W ..................................

W dniu .................................. pomiędzy Zamawiającym ........................................
a ,.................................................
reprezentowanym przez ............................. zwanym w dalszej części umowy Wykonawcą została zawarta umowa o treści następującej:
§ 1.
1. Zamawiający zleca ,a Wykonawca przyjmuje do wykonania

BUDOWĘ BUDYNKU MIESZKALNEGO JEDNORODZINNEGO W ..................................

2. Zakres budowy obejmuje wszystkie roboty wymagane do wykonania budynku mieszkalnego jednorodzinnego zgodnie z projektem.
3. Wykonawca zapewnia sprzęt wymagany do realizacji umowy.
4. Zakres budowy nie obejmuje:
- tynków,
- instalacji, (z wyłączeniem instalacji kanalizacyjnej do poziomu zero)
- stolarki okiennej, drzwiowej oraz parapetów,
- docelowego pokrycia dachu (dach zostanie w pełni odeskowany zaimpregnowany i jednokrotnie pokryty papą).
- okładzin podłogowych
5. Materiały do budowy domu będą kupowane przez Zamawiającego.
6. Integralną częścią umowy jest parafowany projekt wykonywanego dzieła.
§ 2.
Zamawiający zobowiązuje się do:

1. W terminie do dnia .......................................przekazać Wykonawcy plac budowy na podstawie protokołu przekazania.
2. Zapewnić na własny koszt pobór wody.
3. Zapewnić na własny koszt pobór energii elektrycznej
4. Zapewnienia nadzoru technicznego budowy poprzez powołanie kierownika budowy.
5. Przekazania Wykonawcy dziennika budowy.
6. Zapłaty umówionego wynagrodzenia zgodnie z załącznikiem nr 1.
7. Odbierania wykonanych robót.
§ 3.
1.Wykonawca zobowiązuje się do:
a) rozpocząć roboty w dniu .................................

b) zakończyć roboty w dniu .................................
§ 4.
Do obowiązków Wykonawcy należy:
1. Wykonanie przedmiotu umowy, umowy zgodnie z projektem, stanowiącym załącznik do umowy zgodnie z polskimi normami, zasadami wiedzy i sztuki budowlanej, wytycznymi i zaleceniami uzgodnionymi do wykonania w czasie budowy, oraz zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi.
2. Zapewnienie wykonywania przedmiotu umowy z zachowaniem wymaganych warunków BHP, przy pomocy osób posiadających odpowiednie kwalifikacje, przeszkolonych w zakresie przepisów BHP i przeciwpożarowych oraz wyposażonych w odpowiedni sprzęt, narzędzia i odzież.
3. Stosowanie się do poleceń Kierownika budowy dotyczących realizacji budowy.
4. Odbieranie materiałów zakupionych przez Zamawiającego (po sprawdzeniu ich ilości i jakości )
5. Zabezpieczenie we własnym zakresie warunków socjalnych i innych przepisanych prawem warunków i świadczeń dla swoich pracowników. Wykonawca zrzeka się wszelkich roszczeń z tego tytułu wobec Zamawiającego.
6. Przestrzeganie tajemnicy służbowej i niepodawanie do wiadomości osób trzecich treści niniejszej umowy.
7. Od dnia przekazania placu budowy przeniesiona jest na Wykonawcę pełna odpowiedzialności za:
a) szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników i osób trzecich przebywających w rejonie prowadzonych robót,
b) szkody w odniesieniu do robót, obiektów, materiałów, sprzętu i innego mienia ruchomego związanego z prowadzeniem robót podczas realizacji przedmiotu umowy.
8. Pełnienie nadzoru nad odebranymi elementami inwestycji
9. Utrzymanie ogólnego porządku na budowie poprzez:
a) ochronę mienia,
b) oznakowanie terenu budowy
c) nadzór nad bezpieczeństwem i higieną pracy,
d) zapewnienie zabezpieczenia przeciwpożarowego,
e) usuwanie awarii związanych z prowadzeniem budowy,
f) wykonanie zabezpieczeń w rejonie prowadzonych robót
g) natychmiastowe uprzątanie ulic wokół posesji w przypadku zanieczyszczenia ich w związku z prowadzeniem budowy.
10. Przechowywanie na budowie dziennika budowy i dokumentacji budowy, oraz okazywanie ich upoważnionym instytucjom, służbom i osobom.
11. Bezzwłoczne informowanie zamawiającego i kierownika budowy o problemach lub okolicznościach mogących wpłynąć na jakość robót lub opóźnienia terminu zakończenia wykonania niniejszej umowy.
12. Wykonawca ponosi odpowiedzialność wobec osób trzecich za wszelkie szkody spowodowane na placu budowy w związku z prowadzonymi robotami.
13. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia obsługi geodezyjnej

§ 5

1. Termin zakończenia może zostać przedłużony o ilość dni w których warunki pogodowe uniemożliwiały prowadzenie prac (np. deszcze; temperatura powietrza < -3°C mierzona o godz. 7.00).
2. W przypadku niedotrzymania terminu zakończenia budowy Zamawiający może zmniejszyć wynagrodzenie wykonawcy o 0,2% wartości robocizny niewykonanego etapu za każdy dzień zwłoki (załącznik nr 1).
3. W przypadku niedotrzymania terminu płatności za robociznę (załącznik nr 1) Wykonawca może żądać od Zamawiającego 0,2% wartości odebranego i niezapłaconego etapu robót.
4. W przypadku niedotrzymania terminu płatności przez Zamawiającego Wykonawca może zawiesić wykonanie dzieła do dnia uregulowania należności

§ 6
Kierownik Budowy jest w zakresie nadzoru technicznego przedstawicielem Zamawiającego.
§ 7.
1. Na podstawie uzgodnień strony ustalają wynagrodzenie ryczałtowe za przedmiot Umowy na kwotę ................ zł. (..................... kwota powyższa zawiera podatek VAT). Wynagrodzenie będzie wypłacane Wykonawcy wg załącznika nr 1 w przeciągu 3-ch dni roboczych od zakończenia i odebrania danego etapu, oraz dostarczenia faktury VAT Zamawiającemu.
2. Zamawiający ma obowiązek przystąpienia do odbioru w terminie 3 dni roboczych od dnia zgłoszenia do odbioru danego etapu robót przez Wykonawcę. W przypadku nie przystąpienia do odbioru przez Zamawiającego w ustalonym terminie odbiór prac budowlanych uważa się za dokonany.
3. Wykonawca oświadcza, że przed podpisaniem umowy zapoznał się z wszystkimi warunkami, które są niezbędne do wykonania przez niego przedmiotu umowy bez konieczności ponoszenia przez Zamawiającego jakichkolwiek dodatkowych kosztów.
4. Wartość wynagrodzenia ryczałtowego jest niezmienna do końca realizacji przedmiotu niniejszej umowy.
5. Faktury częściowe za poszczególne etapy robót wystawiane przez Wykonawcę za wykonane roboty oraz faktura końcowa będą przez Zamawiającego realizowane, przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy
nr rachunku.......................................... .................................................. ................ gotówką , bądź czekiem
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia zakresu rzeczowego i odpowiadającego mu zakresu finansowego przedmiotu umowy określonego w załączniku nr 1. W takim przypadku Zamawiający jest zobowiązany do niezwłocznego dokonania odbioru wykonanych robót i zapłacenia wynagrodzenia Wykonawcy, za wszystkie wykonane przez Wykonawcę roboty.

§ 8.
1 Wykonanie robót dodatkowych lub zamiennych wymaga dodatkowego zamówienia i porozumienia w formie aneksu.
2. Wykonawca nie może dokonywać wpisów do dziennika budowy. Dla potrzeb korespondencji Strony zobowiązują się do zaprowadzenia “zeszytu budowlanego”, w którym zgłaszane będą wszelkie zmiany, zastrzeżenia, uwagi itp. sprawy dotyczące budowy (korespondencja pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą).
§ 9.
1. Wszystkie zmiany postanowień niniejszej umowy wymagają pisemnej zgody obu stron.

§ 10.
W sprawach nieuregulowanych postanowieniami umowy mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.
§ 11.
Spory wynikłe z niniejszej umowy podlegają rozstrzygnięciu przez Polubowny Sąd Konsumencki działający przy Państwowej Inspekcji Handlowej
§ 12.
Umowę sporządzono w ................... jednobrzmiących egzemplarzach po ............... dla każdej ze stron.




Wykaz Załączników

1 HARMONOGRAM RZECZOWO-FINANSOWY
2 ZAŚWIADCZENIE O WPISIE O PROWADZENIU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
3 PROJEKT BUDOWLANY
4 PLAN ZAGOSPODAROWANIA PLACU BUDOWY

.................................................. ...................................


ZAMAWIAJĄCY WYKONAWCA

Lanius
21-02-2003, 11:47
Jeśli można to proszę również o taką umowę z poważaniem Janusz
[email protected] (grin:[email protected])

lekarz34
23-02-2003, 09:49
Ja również poproszę o inne wzory

z góry dzięki :smile:

18-05-2003, 16:13
On 2002-08-26 09:23, Luśka wrote:
Mogę też dla porównania przesłać wzór naszej umowy. Wypracowany i przetestowany z dobrym rezultatem. Pozdrowienia

dawid73
16-01-2004, 08:41
To jest moja umowa

Umowa na wykonanie robót budowlanych
zawarta w dniu ........................... w ..................................................
1) .....................................
zwanym dalej Zamawiającymi, a
2) ..............................
posiadającym numer Regon ................i Nip ....................
zwanym dalej Wykonawcą.

§1
1. Zamawiający zamawia, a Wykonawca przyjmuje do realizacji roboty budowlane polegające na wykonaniu budynku mieszkalnego zlokalizowanego w.................................
2. Celem umożliwienia wykonania usługi, o której mowa w ust. 1, Zamawiający
zapewni Wykonawcy przyłącze do wody i energii elektrycznej.

§2
1.Szczegółowy zakres robót objętych niniejszą umową określony jest załącznikiem nr 1 do umowy.
2. Termin rozpoczęcia przez Wykonawcę robót strony ustalają na dzień .....
3. Wykonawca zobowiązuje się zakończyć roboty objęte niniejszą umową do dnia .....
4. Termin wykonania umowy może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od Wykonawcy. Za przyczyny niezależne od Wykonawcy uznaje się:
- warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie robót (temperatura poniżej – 50C i/lub obfite opady śniegu , deszczu.
- gdy Zamawiający zleci prace dodatkowe lub wprowadzi zmiany w realizowanym przedmiocie budowy
- nastąpi przerwa w dostawach energii elektrycznej i wody ponad 1 dzień
- Zamawiający nie dotrzyma §6
6. Wykonawca oświadcza, że zapoznał się z dokumentacją i miejscem prowadzenia robót,
oraz że warunki prowadzenia robót są mu znane.
7. Wykonawca dostarczy maszyny i urządzenia

§4
1. Wykonawca zapewnia, że wszystkie osoby wyznaczone przez niego do realizacji
niniejszej umowy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz przeszkolenia i
uprawnienia wymagane przepisami prawa (w szczególności przepisami BHP),
2. Wykonawca jest obowiązany odsunąć od wykonywania pracy każdą osobę, która przez
swój brak kwalifikacji lub z innego powodu zagraża w jakikolwiek sposób
należytemu wykonaniu umowy.
3. Do obowiązków Wykonawcy należy utrzymywanie porządku i ładu na placu budowy.

§5
1. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy z należytą starannością,
zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami technicznymi, standardami,
zasadami sztuki budowlanej, dokumentacją projektowo-techniczną, etyką zawodową
oraz postanowieniami umowy.
2. Wykonawca zobowiązuje się przestrzegać poleceń kierownika budowy oraz osób
sprawujących nadzór ze strony Zamawiającego.
3. Wykonawca w trakcie realizacji robót stanowiących przedmiot umowy ma prawo do użycia innych materiałów lub rozwiązań, pod warunkiem że zmiany te nie naruszą przepisów i norm technicznych oraz nie wpłyną ujemnie na trwałość użytkową, a także nie zwiększą wynagrodzenia Wykonawcy. Zmiany te muszą być uzgodnione z Zamawiającym.
4. Wykonawca oświadcza, iż cały zakres objętych niniejszą umową robót wykona
nakładem własnym.



§6
1. Do obowiązków Zamawiającego należy zakup niezbędnych materiałów budowlanych posiadających aprobaty techniczne lub świadectwa do stosowania w budownictwie
2. Zamawiający zapewnia wykop pod piwnicę budynku.
3. Zamawiający przekaże kopie pozwolenia na budowę i dostarczy dziennik budowy
4. Zamawiający zapewnia nadzór inspektora-kierownika budowy
5. Zamawiający obowiązany jest do dokonania odbioru robót w ciągu 7 kolejnych dni
kalendarzowych, licząc od dnia ich zgłoszenia przez Wykonawcę do odbioru.
6. Podstawą zapłaty wynagrodzenia Wykonawcy jest zakończenie poszczególnych etapów prac zgodnie z załącznikiem nr 1

§7
1.Płatności za etapy częściowe dokonywane będą gotówką w ciągu 1 dni od zakończenia poszczególnych etapów prac.
2. Wykonawca obowiązany jest zgłaszać termin zakończenia robót podlegających
zakryciu oraz robót zanikających.
3. Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność materialną za powierzony mu materiał.
4. W przypadku ich uszkodzenia, zniszczenia, zużycia ponad wynikające z normalnej
eksploatacji albo utraty Wykonawca jest obowiązany do naprawienia szkody
poniesionej przez Zamawiającego z tego tytułu lub przywrócenia stanu sprzed
powstania szkody.

§8
1. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne w przypadku
zwłoki w należytym wykonaniu umowy w wysokości 0,1 % wartości umowy za
każdy dzień zwłoki,
2. Zamawiający zapłaci Wykonawcy karę umowną za spowodowanie przerwy realizacji robót z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, w wysokości 0,1 % wynagrodzenia umownego za każdy dzień przerwy (opóźnienia) lub zaległości w zapłacie. Brak zapłaty w terminie powoduje wstrzymanie prac.
3. Cena podana w załączniku nr 1 nie zawiera podatku Vat.

§9
1.Wykonawca udziela gwarancji na okres 24 miesięcy dla konstrukcji obiektu i 12 miesięcy na pozostałe roboty.
2.Wykonawca zobowiązuje się do usuwania zgłoszonych pisemnie wad niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia i usunąć je w terminie uzgodnionym z Zamawiającym.
3. W przypadku nieuzasadnionej odmowy usunięcia zgłoszonej wady, nie przystąpienia Wykonawcy do usuwania wady lub jej nie usunięcia w wyznaczonym terminie, Zamawiający może, na koszt i ryzyko Wykonawcy usunąć wadę własnym staraniem lub zlecić jej usunięcie innemu wykonawcy.

§10
Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem
nieważności.
Umowę niniejszą sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednej dla każdej ze stron.




Zamawiający Wykonawca


Załącznik nr 1 do umowy na wykonanie robót budowlanych
zawartej w dniu ...... w ........ pomiędzy
1) ......... a
2) ........
KOSZTORYS I ZAKRES ROBÓT BUDOWLANYCH

etap prac zakres prac koszt netto
1. Wykonanie ław fundamentowych - wykonanie zbrojenia i zalanie ław fundamentowych- ułożenie kanalizy w budynku- wykonanie podsypki zagęszczonej i chudego betonu ...
2. Wykonanie piwnicy - wymurowanie ścian nośnych i działowych- wykonanie izolacji pionowej .....
3. Wykonanie stropu nad piwnicą - wykonanie szalunków , zbrojenia- wylanie nadbetonu- wykonanie schodów betonowych - wykonanie izolacji termicznej piwnic do wysokości gruntu .....
4. Wykonanie parteru budynku - wykonanie ścian nośnych - wykonanie kominów ....
5. Wykonanie stropu nad parterem - wykonanie szalunków, zbrojenia- wylanie nadbetonu- wykonanie schodów betonowych .....
6. Wykonanie poddasza - wykonanie ścian nośnych wraz ze szczytami- zalanie wieńców - wykonanie kominów .....
7.Wykonanie konstrukcji dachu - zamocowanie murłat , krokwi- pokrycie dachu włókniną- kontrłaty .....
8. Wykonanie pokrycia dachu - wykonanie orynnowania- obróbki blacharskie- montaż okna połaciowego - pokrycie dachówką .....
9. Wykonanie ścianek działowych - wykonanie ścian działowych parteru i poddasza .....
10.Pilnowanie terenu budowy i materiałów - pilnowanie terenu budowy i materiałów przez cały okres prac budowlanych oraz poza nimi w okresie obowiązywania umowy .....

28-04-2004, 20:56
mamy takie umowy gotowe możemy je udostępnić postaram się je umieścić do pobrania na naszej stronie może się przydadzą jeżeli ktoś będzie chciał coś zmienić to proszę o wiadomość może nam się uda napiać umowe która widzi stronę kupującą jak i sprzedająca moja strona www.deks.pl umowy dopiero będą jutro jak się uda

Wiola
07-05-2004, 11:09
Witam wszystkich

Potrzebuję wzór rosądnej umowy z wykonawcą, stan surowy otwarty. Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam
Wiola

MEDYK
09-05-2004, 11:33
Witam wszystkich

Potrzebuję wzór rosądnej umowy z wykonawcą, stan surowy otwarty. Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam
Wiola

Wysłałem Ci naszą na priva. Jest z internetu i zaadaptowana do naszych potzrzeb.

Wiola
10-05-2004, 07:32
Witam

Medyk: dziękuję bardzo, jestem bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam
Wiola

28-05-2004, 22:09
Witam wszystkich

Potrzebuję wzór rosądnej umowy z wykonawcą, stan surowy otwarty. Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam
Wiola

Wysłałem Ci naszą na priva. Jest z internetu i zaadaptowana do naszych potzrzeb.

Witaj!

Mogę też prosić?
Pozdrawiam
Przemo

LES
05-06-2004, 12:26
NIE ZGADZAM SIĘ Z WPOWIEDZIAMI ŻE UMOWA NIC NIE DAJE.
KŁADŁEM DACH DOSTAWCA PRZYSŁAŁ(RAUUTARUKI)BLACHĘ W DWÓCH
ODCIENIACH.NORMALNA REKLAMACJA NIE SKUTKOWAŁA.MIAŁEM UMOWĘ Z WYKONAWCĄ ŻE JA DOSTARCZAM TOWAR,ZA OPÓZNIENIA
PŁACĘ KARY UMOWNE(5000ZL).PO PRZEDSTAWIENI UMOWY U DOSTAWCY BLACHY I ZARZĄDANIU POKRYCIA KAR REKLAMACJĘ
ZREALIZOWALI WYMIENILI CAŁĄ BLACHĘ 300M2.UMOWA STANDARTOWA DRUKOWANA W MURATORZE

pattaya
15-06-2004, 18:10
Cześć Medyku!
Właśnie szukam ekipy i przydałaby mi się taka umowa.Można prosić?

SLAWEK_L
17-07-2004, 22:12
Medyk:
CZy ja też mogę prosić . Jestem umówiony z budowlańcem i chciałbym wiedzieć o czym gadać.

agiszonek
18-07-2004, 11:17
Czy podpisywaliście umowy z wykonawcami, którzy nie wystawiali potem rachunku za prace ???? (żeby uniknąć VATU)

malgosia.m
23-08-2004, 13:37
Witam wszystkich

Potrzebuję wzór rosądnej umowy z wykonawcą, stan surowy otwarty. Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam
Wiola

Wysłałem Ci naszą na priva. Jest z internetu i zaadaptowana do naszych potzrzeb.
Jesli mozesz to mi te wyslij na priv pozdrawiam

abromba
13-09-2004, 18:14
Przede wszystkim najpierw zajrzyjcie do kodeksu cywilnego - umowa o roboty budowlane i umowa o dzieło. Wiele zapisów naprawdę nie jest potrzebnych, jeżeli na końcu zamieścicie wzmiankę np. "w zostałym zakresie do umowy o roboty budowlane zawartej między stronami mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego. Wiele osób, w tym także Murator, namiętnie wpisuje te wszystkie zapisy o odpowiedzialności za szkody na placu budowy, konieczności powiadamiania o wadach powierzonych materiałów. To nie jest złe, ale może niepotrzebnie wprowadzić nerwową atmosferę, a przecież np odpowiedzialność za szkody na terenie budowy wynika z kc - ale musicie dopilnowac protokolarnego przekazania wykonawcy terenu budowy (przy generalnym wykonawcy).

avocado
24-09-2004, 16:59
Bardzo dziękuję za wzór umowy, dziś ją wręczyłam mojemu wykonawcy :)

Daroll
03-10-2004, 13:03
Do Inwestora czy ta umowa jest do stanu surowego?? a co z pilnowaniem materialow?? wtedy ktos z ekipy misial by siedziec non stop na budowie?
chyba nierealne trzeba by jakiegos struza wynajac.

Piwkoo
04-10-2004, 07:55
Przeslijcie mi na priv wzór umowy. Please !!

Pzdr

Marta Miller
19-10-2004, 04:01
A dlaczego nie uproscic sprawy i wyslac tutaj wzor tej umowy aby kazdy zainteresowany mogl sobie zrobic wydruk? :D

antek5
29-11-2004, 10:29
Oczywiście ja również apeluję aby wpisywać wzory umów ,bo przecież ten wątek po to został założony,a nie wyłącznie wysyłać sobie na priva.Założeniem forum jest służenie sobie pomocą , a przy okazji by ktoś jeszcze z tego mógł skorzystać.
Pozdrawiam wszystkich budujących!!!

ewa007
05-03-2006, 17:52
witam wszystkich !!!
W ubiegłum tygodniu kupiłam dom w stanie surowym,i od 15.03 chce zaczynac roboty w środku,bardzo bym prosiła o wzór umowy na wykonanie prac wykończeniowych na e-mail:[email protected] :P :o

03-04-2006, 19:05
marta miller napisala

A dlaczego nie uproscic sprawy i wyslac tutaj wzor tej umowy aby kazdy zainteresowany mogl sobie zrobic wydruk?
Jestem za!

20-04-2006, 13:07
--------------------------------------------------------------------------------


marta miller napisala
Cytat:
A dlaczego nie uproscic sprawy i wyslac tutaj wzor tej umowy aby kazdy zainteresowany mogl sobie zrobic wydruk?

Jestem za!
Ja również

d4r4s
21-04-2006, 19:04
Witam all forumowiczów. Jeśli mogę prosić również o umowę z wykonawcą to byłbym wdzięczny [email protected]. dzeiękuję i pozdrawiam.

marcin__s
24-04-2006, 11:58
witam wszystkich.

byłbym również bardzo wdzięczny za przesłanie wzoru umowy na [email protected]

z góry dzięki

Maro144
26-04-2006, 17:37
Witajcie,
I jam mam standardową prośbe o wzór umowy na budowę domu. Z góry dziękuję.
Maro

agnisia
30-04-2006, 18:35
Witajcie,

Również poproszę o przesłanie wzoru umowy na budowę domu na adres [email protected]

dzięki i pozdrawiam :)

bullish
01-05-2006, 22:48
UMOWA O ROBOTY BUDOWLANE



zawarta w dniu ......... r. w Warszawie
pomiędzy:

zwanymi dalej Inwestorem

a


zwaną/ym dalej Wykonawcą



§ 1
Przedmiot umowy



1.Inwestor zamawia, a Wykonawca przyjmuje do wykonania wszelkie prace mające na celu wybudowanie domu mieszkalnego w zabudowie wolnostojącej o powierzchni użytkowej domu m2, garażu , zgodnie z projektem architektoniczno-budowlanym stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej umowy oraz zakresem prac wskazanym w załączniku nr 2 do niniejszej umowy, zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, sztuki budowlanej i obowiązującymi przepisami.
2.Wykonawca może wykonać na życzenie Inwestora dodatkowe prace nie ujęte w załączniku nr 2. Prace te będą określone odrębnymi załącznikami i odrębnym wynagrodzeniem.
3.Wykonawca oświadcza, że posiada wiedzę, doświadczenie, wymagane uprawnienia, sprzęt oraz potencjał niezbędny do wykonania robót stanowiących przedmiot umowy.
4.Wykonawca zapewnia, że wszystkie osoby wyznaczone przez niego do realizacji niniejszej umowy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz przeszkolenia i uprawnienia wymagane przepisami prawa (w szczególności przepisami BHP), a także że będą one wyposażone w kaski, ubrania ochronne oraz narzędzia.
5.Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za: przeszkolenie zatrudnionych przez siebie osób w zakresie przepisów BHP, posiadanie przez te osoby wymaganych badań lekarskich, przeszkolenie stanowiskowe.
6.Wykonawca oświadcza, że zapoznał się z dokumentacją i miejscem prowadzenia robót oraz, że warunki prowadzenia robót są mu znane.
7.Wykonawca oświadcza, iż od dnia rozpoczęcia robót budowlanych ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone Inwestorowi oraz osobom trzecim.
8.Wykonawca oświadcza, iż od dnia rozpoczęcia robót budowlanych odpowiada za organizację swojego zaplecza w miejscu wskazanym przez Inwestora, utrzymanie ładu i porządku, usuwanie wszelkich śmieci, odpadków, opakowań i innych pozostałości po zużytych przez Wykonawcę materiałach.
9.Wykonawca oświadcza, iż ponosi wyłączną odpowiedzialność materialną za powierzone mu materiały, maszyny i urządzenia. Przekazanie materiałów, maszyn i urządzeń każdorazowo będzie miało formę pisemną i będzie kwitowane przez Brygadzistę/Majstra Budowy.
10.Powyższy ustęp nie ma zastosowania w przypadku nieobecności Wykonawcy na terenie budowy, zgłoszonej Inwestorowi na piśmie, emailem, telefonicznie z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem. Wykonawca jest zobowiązany do odpowiedniego zabezpieczenia terenu budowy na czas jego nieobecności.









§ 2
Wynagrodzenie umowne


1.Za wykonanie przedmiotu umowy Strony ustalają wynagrodzenie ryczałtowe w kwocie: zł (słownie: .) netto oraz podatek VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami w dniu wystawienia faktury.

2.Wynagrodzenie za wykonane prace będzie rozliczane fakturami za wykonany etap zgodnie z następującym harmonogramem rzeczowo-finansowym:

a)I wpłata w wysokości zł
(słownie: )
- płatna po zrealizowaniu pierwszego etapu robót wyszczególnionych w załączniku nr 2
b)II wpłata w wysokości zł
(słownie: )
- płatna po zrealizowaniu drugiego etapu robót wyszczególnionych w załączniku nr 2
c)III wpłata w wysokości zł
(słownie: )
- płatna po zrealizowaniu trzeciego etapu robót wyszczególnionych w załączniku nr 2
d)IV wpłata w wysokości zł
(słownie: )
- płatna po zrealizowaniu czwartego etapu robót wyszczególnionych w załączniku nr 2
e)V wpłata w wysokości zł
(słownie: )
- płatna po zrealizowaniu piątego etapu robót wyszczególnionych w załączniku nr 2
f)VI wpłata w wysokości zł
(słownie: )
- płatna po zrealizowaniu szóstego - ostatniego etapu robót wyszczególnionych w załączniku nr 2

3.Warunkiem przystąpienia wykonawcy do kolejnego etapu robót jest wpłacenie przez Inwestora wpłaty za roboty wykonane w poprzedzającym etapie.
4.Wynagrodzenie będzie płatne na podstawie faktury wystawionej przez Wykonawcę po wcześniejszym zatwierdzeniu protokołem odbiorczym danego etapu i wpisem do dziennika podpisanym przez Kierownika Budowy z ramienia Inwestora oraz Majstra budowy Wykonawcy lub Wykonawcę.
5.Płatności za faktury dokonywane będą: - przelewem na wskazany przez Wykonawcę w fakturze rachunek bankowy w terminie 3 dni roboczych licząc od dnia doręczenia faktury Inwestorowi lub - gotówką po pisemny potwierdzeniu otrzymania wynagrodzenia.
6.Za datę dokonania płatności uważa się dzień uznania rachunku bankowego Wykonawcy lub podpisania potwierdzenia otrzymania wynagrodzenia w gotówce.
7.Zlecone prace dodatkowe poza umownym zakresem strony potwierdzają pisemnie aneksem do umowy lub wpisem do dziennika budowy. Inwestor ureguluje należności za wykonane w/w roboty dodatkowe w terminie 7 dni od daty wystawienia faktury.
8.Zapłata należności za fakturę przejściową lub fakturę końcową nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za jakość wykonanych robót.
9.W przypadku zwłoki Inwestora w dokonywaniu płatności Wykonawca uprawniony jest do naliczania odsetek ustawowych. Jeżeli zwłoka przekroczy 30 dni, niezależnie od uprawnienia do naliczania odsetek, Wykonawca może przerwać wykonywane prace do czasu zapłacenia przez Inwestora wszelkich dotychczasowych należności wynikających z umowy. Brak środków płatniczych spowodowanych opóźnieniem przelania środków przez bank, w którym Inwestor zaciągnął kredyt na budowę domu, nie jest traktowane jako zwłoka Inwestora w dokonywaniu płatności.
10.W razie przerwania prac z przyczyn wymienionych w ust. 9, termin zakończenia budowy określony w § 3 ust. 2 ulega automatycznemu przesunięciu o okres przestoju.
11.Na zabezpieczenie swoich roszczeń, w tym w szczególności roszczeń z tytułu gwarancji oraz stwierdzonych usterek, Inwestor zatrzyma tytułem kaucji gwarancyjnej z każdej faktury kwotę stanowiącą 10% wynagrodzenia umownego netto. Zatrzymana kaucja gwarancyjna rozliczona będzie po odbiorze przedmiotu umowy przez Inwestora po usunięciu wad i usterek we wskazanym w protokole terminie.




§ 3
Termin wykonania przedmiotu umowy

1.Termin rozpoczęcia: r.
2.Termin zakończenia (szacunkowy): r.
3.Termin zakończenia prac, o którym mowa powyżej, obejmuje zakończenie wszelkich robót oraz wykonanie wszelkich wynikających z nich poprawek i zaleceń, jak również całkowite uprzątnięcie terenu. W przypadku zaniechania czynności porządkowe mogą zostać wykonane przez Inwestora na koszt Wykonawcy.
4.Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za uchybienia uzgodnionym terminom realizacji robót, powstałe w przypadku:
nieterminowego dostarczenia materiałów budowlanych przez Inwestora
nie dotrzymania przez Inwestora warunków umowy określonych w § 2
zlecenia przez Inwestora w czasie trwania umowy dodatkowych robót nie ujętych w załączniku nr 2 bez akceptacji Wykonawcy lub zmian wymagających zmian dokumentacji lub zlecenia robót zamiennych
siły wyższej
5.Wykonawca powiadomi Inwestora o zmianie terminu realizacji robót wynikłych z powyższych przyczyn załącznikiem do niniejszej umowy lub wpisem do dziennika budowy o nowym terminie zakończenia robót.
6.W dniu r. Wykonawca przejmuje protokolarnie od Inwestora teren budowy.

§ 4
Obowiązki Inwestora

1. Do obowiązków Inwestora należy:
zapewnienia materiałów budowlanych i pomocniczych niezbędnych do wykonania prac wskazanych w załączniku nr 2
udostępnianie terenu niezbędnego do realizacji inwestycji
terminowy odbiór wykonanych prac
terminowe regulowanie zobowiązań finansowych w stosunku do Wykonawcy
zapewnienie przyłącza do wody, energii elektrycznej oraz pojemnika na śmieci
ustanowienie Kierownika Budowy.

§ 5
Obowiązki Wykonawcy

1. Do obowiązków Wykonawcy należy:
wykonanie przedmiotu umowy z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami technicznymi, standardami, zasadami sztuki budowlanej, dokumentacją projektowo-techniczną, etyką zawodową oraz postanowieniami umowy.
zapewnienie pracowników do realizacji umowy z odpowiednimi kwalifikacjami oraz przeszkoleniami i uprawnieniami wymaganymi przepisami prawa
zapewnienie wyposażenia technicznego (narzędzia i sprzęt budowlany) niezbędnego do realizacji prac wskazanych w przedmiocie Umowy.
wyposażenie pracowników w kaski, ubrania ochronne oraz podstawowe narzędzia
stosowanie się do poleceń Inwestora i osób sprawujących nadzór ze strony Inwestora
odsunięcie od wykonywania pracy każdej osoby, która przez swój brak kwalifikacji lub z innego powodu zagraża w jakikolwiek sposób należytemu wykonaniu umowy
ustanowienie Brygadzisty/Majstra Budowy nadzorującego w sposób ciągły wszelkie prace wykonywane na placu budowy przez pracowników.

§ 6
Odbiory

1.Inwestor będzie dokonywał następujących odbiorów:
a) odbioru robót zanikających lub podlegających zakryciu – w terminie 1 dnia od daty zgłoszenia gotowości do odbioru;
b) odbioru zakończonych elementów robót lub etapów robót określonych w załączniku nr 2 – w terminie 3 dni od daty zgłoszenia gotowości do odbioru;
c) odbioru końcowego – w terminie 7 dni od daty zgłoszenia gotowości do odbioru
d) odbioru pogwarancyjnego – w terminie 7 dni po upływie okresu gwarancji i rękojmi.

2.Gotowość do obioru będzie zgłaszana wpisem do dziennika budowy oraz listem poleconym/faxem/mailem/telefonicznie
3.Przed odbiorem Wykonawca przedstawi Inwestorowi odpowiednie dokumenty pozwalające na ocenę prawidłowości wykonania przedmiotu umowy.
4.Z każdorazowej czynności odbioru zostanie sporządzony protokół podpisany przez Strony, który zawierać będzie ustalenia poczynione w czasie odbioru, wraz z terminami wskazanymi na usunięcie ewentualnych wad i usterek. Jeżeli Inwestor nie przybędzie na teren budowy w wyżej wymienionych terminach bez uprzedniego podania przyczyn swojej nieobecności, zostanie to uznane przez Wykonawcę za dokonanie akceptacji prac bez ograniczeń, a protokół zostanie podpisany jedynie przez przedstawiciela Wykonawcy, jednakże ze skutkiem jakby podpisały go obie Strony.
5.Data sporządzenia protokołu zdawczo-odbiorczego przedmiotu umowy jest datą zakończenia budowy.


§ 7
Gwarancja i rękojmia

1.Wykonawca udzieli Inwestorowi gwarancji na okres 24 miesięcy od daty odbioru końcowego zadania przez Inwestora. Na dostarczone materiały / urządzenia / wyposażenie Wykonawca udziela gwarancji zgodnej z gwarancją producenta. Przy odbiorze końcowym Wykonawca przekaże Inwestorowi wszelkie gwarancje otrzymane od producentów.
2.Wykonawca jest odpowiedzialny za wady w okresie rękojmi na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym.
3.Inwestor jest zobowiązany powiadomić Wykonawcę o powstałych wadach przedmiotu umowy, a Wykonawca ma obowiązek podjąć stosowne czynności naprawcze.
4.Ujawnienie wad i usterek w okresie gwarancji obliguje Wykonawcę do ich usunięcia na własny koszt niezwłocznie lub w terminie określonym w protokole sporządzonym na tę okoliczność, zaś okres gwarancji zostaje przedłużony na ten zakres o okres, od ujawnienia wady lub usterki do chwili ich usunięcia.
5.Jeżeli wady stwierdzone w trakcie odbioru końcowego nie nadają się do usunięcia, a nie uniemożliwiają one użytkowania przedmiotu umowy zgodnie z przeznaczeniem, Inwestor zastrzega sobie prawo odpowiedniego obniżenia wynagrodzenia umownego.
6.Wykonawca nie odpowiada za wady i uszkodzenia wynikłe z użytkowania obiektu niezgodne z jego przeznaczeniem oraz wady ukryte materiału.

§ 8
Kary umowne

1.W przypadku zwłoki w należytym wykonaniu zobowiązań wynikających z umowy Wykonawca zapłaci Inwestorowi karę umowną w wysokości 0,2% wynagrodzenia umownego netto za każdy dzień zwłoki.
2.Inwestor zastrzega sobie prawo do potrącenia naliczonych kar z należnego wynagrodzenia Wykonawcy.
3.Inwestor zastrzega sobie prawo do dochodzenia na zasadach ogólnych odszkodowania uzupełniającego, przewyższającego wartość kar umownych, do wysokości poniesionej szkody.
4.Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za uchybienia uzgodnionym terminom realizacji robót, powstałe z winy Inwestora. W przypadku wystąpienia przestojów w pracy Wykonawcy z winy Inwestora, uzgodnione terminy wykonania robót przedłużone zostaną o czas trwania przestojów.

§ 9
Odstąpienie od umowy

1.Inwestor ma prawo odstąpienia od umowy w przypadku nienależytego wykonywania umowy przez Wykonawcę (niezgodnie z zasadami sztuki budowlanej, normami, obowiązującymi przepisami, zasadami BHP, dokumentacją projektowo-techniczną, lub sprzecznie z umową) w szczególności w przypadku nie stosowania się przez Wykonawcę do zaleceń Inwestora lub stwierdzenia przebywania na terenie budowy pracowników po spożyciu alkoholu.
2.W przypadku odstąpienia Inwestora od umowy z winy Wykonawcy, Wykonawca zapłaci Inwestorowi karę umowną w wysokości 20% wynagrodzenia umownego netto.
3.W przypadku odstąpienia Wykonawcy od umowy z winy Inwestora, Inwestor zapłaci Wykonawcy karę umowną w wysokości 20% wynagrodzenia umownego netto.




§ 10
Siła wyższa

1.Obie Strony będą zwolnione od odpowiedzialności za nie wykonanie Umowy w takim zakresie, w jakim nastąpiło to na skutek zdarzeń siły wyższej.
2.Przez siłę wyższą rozumie się zdarzenie nadzwyczajne, zewnętrzne i niemożliwe do zapobieżenia, którego nie udało się uniknąć nawet w wypadku maksymalnej staranności Stron.
3.Strony poniosą koszty spowodowane zdarzeniami siły wyższej w równej wysokości.

§ 11
Przedstawiciele Stron

1.Przedstawicielem Inwestora na budowie jest:............................................. .................................................
2. Przedstawicielem Wykonawcy na budowie jest: …………........…................……………………………

§ 12
Adresy i telefony do powiadomień

1. Inwestor:
2. Wykonawca:


§ 13
Postanowienia końcowe

1.Bez uprzedniej pisemnej zgody Inwestora Wykonawca nie może podzlecić części pracy podwykonawcy.
2.Przeniesienie wierzytelności wynikających z niniejszej umowy wymaga uprzedniej pisemnej zgody Inwestora.
3.W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego oraz prawa budowlanego.
4.Spory związane z niniejszą umową rozstrzygane będą przez właściwy dla Inwestora sąd.
5.Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
6.Niniejszą umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze Stron.






INWESTOR WYKONAWCA











Załączniki do umowy:

1.Projekt architektoniczno – budowlany
2.Harmonogram - zakres prac stanu surowego

agnisia
05-05-2006, 04:03
dzięki serdeczne :)

jag_24
18-05-2006, 19:36
polecam ten link:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=928832&sid=0197457b64ec69828160302a5373605b

Szymanscy
22-05-2007, 14:42
a propos tych umow bardzo bylabym wdzeczna gdyy ktos mogl nam przeslac jakis wzor na priva albo na maila [email protected] serdeczne dzieki :wink:

FIX
12-12-2007, 10:28
Mogę też dla porównania przesłać wzór naszej umowy. Wypracowany i przetestowany z dobrym rezultatem. Pozdrowienia

Była bym wdzięczna za wzór twojej umowy :P

mamik
30-11-2009, 21:36
zapisuję i dziękuję autorom :D

sharoon
18-01-2010, 16:23
Super umowy. Thanks :)

stefan_1961
25-01-2010, 19:20
Super umowy. Thanks :)

Moge prosić o wzor tych super-umów? Na priva. :D

aniak25
15-04-2010, 08:08
Moge prosić o wzor tych super-umów? Na priva. :D

Witam

Czy ja też mogę prosić o wzór tej umowy, właśnie dziś będę podpisywać ale nie wiem co dokładnie powinno się tam znależć. Mój kierownik mi cos podpowiada ale chcialabym tak porządnie.

Z góry dzięki

pozdrawiam

grysza2
02-01-2011, 15:32
Witam,

Ja również poproszę o wzory umowy z wykonawcami. Na wiosnę zaczynam budować stan surowy. Aktualnie jestem na etapie wyboru wykonawcy.

[email protected]

Serdecznie pozdrawiam
Grzesiekm

sylwerson
15-04-2011, 16:46
przecież w tym wątku powyżej są wzory :)

Matilde1
15-04-2011, 18:49
Wzór umowy i różne wnioski można znaleźć np. tutaj
http://archon.pl/wzory-dokumentow-oraz-umow-zwiazanych-z-budowa-domu/91,art

rob_i_anet
09-08-2011, 18:59
Porada z Muratora 7
"Wykonawcy często zastrzegają sobie możliwość opóźnienia w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych ...
Nie warto godzić się na takie zapisy, gdyż w naszej strefie klimatycznej jest bardzo prawdopodobne wystąpienie niekorzystnych warunków pogodowych (opady, mrozy). Wykonawca powinien to wziąć pod uwagę, ustalając termin wykonania robót tak, aby był on realny."
Od siebie dodam, że może warto by było w umowie wpisać jakiego rodzaju sprzęt musi zapewnić Inwestor (koparka, czy może jakiś jeszcze).