PDA

Zobacz pełną wersję : Cennik



mikepolarny
17-05-2014, 14:45
Witam,

Potrzebuję porównać ceny usług z oferowanymi przez znajomego.

Wymiana rozdzielni elektrycznej w domu jednorodzinnym

Usługi to:

Wymiana różnicówki, wymiana coś tam nadprądowy 3-fazowy 2x, nadprądowy 1-fazowy 14 szt, wymiana 15 kontaktów, wykonanie pomiarów elektrycznych.

Jest to dom zbudowany 15 lat temu przez partacza. Całą rozdzielnie trzeba wyrzucić, zamienić na nową by docelowo móc odebrać dom.

Mam wątpliwości co do cen zaoferowanych przez znajomego.

Jestem kompletnym laikiem i proszę o wyrozumiałość jeśli czegoś nie napisałem.

Czy mógłbym prosić o podanie rynkowych cen dla każdej z usług oddzielnie?.

dendrytus
17-05-2014, 16:52
Albo ci stawki odpowiadają albo nie. Albo się gość zna i dla tego ma wysokie stawki albo jest malarzem pokojowym i dlatego stawki są wysokie ( duże ryzyko zabicia siebie lub kogoś, ewentualnie pożaru, stąd wysoka stawka ubezpieczeniowa. Albo masz do niego zaufanie albo nie. Jeśli jest za drogi to weź tańszego.

Stawki rynkowe w Warszawie? Ja za 1 godziny pogadanki o KNX z inwestorem biorę 200 zł + VAT, konkurencja oprócz pogadanki robi kalkulacje, kosztorys i wypełnia kilka stron tekstem za 0 zł +VAT. Możesz sobie wybierać.

PS.
Znajdź dwie firmy z twojej okolicy i wyślij im zapytanie na maila. Nie szukaj na drugim końcu Warszawy bo cię skasują za dojazdy.

mikepolarny
17-05-2014, 23:05
nigdy bym tak info nie szukał, bo wynikiem byłby sam spam, ale poświęciłbym trochę czasu na szukanie informacji
EOT


Ja też nie. Zapewne jednak byś trafił na forum na którym jestem moderatorem bez względu na "głupotę/prostotę/nieznajomość tematu" uzyskałbyś odpowiedź/podpowiedź.

elpapiotr
17-05-2014, 23:08
Akurat. Moderator zakichany
Tu też Cię zjedli, i to bez cebuli. Na surowo :

http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,43956.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.money.pl%2Fpor tfel%2Fpubliczne_informacje%2Fportfel%2Cinformacje %2C43956.html)

mikepolarny
17-05-2014, 23:12
Akurat. Moderator zakichany
Tu też Cię zjedli, i to bez cebuli. Na surowo :

http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,43956.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.money.pl%2Fpor tfel%2Fpubliczne_informacje%2Fportfel%2Cinformacje %2C43956.html)

#janusz

Crisiano
18-05-2014, 06:44
Czy mógłbym prosić o podanie rynkowych cen dla każdej z usług oddzielnie?.

Szkoda, ze nikt ci nie pomogl bo dla kosztorysanta jest to 5minut roboty. Niestety juz nie dysponuje programem do kosztorysowania wiec nie moge pomoc. Zal, ze na twoja prosbe/zapytanie padly takie wypowiedzi.

mikepolarny
18-05-2014, 08:27
Szkoda, ze nikt ci nie pomogl bo dla kosztorysanta jest to 5minut roboty. Niestety juz nie dysponuje programem do kosztorysowania wiec nie moge pomoc. Zal, ze na twoja prosbe/zapytanie padly takie wypowiedzi.


Tak podejrzewam że to całe 5 minut. Nie bardzo to rozumiem. Przecież jeśli ktoś zrobi to profesjonalnie, okaże się że moje podejrzenia są prawdziwe i będzie z Warszawy lub okolic to skorzystam z usług te osoby. Zamiast z tego co poniektórzy wylewali swoje lokalne kompleksy. Co lepsze wątki zostały pokasowane.

elpapiotr
18-05-2014, 09:06
Szkoda, że nikt Ci nie pomógł. Może nikt nie chciał, widząc roszczeniowy charakter wypowiedzi "kredytodawcy"

Moderator tego forum również nie stanął na wysokości zadania - mikepolarny cytuje użytkownika Alekto, który w tym wątku udziału nie brał, jak widać.
O innych, bezsensownych wypowiedziach nie wspomnę, w świetle obecnego kształtu tematu.
W efekcie - płacz i płać, jak mawiają bankowcy :D

dendrytus
18-05-2014, 09:33
750-900 zł + 23% VAT, o ile niedojdą jakieś niespodzianki.

elpapiotr
18-05-2014, 09:43
Oj niedojdą, niedojdą.

dendrytus
18-05-2014, 10:08
Oj niedojdą, niedojdą.

Jak zwykle konstruktywna porada podnosząca jakość wątku, świadcząca o niebywałym profesjonalizmie kolegi

mikepolarny
18-05-2014, 10:10
Szkoda, że nikt Ci nie pomógł. Może nikt nie chciał, widząc roszczeniowy charakter wypowiedzi "kredytodawcy"

Moderator tego forum również nie stanął na wysokości zadania - mikepolarny cytuje użytkownika Alekto, który w tym wątku udziału nie brał, jak widać.
O innych, bezsensownych wypowiedziach nie wspomnę, w świetle obecnego kształtu tematu.
W efekcie - płacz i płać, jak mawiają bankowcy :D

Roszczeniowy?.W pierwszym poście ewidentnie proszę o pomoc.

Alekto brał udział w tym temacie tylko moderacja na tym forum działa jak działa. Alekto odpowiedział w ten sposób na radę by sobie poszukać cennika w google. Masz rację szkoda że zostały usunięte co poniektóre wątki skasowane. Można by zobaczyć kto zaczął kogo obrażać pierwszy.

mikepolarny
18-05-2014, 10:11
750-900 zł + 23% VAT, o ile niedojdą jakieś niespodzianki.

Dziękuję bardzo.

elpapiotr
18-05-2014, 10:25
Nie ma za co. Nie ma za co.
Pewnie też wzięte z kosmosu, że o tych 23 % VAT nie wspomnę.

Masz rację szkoda że zostały usunięte co poniektóre wątki skasowane. Można by zobaczyć kto zaczął kogo obrażać pierwszy. Taki młody, a już skleroza. Współczuję.

dendrytus
18-05-2014, 10:43
Nie ma za co. Nie ma za co.
Pewnie też wzięte z kosmosu, że o tych 23 % VAT nie wspomnę.
Taki młody, a już skleroza. Współczuję.

Nie bawię się w 8% VAT. Albo bierzesz z 23% albo idź do konkurencji.

elpapiotr
18-05-2014, 10:47
Innymi słowy klient ma zapłacić 23 %, pomimo tego że nie musi, zgodnie z prawem.

Jawne, bezczelne naciąganie !

dendrytus
18-05-2014, 11:04
Innymi słowy klient ma zapłacić 23 %, pomimo tego że nie musi, zgodnie z prawem.

Jawne, bezczelne naciąganie !

Naciąganie? :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2: Przecież VAT odprowadzam do państwa i nic z tego nie mam. Dzięki temu odliczanie VAT i związane z tym kombinacje, to problem klienta i jego księgowego. W podanym przykładzie "Jawne, bezczelne naciąganie !" to 112 lub 135 zł. Kara w przypadku gdybym popełnił błąd, to minimum 500 zł, plus dopłata do 23% plus zaległe odsetki. Oczywiście nerwy, kilka dni z głowy i pewnie kontrola ze skarbówki. Coś jeszcze? Zrobisz to taniej? To umów się z gościem.

PS.
Jakimś cudem żaden z moich klientów nie ma z tym problemu tylko ty, a ty jakimś cudem nie jesteś moim klientem

elpapiotr
18-05-2014, 11:11
Nie jestem twoim klientem, bo nie życzę sobie zakładania objemek na Alu-Pex i wykonywania połączeń wyrównawczych na nieprzewodzących rurach wodnych.

dendrytus
18-05-2014, 11:23
Nie jestem twoim klientem, bo nie życzę sobie zakładania objemek na Alu-Pex i wykonywania połączeń wyrównawczych na nieprzewodzących rurach wodnych.

:wtf::wtf::wtf::bash::bash::bash::lol2::lol2::lol2 :

robertsz
26-05-2014, 08:38
Potrzebuję porównać ceny usług z oferowanymi przez znajomego.
Wymiana rozdzielni elektrycznej w domu jednorodzinnym - 300zł
Wymiana różnicówki - 40zł
wymiana coś tam nadprądowy 3-fazowy 2x - 60zł,
nadprądowy 1-fazowy 14 szt - 140zł
wymiana 15 kontaktów - 250zł
wykonanie pomiarów elektrycznych - 500zł

Jest to dom zbudowany 15 lat temu przez partacza => niespodzianki o których nie mówisz +100%

Mam wątpliwości co do cen zaoferowanych przez znajomego. - Byłoby prościej gdybyś podał te ceny dla porównania

Ceny lokalne, w W-wie pewnie x2 :)