PDA

Zobacz pełną wersję : Multifuoco System® - wydajny sposób rozprowadzenia gorącego powietrza



Kominki Piazzetta
22-05-2014, 13:10
261534
Chcielibyśmy przedstawić oferowany przez nas od kilku lat rewelacyjny system dystrybucji gorącego powietrza.
Multifuoco System ma niewiele wspólnego z popularnymi systemami DGP.
Pewnie każdy wie że cieplejsze powietrze unosi się do góry. Różnica między temperaturą powietrza przy podłodze a temperaturą powietrza przy suficie potrafi być zaskakująca. Wędrówka cieplejszego powietrza ku górze szczególnie dokucza między innymi właścicielom domów z antresolą, gdyż bardzo dużo ciepła ucieka pod dach. System Multifuoco stworzony został aby odzyskać to ciepłe powietrze które upodobało sobie górne części naszego salonu.
System Multifuoco pobiera najcieplejsze i najmniej zakurzone powietrze z górnych partii pomieszczenia w którym został zainstalowany po czym przeciąga powietrza kolejno przez komorę kominka następnie przez płaszcz grzewczy wkładu aby wyrzucić przy podłodze powietrze o wysokiej temperaturze.
Do wyboru mamy trzy wersje Systemu Multifuoco. Parametrami pracy sterujemy pilotem, jednak możemy ustawić jeden z trzech automatycznych trybów.
261533
261535
System Multifuoco montowany jest też w piecykach wolnostojących zarówno w wersjach na drewno jak i pellet. Przy pomocy elastycznych kanałów o średnicy 8cm możemy rozprowadzić gorące powietrze po całym domu.
261536
261537
Niestety aby zdecydować się na zastosowanie tego systemu nasza budowa powinna być w we wczesnym stadium zaawansowania - odpowiednio wcześnie należy zaplanować rozprowadzenie pod system Multifuoco

ktototaki
22-05-2014, 15:38
A wszystko to znajdziecie w naszym sklepie :)
Pozdrawiamy Piazzette

heatbeat
25-05-2014, 20:28
I bardzo dobrze. Jak ktoś szuka pieca wolnostojącego na drewno z DGP to ma już do wyboru 3 włoskie "stajnie":
- MCZ(np modele Kasai i Chari - trzeba tylko dokupić zestaw "Comfort Air");
- La Nordica(np. Wanda, Wanda Classic - DGP jest już wbudowane w piec);
- Piazetta(jak widać powyżej)

DGP z takiego pieca pewnie nie będzie porównywalne z porządnym DGP z porządnie zrobionego kominka - ale jak się nie ma co się lubi...

Osobiście jestem na kupnie takiego piecyka z DGP - póki co mam straszliwe dylematy z powodu nikłej popularności takich piecyków w naszym kraju. Rola królika doświadczalnego mi średnio odpowiada... No chyba że ktoś może się opiniami podzielić jakimiś...

Kominki Piotr Batura
25-05-2014, 22:00
Masz stajnię pod nosem...http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0CEwQFjAD&url=http%3A%2F%2Fcaminettimontegrappa.pl%2F&ei=plmCU_-xA-uV7AaanYDwBA&usg=AFQjCNFOa64CQy57qrd1lYwCKjIJrrT6sg&bvm=bv.67720277,d.ZGU

Kominki Piazzetta
26-05-2014, 09:14
DGP z takiego pieca pewnie nie będzie porównywalne z porządnym DGP z porządnie zrobionego kominka - ale jak się nie ma co się lubi...

Osobiście jestem na kupnie takiego piecyka z DGP - póki co mam straszliwe dylematy z powodu nikłej popularności takich piecyków w naszym kraju. Rola królika doświadczalnego mi średnio odpowiada... No chyba że ktoś może się opiniami podzielić jakimiś...

DGP z piecyka Piazzetta będzie porównywalne, królikiem doświadczalnym nie jesteś :)
Temparatura na wylocie Multifuoco wynosi według laserowego miernika 100'C.
Piecyk posiada dwa wentylatory zamontowane w dolnej części piecyka.
Sam ustawiasz parametry pracy np:
Ustawiamy żądaną temperaturę dajmy na to że chcemy mieć 21'C.
Po osiągnięciu tej temperatury system zmniejszy szybkość wentylatorów oraz moc pracy pieca do minimum (co za tym idzie zmniejsza konsumpcję pelletu do minimum. Jeśli temperatura nadal będzie wzrastać - piecyk się wyłączy.
Gdy temperatura spadnie poniżej ustawionej , piecyk ponownie się uruchomi.

Kiedy planujesz inwestycję?

Odnośnie piecyków na pellet Caminetti Montegrappy - jest taki filmik na ich stronie gdzie pokazany jest płomień piecyka na pellet - szkoda że kamera ustawiona została pod kątem z góry bo od frontu płomienia byśmy dokładnie nie zobaczyli z powodu brudnej szyby, owe zabrudzenie zresztą widać na filmie.
Może to wina pelletu - ale szybę wypadałoby umyć jak się zamierza kręcić film :)

Kominki Piotr Batura
26-05-2014, 13:19
A na jednym zdjęciu, to CM ma jedną nogę krzywą...:cool:

Może to wina ujęcia, ale to też oburzające...:D

Kominki Piazzetta
26-05-2014, 14:17
Panie Piotrze a widział Pan może w jaki sposób zawieszone zostały szamoty na podstawie paleniska np. w Light 06 firmy Caminetti Montegrappa?

Na stronie importera nie widzę wkładów. Ciekawe dlaczego :)

heatbeat
31-05-2014, 20:45
Masz stajnię pod nosem...http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0CEwQFjAD&url=http%3A%2F%2Fcaminettimontegrappa.pl%2F&ei=plmCU_-xA-uV7AaanYDwBA&usg=AFQjCNFOa64CQy57qrd1lYwCKjIJrrT6sg&bvm=bv.67720277,d.ZGU

Piec na pellet to się nadaje do kotłowni - gdyż jest równi klimatyczny jak kominek elektryczny na pilota... Fuj.

Inwestycję planuje teraz, ale cierpię na chroniczny brak czasu aby się tym na poważnie zająć.

W sumie wolałbym jakiś zwykły wolnostojący piec na drewno + odzysk ciepła ze spalin + masa akumulacyjna i DGP z tego. Niestety nikt nie chce się podjąć zaprojektowania takiej zabudowy. A jak już kogoś znalazłem, to niestety wyłącznie z piecem Austroflamm. A jak wskazują doświadczenia 2 znajomków posiadających piece tej firmy - są to produkty drogie i średnio udane...

Kominki Piazzetta
01-06-2014, 07:20
Jaką powierzchnię chcesz ogrzać? Na ile punktów rozprowadzić powietrze?
Przerabiamy właśnie u klienta podobny temat.