PDA

Zobacz pełną wersję : Kolektor poziomy i GPC



Terminus
13-05-2014, 21:42
Witam

Planuje poziomy kolektor do GPC niestety przez moją działkę śmiga rura z deszczówką 200 (a tak naprawdę jest to stary poniemiecki drenaż) na głębokości 1,5m kolizyjne z planowanym kolektorem. Czy waszym zdaniem da się jakoś rozsądnie rozwiązać ten problem?

wihajster
13-05-2014, 22:58
Jeżeli ta rura jest faktycznie na 1,5m to można obejść górą, nie zbliżając się za bardzo do drenażu. Gdyby jednak była płycej to lepiej podkopać się pod drenażem i przeciągnąć rury. Potem odpowiednio zagęścić w tym miejscu żeby drenaż nie opadł - ale to się tylko łatwo pisze.
Przy takiej akcji potrzebne mufy do zgrzewania bo ja nie wyobrażam sobie przeciągania zwiniętej rury ;)

Terminus
14-05-2014, 06:18
Tak sobię myśle, że może lepiej by było na czas prac rozebrać ten drenaż (chyba nie powinno być z tym żadnego problemu bez różnicy czy plastikowy czy ceramiczny) i ułożyć kolektor poniżej drenażu. Załączam rysunek (drenaż zaznaczyłem kolerem niebieskim) jak planuję rozmieścić dom (ok 120m2), na razie na działce nie ma ani wody ani prądu - są w drodze. Grunt to glina. Po narysowaniu zacząłem się zastanawiać czy w ogóle u mnie na działce wejdzie kolektor poziomy. Działka 10 arów.
259984

wihajster
16-05-2014, 20:23
Piękny układ, z mocnym przewymiarowaniem dla tego budynku to wejdą dwie pętle PE40 po 200-300m każda.
Napisz na priv to pomogę w miarę możliwości.

Pyxis
16-05-2014, 21:24
Uklad ma praktycznie identyczny jak na mojej dzialce. Miejsca na kolektor masa. :)