PDA

Zobacz pełną wersję : przedwojenne płytki ceramiczne, jak je odnowić?



Rafałer
12-05-2014, 13:27
Witam, mam taki problem, mianowicie chce bardzo odnowić stare ceramiczne płytki w mojej łazience, niestety jednak kiedy się wprowadziłem w te stare budownictwo, to teściu pociągną mi wodę przez podłogę do umywalki, jednakże nie wymieniliśmy starej odpływowej ceramicznej rury, położyliśmy kafelki, które teraz mi zerwali ze względów na tą ceramiczną rure. Teraz pytanie czy jest szansa odnowić te kafelki stare bo lubię takie rzeczy, kawał historii dom jest z około 1920 może wcześniej, fugi się praktycznie utleniły a na miejsce w którym były rury pod podłogą mam zamiar dać dywanik do kibelka i szafke na wspomnianą umywalke przez co nie będzie widać ubytku.
Jak się zabrać za odnowienie tych płytek?

Rafałer
12-05-2014, 13:56
Jeszcze dodam, że ktoś te płytki (chyba za PRLu) pomalował olejną farbą ale pod wpływem mojej opalarki ładnie schodzi, tylko co dalej...
Te kafelki są kwadratowe (czarno białe) tylko te białe tak jakby... nie były białe już tylko szare, wiem że są farby do kafelek tylko czy jak je tak potraktuje to będą wyglądały?

Figa z makiem
12-05-2014, 14:44
Jeszcze dodam, że ktoś te płytki (chyba za PRLu) pomalował olejną farbą ale pod wpływem mojej opalarki ładnie schodzi, tylko co dalej...
Te kafelki są kwadratowe (czarno białe) tylko te białe tak jakby... nie były białe już tylko szare, wiem że są farby do kafelek tylko czy jak je tak potraktuje to będą wyglądały?

Tak opalarką powinno zejść, do tego cienkim papierem ściernym. Fugi możesz 'wydłubać' specjalnym nożem do fug, kosztuje ok 10 zł, później uzupełnij fugi samorozlewającą się fugą, dzięki czemu wejdzie Ci w każdą szczelinę. Są farby do kafelek tylko nie wiem jak do tych to będzie wyglądało :)

Rafałer
12-05-2014, 14:47
i mam tą fugę wygrzebać, po czym ją uzupełnić? Wydaje się proste :)
a jest jakiś specyfik może na te kafelki ? tak żeby były ładne, bo teraz takie troche szare

Figa z makiem
12-05-2014, 14:51
Tak @Rafałer z chęcią zobaczę, wyślij zdjęcia jak zrobisz ;)
Nigdy nie malowałem kafelek, w tej materii Ci nie pomogę, wpisz może w google, tam powinieneś znaleźć interesujące Cię specyfiki czy farby do tych płytek :)

Rafałer
13-05-2014, 14:30
bardzo mnie interesuje właśnie odmalowanie tych kafelek, gdzieś wyczytałem że ta specjalna farba szybko schnie i teraz nie za bardzo wiem jak to wszystko rozwiązać, dzięki za pomoc Figa z makiem

Figa z makiem
13-05-2014, 17:17
to zależy jaką zakupisz, czytałem że około 2 godziny, nigdy tego nie malowałem

Rafałer
19-05-2014, 15:41
Dzięki bardzo za pomoc, powoli się za to zabieram niestety delegacje i ogólnie praca na to nie pozwala