PDA

Zobacz pełną wersję : Podwyższenie terenu o 3 metry i zrównanie z sąsiadami



paypal
18-05-2014, 13:58
Witam,
Prośba o porady czy wszelkie wskazówki
Działka którą kupiłem leży w dole.
Pytanie jak najlepiej i najtaniej podnieść się pod sąsiadów ? jakich materiałów użyć ? Samej ziemi ? gruzu,? gruzu z ziemią ?
Z góry dziekuje za informacje

jajmar
18-05-2014, 14:14
Zasypać smieciami zasiać trawe i sprzedac ?

Czym kolwiek to zasypiesz to muisz wiedziec że przed budową Ty lub inny wlaściciel będzie muisł to wybrać do rodzimego gruntu

paypal
18-05-2014, 14:23
Zasypanie ma byc przygotowaniem pod wyrównanie terenu na którym po 2-3 latach chciałbym postawic dom.
Co więc tutaj zrobić aby na działce tej można było coś wybudować ?

jajmar
18-05-2014, 16:56
Wg mnie masz 2 opcje budować w takim stanie jak jest i potem obsypywać 3 metry - dla mnie logiczne jest stworzenie piwnicy pod budynkiem lub zasypywać teren warswami przyzwoitym kruszywem dbając o zageszczenie (zdejmując hunus itd) tak aby za te 3 lata budowac w tym naspypanym gruncie. Tanie takie zasypanie nie będzie. Ale jak nawalisz tam gruzu jak leci to za 3 lata bedziesz to wybierał.

paypal
18-05-2014, 19:52
zasypywać teren warswami przyzwoitym kruszywem dbając o zageszczenie (zdejmując hunus itd) tak aby za te 3 lata budowac w tym naspypanym gruncie.
Czy możesz rozwinąć ? Co dla ciebie jest przyzwoitym kruszcem ?


Tanie takie zasypanie nie będzie. Czy także jakieś choć widełki ?


Ale jak nawalisz tam gruzu jak leci to za 3 lata bedziesz to wybierał.

Zle sie wyraziłem, gośc na działce obok który także podwyższa nawozi tam czarną ziemię w której są poprostu kamienie. Wg kierownika budowy to dobry materiał gdyz jednocześnie utwardza i przepuszcza wodę.

Ja nie mam o tym pojęcia dlatego pytam tu :)

Z góry dziekuje za rozwianie wątpliwości.

beton44
18-05-2014, 20:42
Cuś co można zasypać w sposób tzw. kontrolowany.

Czyli np piasek czy pospółka 1000 m x 2 metry wysokości niech będzie średnio = 2000 metrów sześciennych x 50 złotych = 100 000 PLN

Plus jakiś walec wibracyjny co po tym będzie jeździł i ubijał

Co do wypowiedzi tego "kierownika" - to jest kierownik budowy - naprawdę - nie kierownik agencji towarzyskiej ?

paypal
18-05-2014, 20:57
Ok a gdyby zrobić fundamenty na 2 metry w góre (nie chce piwnicy) i potem obsypać już zwykłą tanią ziemią całą resztę terenu jak pisze "jajmar" ? Która opcja będzie tańsza ?

beton44
18-05-2014, 21:07
Ok a gdyby zrobić fundamenty na 2 metry w góre (nie chce piwnicy) i potem obsypać już zwykłą tanią ziemią całą resztę terenu jak pisze "jajmar" ? Która opcja będzie tańsza ?


Nu pewnie że będzie to wersja tańsza. Postawisz taką tablicę "Ziemię - gruz - przyjmę" to nazwożą śmieci z całej okolicy...

Tylko z chodniczkami i drogami będzie problem bo to kilka lat będzie siadać i trzeba będzie poprawiać.
I oczywiście nad "fundamentami" trzeba będzie strop zrobić pod parterem, bo jak inaczej zrobisz podłogę ?
Ale to najmniejsze zmartwienie, tylko najlepiej żeby zaprojektować dom rozmiarami pod np stropowe płyty kanałowe...

jajmar
18-05-2014, 21:07
Chyba piwnica wyjdzie taniej niż zasypanie. Dochodzi strop ~150zł/m2 i powiedzmy 100cm ściany po obwodzie i z jedna w środku ~ dodatkowe koszty w stanie surowym to jakieś 30-40 tyś. Zyskujesz solidnie postawiony na rodzimym gruncie budynek.

Czarna ziemia jak piszesz z kamieniami to bardzo nieprecyzyjne określenie. Nie wiem czy świadomi używasz słowa ziemia - to określenie dla gleby/humusu ziemia jako takw budownictwie nie ma zastosowania.

Ta działka to tanie była ?

Wspominasz coś o skarpie po lewej , jak zrobisz pochylenie to stracisz częśc działki sporo z tak małej. Jak zrobisz ściane oporową potrzbujesz znomu sporo kasy.
Ogólnie nie bardzo wyobrażma sobie budowe w takim miejscu. Wrzuć może jakieś fotki tej działki co jest obok?

paypal
19-05-2014, 13:17
Dziekuje za odzew.
Dziś wrzuce zdjecia działki, otoczenia i tej "ziemi"

rustin
15-06-2014, 18:48
Nie wiem czy wogóle zdajesz sobie sprawę co piszesz. Już mniejsza z tym , że trzeba by albo najpierw dać fundamenty i ciągnąć jest w górę jw pisali ale wiesz ile trzeba ziemi na podniesienie działki 3m ? Wiadomo zależy jaka działka. U mnie na 9arach nawoziłem ziemie , w sumie nie aby podnieść działkę a wyrównać. W sumie podniosło się od 0cm do 30cm , zależy w któym miejscu. Takie coś , pochłonęło ponad 30 trzy osiowych manów, na jednego wchodzi jak dobrze pamiętam ok 20ton.
Działka 3m w dole to wąwóz.

Wojbol
19-06-2014, 23:18
Nasi sąsiedzi mają ten sam problem. Z tego co widzę, to wciąż ktoś im gruz podrzuca, a ostatnio panowie trzy przyczepy ziemi przywieźli, z tego co mi sąsiad mówił, ze sprzątania ulic. Ale ogrodu to się chyba z tego później nie da zrobić, nawet jeśli na górze zwykłą ziemią podsypią...

homecactus
20-06-2014, 11:46
Nasi sąsiedzi mają ten sam problem. Z tego co widzę, to wciąż ktoś im gruz podrzuca, a ostatnio panowie trzy przyczepy ziemi przywieźli, z tego co mi sąsiad mówił, ze sprzątania ulic. Ale ogrodu to się chyba z tego później nie da zrobić, nawet jeśli na górze zwykłą ziemią podsypią...

ogród to nie jest wielkim problemem. Jeśli będziesz miał na wierzchu z pół metra dobrej ziemi to i trawa i drzewa będą rosły.

Problem jest jak ktoś już wcześniej napisał z posadowieniem budynku, który musi stać na solidnym gruncie (czyli rodzimym), a nie na tym nasypanym, plus problem będzie z podjazdami, chodnikami i płotem.

pzdr