PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze kanalizacyjne - brak zgody zarządcy drogi



lionik
16-05-2014, 17:30
Witam,
Piszę ponieważ jestem w trakcie projektowania infrastruktury dla mojego domu. Gmina, która jest zarządcą drogi w której biegnie kolektor KS odmówiła mi możliwości wpięcia do tego kolektora, argumentując to faktem, że droga jest na gwarancji. Dodam, że w trakcie prac drogowych nie pomyślano o wystawieni króćca o dł. 1,5 m od studni KS w kierunku mojej (jedynej nie zabudowanej) działki.

Czy Wójt zadziałał zgodnie z prawem udzielając odmowy na podstawie gwarancji, którą objęta jest droga gminna?

inwestorbb
14-07-2014, 13:28
I co jeśli gwarancja trwa 2 lata i uszkodzeniu ulegnie infrastruktura nie z winy Wykonawcy drogi to Wójt nie da pozwolenia na jej naprawę?

Napisz prośbę na piśmie, zanieś na dziennik podawczy i poczekaj na pisemną odpowiedź. W piśmie zasugeruj, że można wyłączyć z gwarancji obszar zajęty na potrzeby wcinki, a gwarancją obarczyć Wykonawcę w/w wcinki.

rodzinanaswoim
26-12-2018, 22:43
Witam,
Piszę ponieważ jestem w trakcie projektowania infrastruktury dla mojego domu. Gmina, która jest zarządcą drogi w której biegnie kolektor KS odmówiła mi możliwości wpięcia do tego kolektora, argumentując to faktem, że droga jest na gwarancji. Dodam, że w trakcie prac drogowych nie pomyślano o wystawieni króćca o dł. 1,5 m od studni KS w kierunku mojej (jedynej nie zabudowanej) działki.

Czy Wójt zadziałał zgodnie z prawem udzielając odmowy na podstawie gwarancji, którą objęta jest droga gminna?

Wiem, że post stary ale mam podobny problem. Może komuś udało się z podobnej sytuacji wybrnąć? GZD nie chce Nam udzielić zgody na budowę przyłącza ze względu na gwarancje drogi. Musimy kopać bo studzienka ktora tam jest nie daje możliwości wykonania przepychu. Poradźcie! :)

zeusik6
03-07-2023, 09:27
Mam identyczny problem.

W warunkach przyłącza wodociągowego "przecisk drogowy", droga na gwarancji, gwarant wysłał umowę trójstronna do podpisania a gmina nje chce podpisać.

I co teraz? Nie mogę się podłączyć pod wodociągi. Paranoja jakas