PDA

Zobacz pełną wersję : klej na elewacji na 2-3 lata



misiupl
13-05-2014, 15:14
Witam,
planujemy pozostawić biały klej do siatki na elewacji na okres 2-3lat. Czym to zagruntować?
Później pójdzie pewnie na to tynk silikatowy. Myślałem też o tynku mineralnym + farba silikatowa jak radzi fighter, ale boję się, że doliczając robociznę wyjdzie jednak drożej niż drobny tynk.
Poradźcie coś :)

Balto
13-05-2014, 20:05
Potem tak czy inaczej będziesz musiał umyć elewację bo po kilku zimach będzie na niej syf-malaria

misiupl
14-05-2014, 12:39
OK, oczyścić i ponownie zagruntować elewacje przed nałożeniem tynku - oczywiste. Ale czym to teraz zagruntować na te 2 lata.

Dziesiatka
14-05-2014, 12:53
OK, oczyścić i ponownie zagruntować elewacje przed nałożeniem tynku - oczywiste. Ale czym to teraz zagruntować na te 2 lata.
Taki pomysł
Wybierz sobie swój kolor docelowy elewacji który ma być za 2-3 lata.
Jedz do hurtowni/składu i kup grunt dedykowany pod tynk silikatowy w tym kolorze(lub pół tonu jaśniejszy).
Zagruntuj i masz 2-3 lata namysłu czy słuszny dobrałeś kolor. :)

homecactus
14-05-2014, 13:18
Trzeba gruntować, inaczej klej na siatce ulega degradacji na skutek promieni UV, a także na skutek chłonięcia wody i zamarzania (zimą i wczesną wiosną).
Są tacy, którzy nie gruntują, ale w ten sposób niszczy się warstwa kleju, potem mogą wystąpić problemy z docelową elewacją. Grunt chroni przed chłonięciem wody przez warstwę kleju.

pzdr

brylekpl
20-05-2014, 17:55
Trzeba gruntować, inaczej klej na siatce ulega degradacji na skutek promieni UV, a także na skutek chłonięcia wody i zamarzania (zimą i wczesną wiosną).
Są tacy, którzy nie gruntują, ale w ten sposób niszczy się warstwa kleju, potem mogą wystąpić problemy z docelową elewacją. Grunt chroni przed chłonięciem wody przez warstwę kleju.

pzdr

witam, rozumiem ze gruntuje sie jak juz klej zaschnie? ja mam podobny plan, pierw klej, pozniej obrobienie podworka ijak juz bedzie mniejsza mozliwosc zniszczyc elewacje to naloze tynk.

Tomaszs131
27-05-2014, 21:05
Ja moze z innej beczki.
W nastepnym tygodniu zaczynam klasc swoja elewacje- system Caparol. Wpierw planuje zagruntowac sciany, potem szary styropian na kleju.
Bedzie tez siaka chronica styro przed promieniami UV. Temperature powietrza mamy ostatnio dosyc wysoka. Stad moje pytanie: na co przy takich warunkach atmosferycznych powinienem zwrocic uwage?
Kolejne pytanie: czy stosujecie listwy startowe? Mysle o ochronie elewacji przed gryzoniami.

brylekpl
30-05-2014, 12:18
Kolejne pytanie: czy stosujecie listwy startowe? Mysle o ochronie elewacji przed gryzoniami.

listwa startowa to koniecznosc. jak Ci sieniedajboze jakas nornica wgryzie to po elewacji. Naprawic nie da rady - wszystko od nowa. no chyba ze od razu zrobisz cokol kamienny podspodem i nie bdyie mozliwosci wgryzienia sie przez myszy.

fighter1983
30-05-2014, 12:35
listwa startowa to koniecznosc. jak Ci sieniedajboze jakas nornica wgryzie to po elewacji. Naprawic nie da rady - wszystko od nowa. no chyba ze od razu zrobisz cokol kamienny podspodem i nie bdyie mozliwosci wgryzienia sie przez myszy.
Listwa startowa wcale nie jest konieczna. Mysz jak ma wejsc to i tak wejdzie. jak nie bezposrednio od dolu to szczelina miedzy murem a listwa. Nie widzialem ytak postawionych scian, zeby listwa startowa idealnie rowno przylegala. A mysz jak chce ... to sie przecisnie przez taka mala szpare.

EWBUD
30-05-2014, 13:11
Listwa startowa wcale nie jest konieczna. Mysz jak ma wejsc to i tak wejdzie. jak nie bezposrednio od dolu to szczelina miedzy murem a listwa. Nie widzialem ytak postawionych scian, zeby listwa startowa idealnie rowno przylegala. A mysz jak chce ... to sie przecisnie przez taka mala szpare.

Racja :)

Tomaszs131
30-05-2014, 13:29
listwa startowa to koniecznosc. jak Ci sieniedajboze jakas nornica wgryzie to po elewacji. Naprawic nie da rady - wszystko od nowa. no chyba ze od razu zrobisz cokol kamienny podspodem i nie bdyie mozliwosci wgryzienia sie przez myszy.

Probowalem kupic taka listwe, ale 250 mm nie produkuja :(

Tomaszs131
30-05-2014, 14:03
Racja :)

Czy uywales moze 30 cm, platsykowych kolkow montazowych do styropianu z Wkret- metu?
Da sie je zamontowac, czy moze za mocno sie wykrzywiaja i lepiej uzyc tych z metalowym trzpieniem?
Z gory dziekuje za odpowiedz.

EWBUD
30-05-2014, 19:01
Zawsze używam porządnych z metalowym trzpieniem.
No prawie zawsze - raz na rok trafi się budowa z plastikowymi :)
Więc moja rada: z trzpieniem metalowym będą lepsze.

jaro422
30-05-2014, 19:43
Mam pytanie do fachowców znawców tematu. Na jesieni dom został ocieplony styropianem (Knauff grafit). Klejony był klejem Kreisel, na to siatka i ten sam klej. Czy wobec zastosowania kleju ww. firmy jest możliwe położenie latem tynku innej firmy np. Caparol. Jeżeli nie to co należy zrobić aby było to możliwe i nie było później problemów.

Balto
30-05-2014, 22:20
jaro: problemów nie powinno być, pomijam detal, że jak ktoś pewnie potwierdzi jeśli nie masz wszystkiego z tej samej firmy to przyczyną ewentualnych problemów będzie fakt, użycia materiałów innego producenta...