PDA

Zobacz pełną wersję : wilgoć!!! pomocy



Wioletta
28-07-2004, 09:10
Witam bardzo proszę o pomoc. Mieszkam w zawilgoconych spodach, piwnicy. Woda stoi na wykładzinie, wszystko pleśnieje. Proszę powiedzcie jak mogę odizolować podłogę. Najlepiej było by ją ocieplić i wylać nową wylewkę ale tego zrobić nie mogę bo bardzo by się obniżyło pomieszczenie.Może są jakieś inne sposoby. Acha dom jest wydrenowany. Pomocy

Jerzysio
28-07-2004, 10:03
Zdaję się że masz grubszy problem, woda stojąca ani chybi oznacza że ściany masz wilgotne na amen. A to oznacza odkopanie ścian piwnicy, osuszenie, zaizolowanie i dopiero można myśleć o robieniu porządku w środku. Obawiam się że bez tego wszelkie działania okażą się nieskuteczne. Pozdro
J

kroyena
28-07-2004, 10:15
Było jakiś czas temu w Muratorze. Skucie pogłębienie i wylanie na nowo, ale to wszystko po tym co opisał Jerzysio.
I wszystko oczywiście kosztuje :( .

pchlistosc
28-07-2004, 10:19
Witam bardzo proszę o pomoc. Mieszkam w zawilgoconych spodach, piwnicy. Woda stoi na wykładzinie, wszystko pleśnieje. Proszę powiedzcie jak mogę odizolować podłogę. Najlepiej było by ją ocieplić i wylać nową wylewkę ale tego zrobić nie mogę bo bardzo by się obniżyło pomieszczenie.Może są jakieś inne sposoby. Acha dom jest wydrenowany. Pomocy

zrob drenaz budynku

DUDZIO
01-08-2004, 11:45
Witam bardzo proszę o pomoc. Mieszkam w zawilgoconych spodach, piwnicy. Woda stoi na wykładzinie, wszystko pleśnieje. Proszę powiedzcie jak mogę odizolować podłogę. Najlepiej było by ją ocieplić i wylać nową wylewkę ale tego zrobić nie mogę bo bardzo by się obniżyło pomieszczenie.Może są jakieś inne sposoby. Acha dom jest wydrenowany. Pomocy


To rzeczywiście poważny problem.

Drenaż może pomóc , ale są firmy ktore wykonuja osuszanie budynkow.Wierca dziury w scianie co 10 cm i wypelniaja zaczynem.
Zobacz to : http://www.osuszaniedomow.hg.pl/izolacje.htm

Powodzenia !!!!

Jacek Dudek
08-08-2004, 18:02
proponuję kontakt z firmą nomos adres niżej. Jest preparat o nazwie XYPEX. Metoda według mnie rewelacyjną, choć nie do wszystkich zastosowań. Skrótowo: wszelkie nieszczelności (pory, rysy etc.) przez które przecieka woda są wypełniane kryształami i w ten sposób następuje uszczelnienie. Co ciekawe jest do stosowania również od wewnątrz. Kryształy powstają w kierunku przeciwnym do osmozy (czyt. parcia wody)
myślę, że po konsultacji z ymienioną firmą wszystko się wyjaśni. Niestety preparat jest praktycznie nieosiągalny w handlu detalicznym. Certyfikaty i inne wodotryski :-)
Jak powiedzą, że da to efetk ewentualnie mogę podać namiary gdzie to kupić. Sama technika wykonania powłoki jest prosta. Cement z dodatkami.

tom

http://www.nomos.com.pl