PDA

Zobacz pełną wersję : czy ktoś jest zadowolony z paneli na rąbek?



Gumis1
14-05-2014, 07:01
Witam Jest dużo niepochlebnych opinii o kryciu dachu panelami na rąbek stojący. Jestem na etapie wyboru pokrycia i taki dach bardzo pasuje wyglądem do mojego projektu ale po przeczytaniu forum mam wątpliwości. Więc czy ktoś po ułożeniu tej blachy jest zadowolony czy jeszcze raz wybralibyście to samo pokrycie?

Mój dach jest dość prosty dwuspadowy (kratownica prefabrykowana a więc trzyma swoje wymiary) długość połaci 5,1m chciałem położyć ją na pełnym deskowaniu blacha najlepiej 0,6 albo 0,7mm najlepiej bez dodatkowych przetłoczeń.

yendrek3
14-05-2014, 07:33
Gumis powiem ci ze nie mam tych paneli ale widzialem u jednego goscia ze na dachu gdzie non stop swieci mu slonce panele te sie normalnie pofaldowaly i wyglada to teraz jak ''z dupy wyciagniete'' Nie iwem czy wplyw na to mialo slonce czy zle wysuszone drewno pod spodem ktore zaczelo pracowac ale mleko jest rozlane wiec zastanow sie dwa razy. Ja mam zwykla blachodachowke Blach Profil 2 i jak narazie jestem mega zadowolony. Zreszta zdjecia sa na mojej budowie

beatrycza
14-05-2014, 18:13
Zobacz tu: http://www.marina-paolo.mojabudowa.pl/?id=134428 póki co są chyba zadowoleni:)
Na żywo widziałam dwa ładne wykonania takiego dachu, ale też jedno niestety fatalne.Blacha na rąbek to ciężki temat, dużo zależy od blachy i od fachowości ekipy układającej:) p.s niedługo ja będę miała taką to się pochwalę, na delikatne falowania tu i ówdzie jestem przygotowana. taki urok tego pokrycia.Pozdrawiam

turalyon
15-05-2014, 11:21
Sąsiad ma i sobie chwali. ALE: dach firmy ruuki, iukładany przez ekipe z ich certyfikatem, na tej mega drogiej grubej foli pod tą blache (podobno nikt jej nie daje)

Andrzej Wilhelmi
16-05-2014, 16:25
Do każdego pokrycia należy podchodzić normalnie. Blacha faluje i jest to normalne zjawisko. Dachówka jest krzywa i jest to normalne zjawisko. Natomiast zamiast normalnego podejścia mamy wymagania wyższe niż od glazury w łazience?! Oczywiście kasy chcemy wydać jak najmniej. Pozdrawiam.