PDA

Zobacz pełną wersję : Listwa przyokienna - jak wykończyć



vapaus
17-05-2014, 14:38
Witam. Mam pytanie odnośnie prawidłowego wykończenia listwy przyokiennej w systemie dociepleń.
Oto moja listwa
260626

W instrukcjach montażu napisane jest żeby klej i tynk wprowadzać do korytka nr 3, ale mam wątpliwości dotyczące wykończenia widocznej zewnętrznej ścianki tego korytka nr2. Nie jest ona zabezpieczona przez element tracony 4 i zastanawiam się czy ta cześć nie powinna zostać pokryta tynkiem?
Wyglądałoby to tak że biorę listwę 3mm szerokości korytka, gdzie zatapiam siatkę prowadząc klej po ścianie korytka nr 2 a następnie na glif aż do elementu traconego nakładam tynk i po oderwaniu zostaje widoczny tylko element nr 1.
Proszę o wasze instrukcje i pozdrawiam.

misiupl
17-05-2014, 15:26
Witam. Mam pytanie odnośnie prawidłowego wykończenia listwy przyokiennej w systemie dociepleń.
Oto moja listwa
260626

W instrukcjach montażu napisane jest żeby klej i tynk wprowadzać do korytka nr 3, ale mam wątpliwości dotyczące wykończenia widocznej zewnętrznej ścianki tego korytka nr2. Nie jest ona zabezpieczona przez element tracony 4 i zastanawiam się czy ta cześć nie powinna zostać pokryta tynkiem?
Wyglądałoby to tak że biorę listwę 3mm szerokości korytka, gdzie zatapiam siatkę prowadząc klej po ścianie korytka nr 2 a następnie na glif aż do elementu traconego nakładam tynk i po oderwaniu zostaje widoczny tylko element nr 1.
Proszę o wasze instrukcje i pozdrawiam.

W instrukcji mówią prawdę, klei i tynk do 3, tynk zrowna się z listwą

EWBUD
17-05-2014, 15:36
Naciągnij raz do 3 i popraw jeszcze pózniej, to wtedy będziesz miał ok 1,5 mm szczelinę, akurat na gr. tynku.

vapaus
17-05-2014, 16:19
Czyli 2 trzeba będzie i tak zabezpieczyć taśmą, bo przy zacieraniu i tak się ubrudzi, nie wiem po co ten element tracony jest akurat w tym miejscu

EWBUD
17-05-2014, 17:05
Nic nie zabezpieczaj - będzie dobrze - zaufaj :)

maggs1
17-05-2014, 20:34
Witam. Mam pytanie odnośnie prawidłowego wykończenia listwy przyokiennej w systemie dociepleń.
Oto moja listwa
260626

W instrukcjach montażu napisane jest żeby klej i tynk wprowadzać do korytka nr 3, ale mam wątpliwości dotyczące wykończenia widocznej zewnętrznej ścianki tego korytka nr2. Nie jest ona zabezpieczona przez element tracony 4 i zastanawiam się czy ta cześć nie powinna zostać pokryta tynkiem?
Wyglądałoby to tak że biorę listwę 3mm szerokości korytka, gdzie zatapiam siatkę prowadząc klej po ścianie korytka nr 2 a następnie na glif aż do elementu traconego nakładam tynk i po oderwaniu zostaje widoczny tylko element nr 1.
Proszę o wasze instrukcje i pozdrawiam.

U mnie tak to wyszło :)

vapaus
17-05-2014, 21:28
No i właśnie u Ciebie tynk nie został wprowadzony do koryta, tylko nałożony na jego ściankę . Będę , jednak robił tak jak koledzy wyżej mówią i jak zresztą jest w instrukcji montażu listew. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

maggs1
26-05-2014, 19:36
No i właśnie u Ciebie tynk nie został wprowadzony do koryta, tylko nałożony na jego ściankę . Będę , jednak robił tak jak koledzy wyżej mówią i jak zresztą jest w instrukcji montażu listew. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Po czym wnioskujesz, że tynk nie został wprowadzony dp koryta?

owieczka_
17-03-2015, 09:57
Listwa z korytkiem 3mm wystarczy czy lepiej kupić 6mm ? Chodzi mi o to czy te 3mm wystarczy dla siatki kleju i potem jeszcze tynku ?

St@nley
01-08-2016, 10:10
Nie chcę mnożyć tematów, więc piszę w tym.
Mam podobne przemyślenia odnośnie listwy do tynków wewnętrznych (w moim przypadku CW).
Ta boczna listwa od korytka na zaprawę powinna być zatynkowana czy widoczna?
Moi tynkarze zostawili ją widoczną i sam już nie wiem jak to powinno być zrobione?

362873 362875 362876