PDA

Zobacz pełną wersję : Problematyczne ściany w łazience



WujekBlady
21-05-2014, 11:17
Witam. Być może to zły dział na ten temat, ale jest ich tu cała masa i naprawdę nie byłem już pewien gdzie napisać.
Mam następujący problem:
Planuję remont łazienki w 30-letnim bloku z wielkiej płyty. Pierwotny plan zakładał wyburzenie wszystkich ścian, połączenie łazienki z ubikacją i postawienie jednej nowej frontowej. Gdy prowadziłem rozmowy w administracji dowiedziałem się iż łazienka jak i toaleta są osobnymi segmentami wstawianymi podczas budowy na odpowiednie miejsce. Ostatnio plany nieco się zmieniły i w teorii chcę wyburzyć podwójną ściankę rozdzielającą oba
pomieszczenia, jednak zastanawiam się czy skuwanie sufitu będzie wtedy konieczne. Prawdopodobnie wyburzając ściany będzie konieczność zlikwidowania całości jako że istnieje ryzyko zawalenia. Tu moje pytanie czy ktoś robił już taki remont i może podzielić się swoimi doświadczeniami? Bardzo byłbym wdzięczny za wszelkie rady. Dodam jeszcze, że nie posiadam planów budynku(wiem że robili jak chcieli to też nie wszystko się może zgadzać), na których mógłbym bazować. Odmówili mi wydania takowych, tłumacząc to obawą o przyszłe pozwy w razie oczywistych niezgodności stanu faktycznego z owymi planami. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy mają taki obowiązek czy też nie mam co liczyć i muszę jedynie bazować na samodzielnych planach. Z góry dziękuję za pomoc.