PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacja...



bombel6622
19-05-2014, 16:56
Witam:bye:. Przymierzam sie do wykonania elewacji. Za tydzien kłada styropian 14 cm grafit z Thermoorganiki i zastanawiam sie nad struktura, dodam ze budynek parterowy wykonany jest Ytonga 24. Budynek ma być w kolorze białym. Jaki tynk polecacie? Zastanawiam sie nad mineralnym z worka? Czy trzeba go jeszcze malować na biało? Czy zdecydowanie mi go odradzacie, mi chodzi o obniżenie kosztów. Wiem ze sa jeszcze akrylowe i silikonowe. Proszę o poradę.:rolleyes:

Balto
19-05-2014, 20:28
Mineralne mają minimum dwa odcienie : jasny biały i jasno szary. W kwestii innych kolorów są takie barwione w masie, ale i są mineralne do malowania. W kwestii struktury : baranek.

bombel6622
19-05-2014, 22:10
Ale czy wielki błedem bedzie polozenie mineralnego na nowym domu? Jakkie moga byc konsekwencje?

Tuznajdziesz.pl
20-05-2014, 08:37
Mineralny tynk na nowym domu to nie błąd, ale zazwyczaj lepiej go pomalować. A struktura im mniej gładka, tym lepiej przenosi obciążenia i rzadziej pojawiają się rysy i spękania. Z kosztami bywa różnie, czasem mineralny z malowaniem kosztuje tyle co akrylowy. Może czasem warto wydać więcej na trwalszy tynk...O podstawowych wadach i zaletach innych tynków możesz przeczytać tutaj: Jaki wybrać tynk cienkowarstwowy? (http://tuznajdziesz.pl/produkty/artykuly/jaki-wybrac-tynk-cienkowarstwowy-wlasciwosci-i-rodzaje-tynkow-cienkowarstwowych-635?utm_source=forum%20muratordom&utm_medium=link_w_postach&utm_campaign=wpisy_na_forum_mdom) - może to trochę pomoże:)

bowess
20-05-2014, 14:22
A po co malowanie? W moim dzienniku i awatarku zdjęcia domu. Tynk mineralny baranek 1,5mm. Położony w 2010, jak dotąd nie zanosi się nawet na malowanie odświeżające - na pewno jeszcze jakiś czas wytrzyma w czystości.

Balto
20-05-2014, 21:57
Wytrzyma, i to długo, brud będzie zaś powodował pewne przyciemnienie barwy, ale nie będzie widoczny tak jak na korniku.
Mineralny może iść na każdy dom, nowy stary i stuletni. W czym problem?