PDA

Zobacz pełną wersję : Nasz "Słodki" mgprojekt - opis budowy. Prosba o wskazowki bardziej dosiwadczonych :)



naszslodki
24-05-2014, 18:52
Witajcie,
od dawna namawiano mnie do opisywania swojej budoawy... niestety brak czasu :) no ale w koncu przysiadlam na chwile, dzieci spia, maza podlewa strop wiec mam chwile dla "siebie" :)

Zaczne od poczatku :) zdecydowalismy sie na Slodkiego z mgprojektu. wpropwadzilsimy kilka drobnych zmian.
z konstrukcyjnych spraw to oba stropy monolity.
okna w wiekszosci jak w projekcie poza okarglym okienkiem w sypialni i w garderobie.
a scianki? na parterze mamy dwie lazienki poniewaz garaz bedzie zaadoptowany pod siedzibe firmy, i nie wiem co zrobic z wejsciem do spizarni... czy zostawic od strony kuchni, ale wowczas strace cala sciane ktora mozna zabudowac do gory szafkami, albo zrobie z wejsciem "za rogiem" i bede miala cala sciane dla siebie :)

na pietrze takze beda niewielkie zmiany, ale doslownie "kosmetyka". narazie czekamy na wyschniecie ostatniego stropu i wykonawca wraca stawiac scianki.

jak narazie budowa przebieglala bez wiekszych komplikacji... a wrecz nadzwyczaj beztresowo... nooo poza iloscia pisasku jaka poszla przy wymianie gruntu, zasypaniu fundametow itd. poszlo 3x wiecej niz zakladalismy :)
pozniej to juz sama przyjemnosc :)

we wtorek ma przyjechac sciela i zaczybamy robic dach :)

dzisiaj podpisalismy umowe na okna.
zdecydowalismy sie na veke alphaline 3 szybowe, napewno z zewnatrz orzech. ze srodkiem mielismy S T R A S Z N Y problem. b.podoba nam sie orzech ale obawiam sie tego ze beda pomieszczenia zebyt "ciezkie" niby okna sa b.duze ale to itak mnie nie przekonywalo, zwlaszcza pietro... pokoje dzieci sypialnia itd. na te chwile mamy parter w orzechu a pietro od wewnatrz bialy... nie wiem czy dobrze... z jednej strony czuje ulge ze nie bedzie "ciemnych skrzynek" na scianie, a z drugiej niepewnosc.... a wy jak sadzicie? jakie okna macie u siebie?

Agatorek
24-05-2014, 21:34
Witam :) my u siebie mamy z zewnątrz mahoń (do koloru dachówki), od środka są białe (ponieważ planujemy elementy bieli w wystroju i szare podlogi. Mahoniowe okna za bardzo by nie pasowały. Moim zdaniem;)

naszslodki
25-05-2014, 16:14
Agatorek
też mi siętak wydaje... machoń nawet pożniej bylby dosc zobowiazujacy....

ja tego orzecha sie wlansie obawiam, czy za X lat jak zachce sie nam zmiany nie bedzie on wiazacy i "zmuszal" nas do wyboru ciemniejszych elementow np podlogi czy mebli....
bialy uniwersalny

Agatorek
a jaki projekt macie?

naszslodki
25-05-2014, 16:43
261996

tak wyglada narazie nasz domek

Agatorek
25-05-2014, 23:03
Dom w bergamotkach Archonu wersja R2 (bliźniak, ale baaaaardzo pozmieniany w środku)

naszslodki
26-05-2014, 08:11
macie jakies aranzacje?
na jakim etapie jest wasza budowa? opowiadaj cos wiecej ;)

u nas na te chwil wyglada to tak... chociaz w kuchni zapewne beda jakies zmiany... zawsze chcialam lodowke side by side... i mysle ze mozna ja jeszcze jakos ladnie zabudowac...
salon raczej bez zmiany... wiec o parter jestem spokojna ze bedzie orzech pasowal - podloga orzech amerykanski... jest tylko probelem ze schodami musza byc wybarwiane a boje sie troche ze kolor bedzie nie taki
262097262098262099262100

_Chloe_
26-05-2014, 08:59
Odpisałam u siebie ale powtórzę - jeśli dobrze dobierzesz kolory drewna w pomieszczeniach, wyjdzie pięknie:)

naszslodki
26-05-2014, 09:12
tego niestety nie da sie teraz przewidziec... wiele rzeczy robimy na "wariata" bardzo malo mamy czasu... wszystko w biegu... na ostatnia chwile... a niesteyty diabel tkwi w szczegolach ;)
ale ciesze sie ze komus jeszcze sie podoba nasza arazacja :)

a powiedz jak sadzisz czy bialy srodek na gorze bedzie lepszy wedlug ciebie czy orzech... to aranzacje pietra. tzn lazienka i nasza sypialnia. sypialnia napewno troche do porawki bo za malo sie dzieje na tej scianie...
262102262103
262104262105

naszslodki
26-05-2014, 09:14
na scianie zrobilamby cos takiego 262106

naszslodki
26-05-2014, 19:33
Witajcie,
co prawda moj dom dopiero jest w stanie surowym otwartym ale juz mysle o jego wykonczeniu... gustyuje w cieplych odcieniach - bezach bronzach zlocie, uwielbiam drewno.

miloby bylo gdybyscie podzielily sie swoimi inspiracjami, realizacjami, pomyslam :)

u mnie na te chwile pierwsza koncepcja wykonczenia domu wyglada tak:
kuchnia
262195262196
salon
262197262198
wiatrolap
262199



co wy na to :)

Elfir
26-05-2014, 19:59
nie przekombinowałeś tego sufitu w kuchni?

w tej chwili głównym elementem dekoracyjnym salonu uczyniliście telewizor.

naszslodki
26-05-2014, 20:06
sufit bedzie najbprawdopodobniej calkiem prosty bo takze jakos tego nie widze :)
to sa pierwsze wizualizacje od projektanta takze jeszcze troszke pracy przed nami :)

przedpokoj na pietrze
262204262205

Elfir
26-05-2014, 22:10
będziecie czytać na klatce schodowej?

joliska
27-05-2014, 06:16
Pracy, powiedziałabym, sporo przed Wami, bo na razie projektant zaproponował Wam szablonowe, chłodne wnętrze z kilkoma ciepłymi elementami :( Ciepło i barwa drewna nie współgrają z błyszczącą bielą...

Ciepłe wnętrze w Twoich kolorach wygląda np. tak:

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSQ08mj_YkNE0wVhSLogxG9mAz0CxICY FFs6BSw9dkB9IopIbNu

http://cdnpix.com/show/imgs/a430528144881fd7cc2a4af18dc63c6d.jpg

http://m1.behance.net/rendition/modules/74041611/disp/a370f6d79c2a807179376c27cb299b0a.jpg

joliska
27-05-2014, 07:41
Skoro masz swoją galerię, podpinam temat z Wnętrz :yes:

naszslodki
27-05-2014, 11:42
będziecie czytać na klatce schodowej?

chyba na to pytanie nie trzeba odpowiadac... ?
nie wiem dlaczego wyczuwam w Twocihc odp pewna zadziornosc, nie wiedziec czemu...

zaprosila mnie do tego forum znajoma, mowiac ze "dziewczyny sa fajne i pomocne" na razie po twoich odp mam nieco inne zdanie, ale jak czytam inne watki na szczescie reszta cos PODPOWIE, WYPOWIE sie, a nie zadaje takie pytanie.


joliska
dziekuje za odpowiedz, pracy jest naprawde duzo, i z kazdym dniem zmiast mniej, wydaje mi sie wiecej ;)
projekt moze i szablony boto pierwsza proba, pierwszy raz zobaczylismy nasz dom w kolorze :) inaczej wszystko wyglada na "plaskim" rzucie pomieszczen, a inaczej na takim zdjeciu... i o ile ja potrafie sobi pewne rzeczy wyobrazic o tyle moj M musi to zobaczyc najlepeij na zywo :)

jak mu mowilam o elewacji z piaskowca krecil nosem, ale gdy pokazalam zdjecie naszego poejktu z piaskowcem oczywiscie byl na tak :)
262286

ostatecznej wersji itak nie mamy, bo zastanawiamy sie czy napewno chcemy ten piaskowiec... zeby tak wygladal musialaby byc bardzo duze i grube te plytki a wtedy trzeba je kotwiczyc, co nie wyglada ladnie z bliska... noo ale jakas koncepcja jest.

Elfir
27-05-2014, 11:52
chyba na to pytanie nie trzeba odpowiadac... ?
nie wiem dlaczego wyczuwam w Twocihc odp pewna zadziornosc, nie wiedziec czemu...

Bo macie fatalnego projektanta wnętrz - punktuję po kolei jego efekciarskie sztuczki (sufit, telewizor, fotel), nie mające nic wspólnego z eleganckim projektowaniem przestrzeni.

Pisałam w takim stylu, bo być może to nie była wina projektanta tylko wy tak chccieliście mieć zaprojektowane - dlatego są to pytania. Gdybyś potrafiła obronić te rozwiązania, zamiast się na mnie obrażać, oznaczałoby mniejszą winę projektanta, albo jakiś z góry narzucony zamysł przestrzenny.

naszslodki
27-05-2014, 12:11
ja absolutnie sie nie obrazam, trzeba bylo odrazu tak napisac....
to co zostalo przygotowane zostalo wymyslone przez nia.
my powiedzielismy jej tylko jakie kolory by nam odpowiadaly, ze chcemy miec podwieszane sufity, jakies kieszenie swietlne, ze lubie drewno - w zasadzie niewiele, bo sami nie wiedzielismy czego chcemy, i nadal nie mamy koncepcji przy ktorej trwado stoimy...
tak jak pisalam to jest pierwsza wizualizacji zrobiona przez nia, nam daje tyle ze inaej teraz "czujemy" przestrzen, i to co mozna tam zrobic itd.
slatego tez zalozylam osoby temat by moc sie poradzic, prozmawiac, a moze zainspirowac czyms co moglabym przekazac architektce do zrobienia w naszym domu...

jesli jestes projektantem lub masz wieksza wiedze w tej dziedzinie z checia wyslucham wskazowek co i jak zrobic (wedlug ciebie) by bylo bardziej elegancjo, a nie "kiczowato". choc to tez w pewnym sensie kwestia gustu... ale wszelkie sugestie napewno rozwazymu... widac na formu jestej dlugo i nie jedno widzialas,... :)

Elfir
27-05-2014, 12:38
Ok, w takim razie :
1. Dlaczego chcecie mieć podwieszane sufity? Jaką one mają rolę spełniać? Maskują instalacje czy zwykły sufit jest dla was za płaski? Czy może chcecie mieć podwieszany sufit tylko po to by wcisnąc tam taśmy LED?

2. Telewizor - podkreślanie go na jasnej, ozdobnej ścianie z podświetleniem dookoła, tworzy z niego multimedialną kapliczkę. Czy na pewno taki ma być przekaz przestrzeni? ze telewizor pełni najważniejsza rolę w domu i jest najbardziej dekoracyjnym elementem salonu? Jak często oglądacie TV? Jesteście kinomaniakami?

naszslodki
27-05-2014, 16:02
jesli chodzi o sufit to mial byc obnizany dla samych tasm led-owych bo sie nam podobaja, a doatkowo bedzie przyslaniac rury od rekuperacji.

co do "kapliczki" z telewizora ;) to sam telewizor dla nas wazny nie jest :P
ani nie jestesmy zapalonymi kinomaniakami, ani nie mamy czasu nawet na tv. bardzo douzo pracujemy... a czas wolny tez spedzamy poza domem gdy tylko pogoda pozwala...
podobaja mi sie ogolnie rozne podswietlenia... to co jest przy kominku czy tez te puleczki na boku szafy pod schodami, to akurat jest dla mnie ok.

Elfir
27-05-2014, 17:28
Nadmiar ledowych światełek nie jest elegancki. Swiatło powinno dawać nastój a nie być dla samego bycia.

to może zamiast obniżać sufit zrobić podświetlane sztukaterie wzdłuż ścian? Można kierować się pod styl art-deco przy waszej bryle budynku i zrobić geometryczne sztukaterie na styku sufitu ze ścianą, jak tu:
http://1.bp.blogspot.com/-fLTqBSmVLZU/TntStJF4R0I/AAAAAAAABNY/604-jYvMGJ4/s1600/ARTDECO_mieszkanie_Anna_07.jpg

Interesująco wyglądają taśmy ledowe ukryte za karniszami, kiedy swiatło "spływa" po zaslonach
http://dianaholod.files.wordpress.com/2012/06/20.jpg

Jeśli umieścisz telewizor na ciemnym tle, wtopi się on w ścianę. Nad nim można powiesić obraz o jasnej kolorystce do odwrócenia uwagi.
Albo ukryć telewizor za przesuwnym panelem. Nie trzeba umieszczać telewizora na środku ściany. Spojrz na ustawienie kanap - stoją tyłem do okien - nie da się podziwiać z nich ogrodu.

Elfir
27-05-2014, 17:50
Najmocniejszym akcentem kolorystycznym i dekoracyjnym uczynilabym kominek.

Agatorek
27-05-2014, 20:06
macie jakies aranzacje?
na jakim etapie jest wasza budowa? opowiadaj cos wiecej ;)


niestety nie mam aranżacji na tym kompie, piszę jak zwykle z doskoku ... ale pewnie to znasz :D. Ja nawet nie mam jeszcze swojego tematu, więc...

Twoje/ Wasze wnętrza podobaja mi się, no może oprócz tego sufitu w kuchni, ale sama piszesz, że to do zmiany. :yes:
Co do kanap - u nas prawdopodobnie będzie narożnik i jedną ścianą będzie stał tyłem do okna , a drugą tyłem na otwarty salon (ale za to przodem do drzwi balkonowych, więc nie będzie najgorzej :P ).
Zastanów się nad kominkiem - czy na pewno chcesz narożny (tak jak na wizualizacji), jeśli tak, to nie bierz z dużą mocą (bo będzie za gorąco, ale ja z tym zimnolubnych jestem). Ja miałam taki w planie, ale pan kominkowy mi odradził (w końcu się lepiej zna niż ja :D) i mam pionowy. Obudowa jest bardzo prosta - prostopadłościan od podłogi do sufitu obłożony płytką cegłopodobną (ciemnoczerwoną :cool: ) - jak pozwolisz, wkleję zdjęcie (tu). Ma też rozprowadzenie powietrza na parterze i poddaszu.
Poza tym mam teraz w domu ekipę pana kafelkowego i pomocników. Skończona jest kotłownia, pralnia (bez jednej ściany) , wc, i jedna łazienka (wszystkie bez jednej ściany, bo czekamy na grzejniki łazienkowe - a czekam już 2,5 tygodnia wrrr, no ale chciałam zig-zag'a, to muszę czekać) .
U nas z kolei będzie mało brązów (w mieszkaniu teraz mam), za to więcej szarości. Także czekam na grzejniki i na płytki na parter (bo będą wszędzie takie same - w salonie, kuchni, przedpokoju itp.) , bo okazało się, że producent we Włoszech nie ma nic na stanie magazynowym i muszą wyprodukować (specjalnie dla mnie :wave: :D) .
Ale może już nie piszę co u mnie, lepiej pisz na jakim Wy jesteście etapie :)

edit: taka jestem zakręcona, że nie zauważyłam Twojego zdjęcia i wypowiedzi, że jest to zzo :D , wybacz :).

naszslodki
27-05-2014, 20:30
Agatorek
pisz pisz i wklejaj ile wlezie :)
ja sie wlasnie szarosci balam, lubie na nie patrzec, podobaja mi sie ale u kogos, jakos nie widze sibie w szarosciach... ale jak przewertowalam tutaj temat ze zdjeciami szarosci i bieli to musze przyznac niektore robia wrazenie ze az musialam sie zastanowic czy aby napewno ich nie chce ;)
jak masz jakies zdjecia pokazuj kochana :)
pochwal sie coz tam dla Was produkuja :) ?

okna mamy zamowione i powinny dotrzec do 21 czerwca wiec odliczamy
a jutro ma byc juz ciesla :)
co do kominka to itak bedzie bardziej "ozdoba" nie planujemy regularnego palenia w nicm, raczej od czasu do czasu dla klimatu :D


ooo wiem o co mialam pytac , Pani namawia nas do tego bysmy zrobili sobie lazienke dla siebie i oddzielnie dla dzieci... mi z ta mysla jakos nieswojo (bo mieszkalismy zawsze w mieszkau = wspolna lazienka) ale ona mowi ze jak dziewczyny podrosna to przyda sie druga i ze mamy na tyle duzy dom ze mozna sobie na to pozwolic... jak Wy sadzicie?

Elfir
podwsietelenie ledami zaslon calkiem ciekawe, nie wiem jeszcze czy bedziemy je robic, ale jesli tak napewno sie nad tym zastanowimy...
a w tej sztukaterii chyba nie ukryje rur od rekuperacji prawda?
komin chyba tez nie jest zbytnio do przeniesienia bo na scianie gdzie jest tv to jest nosna (nie wiem czy to by przeszkadzalo, ale chyba tak) a na pietrze sa pokojne i niedaloby sie go tam "wpasowac".

Agatorek
27-05-2014, 22:10
Zróbcie sobie osobną łazienkę. Nie wiem jak Ty, ale ja zawsze chciałam mieć taką co sie wchodzi do niej prosto z sypialni. I po małych przeróbkach projektu tak będzie. Łazienka jest zrobiona z jednego mniejszego pokoju, a najlepsze jest to, że ma duże okno. Przy oknie będzie stała wanna owalna wolnostojąca - tylko muszę pomyśleć nad fajnymi roletami:cool:
Oprócz tego z sypialni będzie wejście do małej (niestety) garderoby, ale i tak będzie dużo większa od mojej obecnej szafy (w której mam wszystkie kurtki, torby, torebki itp. , które bedą w innym miejscu niż garderoba, więc raczej powinno być luźno. Skoro macie miejsce na dodatkową łazienkę, to zróbcie. Piszesz "dziewczyny" więc masz co najmniej dwie córki..... Chcesz później grafik układać?;)
Zaraz pokażę podłogę.

Agatorek
27-05-2014, 22:45
Podłoga - (ceramika Ricchetti - Roberto Cavalli, Rinascimento Versailles Ebano),
real foto ze sklepu - w rzeczywistości jest trochę jaśniejsza
http://imageshack.com/a/img844/6613/esdc.jpg

z sieci
http://www.kvadrat-m.ru/assets/galleries/1034/roberto_cavalli_rinascimento_ebano_versailles_lapp _50x50_d.jpg
http://imageshack.com/a/img845/3571/i9gv5.jpg

a to mój kominek
http://imageshack.com/a/img843/9174/fg86u.jpg
http://imageshack.com/a/img839/5481/m2gc.jpg
:)

joliska
28-05-2014, 05:43
Agatorek - nie rozumiem - chcesz do tego ceglanego, piecowego kominka dać ceramiczną drewnopodobną podłogę?

Naszsłodki - koniecznie 2 łazienki dla domowników!!!

_Chloe_
28-05-2014, 06:44
Nasz Słodki, to ile łazienek macie bez zmian?

Co do narożnego kominka, popieram poprzedniczkę - nie ma co przesadzić z mocą, bo nieźle grzeje. Ja chciałam większy ale mi odradzono właśnie ze względu na ilość ciepła i bliskość sof.

naszslodki
28-05-2014, 08:17
oj nie nie zadnych grafikow ;) tak dziewczynki sa dwie, narazie malutkie, 6lat i poltora roku.... na kaszubach mowia ze jak nowy dom to powinien byc i nowy czlon ;)
w projekcie mielismy trzy lazienki. jedna na dole i dwie u gory. ale chcemy troszke przestawic scianke i miec wejscie do lazienki z sypialni :)
narazie rzuty sa takie, chociaz pokoje dzieci calkiem do zmiany (projektantka zampomniala ze to male dzieci :/ )
262515

na paterrze zmieniszylismy lazienke z prysznicem na samo wc majac swie lazienki na pietrze itak nikt by nie schodzil na dol by wziasc prysznic - no i mniej sprzatania, nie ma nic gorszego niz domywanie prysznica chyba ze macie jakies sprawdzone srodki... ja jeszcze na trafilam na takie co by mi ulatwily mycie

nad mocna jeszcze nie mysleliscmy ale napewno narozny nam sie podba :) a zabudowe z marmura chcemy - bynajmniej na te chwile taka chcemy :)

Agatorek
alez juz fajnie u ciebie nie ma golych murow :) jak macie jeszcze cos zrobione to wrzucacj wrzucaj :)

M wlasnie byl na budowie, ciesla jest, drewno jest :):):):):):) wiec dzialaja
za tydzien wraca jeszcze wykonawca od sso zrobic dzialowki na pietrze i po 20 czwerwca okna alez niemoge sie doczekac :)

dziewczyny jakie macie dachowki?
my chcielismy robena bornhom ale mojmu M nie podbaja sie gasiory, on chcialby zeby byla jak najmniej "fikusne" sasiad ma takie prawie gladkie... nie wiecie moze jaka to dachowka?

Elfir
28-05-2014, 11:13
podwsietelenie ledami zaslon calkiem ciekawe, nie wiem jeszcze czy bedziemy je robic, ale jesli tak napewno sie nad tym zastanowimy...
a w tej sztukaterii chyba nie ukryje rur od rekuperacji prawda?
komin chyba tez nie jest zbytnio do przeniesienia bo na scianie gdzie jest tv to jest nosna (nie wiem czy to by przeszkadzalo, ale chyba tak) a na pietrze sa pokojne i niedaloby sie go tam "wpasowac".

Wszytsko zależy gdzie te rury idą. U mnie akurat rura idzie pod oknami i jest wkomponowana w maskownicę karnisza.
http://images62.fotosik.pl/549/d68adea91fd341a0.jpg

Chcę zrócić uwagę, że robienie dekoracji na suficie tylko po to by władować tam ledy to nie jest najszczesliwsze rozwiązanie. Prostota zawsze się obroni a przepych niekoniecznie.
Nadmiar wnęk, półeczek i podwieszanek z k-g jest już niemodna.

Skoro wynajeliście projektantkę wnętrz, zmuście ją by się trochę napracowała i zaproponowała coś mniej pospolitego, sztampowego, przecietnego a bardziej zindywidualizowanego, wyrażającego waszą osobowość, jako rodziny. Bo ta wizka to odwalenie roboty.

Czy ona przeprowadziła z wami wywiad osobowościowy? Pytała o sposób spędzania czasu, hobby, posiadane przedmioty do których macie sentyment? Pytała o ilośc książek, dokumentów, ciuchów?


Łazienka tylko dla siebie - bardzo dobry pomysł (znajdziesz te rozwiązania pod nazwą "Master bedroom"). Ale trzeba uważać na wygłuszenie - bo w nocy ktoś korzystajacy z toalety może budzić drugą ososbę.
Dobrym rozwiązaniem jest trakt komunikacyjny sypialnia - garderoba - łazienka, jak u bohaterki "Seks w Wielkim Mieście"

Elfir
28-05-2014, 11:25
telewizor można też tak umiejscowić, by jednoczesnie można bylo oglądac ogród:
http://www.granitebuyshouses.com/wp-content/uploads/2014/05/cozy-living-room-design.jpg

Agatorek
28-05-2014, 14:46
Agatorek - nie rozumiem - chcesz do tego ceglanego, piecowego kominka dać ceramiczną drewnopodobną podłogę?


tak właśnie chcę zrobić :). I równocześnie przypominam, że nie pytałam tu o radę pt. "jaka podłoga do tego kominka". Gdybym potrzebowała rady - założyłabym swój temat. Rozumiem również, że tu na forum istnieją pewne "kanony" jak ma wyglądać wnętrze, ale ja zrobię tak, jak mi się podoba. Sądząc po Twoim pytaniu (zawiało ostrym krytycyzmem) uważasz, że to do siebie "nie pasuje" . Możesz tak uważać, inni zresztą też, ale serio - to będzie MÓJ dom i nie interesuje mnie jaką podłogę do tego kominka daliby inni.
Nie ukrywam, że czytam to forum i uważam, że niektóre rozwiązania innych dla mnie są ciekawe i z nich skorzystam. Ale niektóre rozwiązania mi nie pasują i się nie poobają, ale potrafię się wstrzymać z pytaniem "dlaczego masz zółty blat do zielonych płytek"? Kwestia gustu. Nie podobają mi się np. białe drzwi i białe meble w kuchni, ale nie pytam ich właścicieli dlaczego nie są szare ;). No chyba, że ktoś pyta innych o opinie.
PRZEPRASZAM ZA OFF TOPIC :) , ale zostałam zapytana, więc odpowiadam.

naszsłodki - my mamy dachówkę Brassa, betonową- lumino (błyszczącą). Nie wiem jak u Was, ale u nas wszyscy (poza jedną firmą, gdzie robiłam wycenę) odradzali Robena. Nie pamiętam już powodów (kupowaliśmy w sierpniu w zeszłym roku).

odnośnie prysznica - u mnie będzie bez kabiny i bez brodzika (odpływ liniowy w podłodze) , narożny - więc dwie ścianki z płytek, trzecia z luksferów (z drugiej strony nie widać śladów tak jak na kabinie :P ) ; nad wejściem się zastanawiamy, bo będzie dość daleko od panela prysznicowego (1,5 metra) , jak będzie się chlapać na resztę łazienki może wtedy założymy drzwi.

naszslodki
28-05-2014, 16:40
Agatorek
nam z kolei mowili ze nie ma znaczenia czy roben czy koramica bo sa bardzo podobne ze dopiero roznica jest w jakiejs na H ktora jest 3x drozsza.
moj M sie uparl na dachowke cermiaczna i koniecznie glazurowana... bo chce miec jak najdluzej nieporosnieta... mi sie podoba z kolei antacyk angobowana, ale niech bedzie na jego... pozniej nie bede musiala sluchac ze przeze moj upur mamy brudna dachowke bo ta jego napewno bylaby w lepszym stanie ;) na szczescie itak z poziomu ziemi niewiele tego dachu wiadac wiec przezyje... a ze nasz domek stoi na wzienieniu to jedyne bede wiadziala podbitke :P

co do wykonczen to kazdy ma swoj gust... a o gustach sie nie dyskutuje :)
wiadomo mozna znalesc na forach rozne pomysly ktore w mniejszej lub wiekszej czesci mozna zastosowac u siebie, ale itak nikt za nas decyzji nie podejmnie, nie wybuduje a przede wszystkim nie bedzie mieszkal w tym domu...

wpadlam na chwile do domu i co? pierwsze to forum :P
zaraz zmykam na rozmowe z wykonczeniowcem i zobaczyc drewno ktore przywiezli

z jakiego u was robiono dach? c22 czy c30?
my wogole mamy w projekcie c35 a mowia ze ciezko je dostac i b.drogie... :/ kierownik budowy powiedzial ze musi byc certyfikat na drewno oby wszystko bylo ok...
mowili nam ze c22 to "standard" a c 30 juz porzadne... a jak u Was?

naszslodki
28-05-2014, 16:47
a co do prysznica to mi sie podobaja takie szerokie i gdy nie sa calkiem zamkiniete, tylko jakby oddzielone szlana scianka do polowy - 3/4

Agatorek
28-05-2014, 20:17
nie mam pojęcia jakie to było drewno, jak nie zapomnę, to zapytam :).
Co do dachu jeszcze- nie wiem jak Wy macie w planach, ale my w planie nie mieliśmy zalewanego stropu (dużo skosików)- i zmieniliśmy to (baliśmy się, że później będzie pękał tynk na płytach k-g).
No własnie u nas w łazience (na górze, bo to poddasze) do sufitu jest 2,6, a ścianka ze szklanych luksferów będzie do wys. 2m.

naszslodki
28-05-2014, 20:32
my mamy oba stropy monilty.
dzisiaj byl wykonczeniowiec i mowil ze nie powinno nic pekac mozna zrobic na osobnych sztywnych stelazach i wypelnic jakas masa czy czyms, albo jakos inaczej (nie powtorze bo cos pewnie poprzekrecam ;) ) , a nawet jesli by sie cos przydalozylo to w koncu od czegos jest gwarancja... robil nam generalny remont mieszkania 3lata temu i wszystko bylo dobrze, wiec teraz mysle ze tez sie spisze :)

wstepnie umowilismy sie na wrzesien... :)
chyba zdarzymy co?
20 czerwca okna
powiedzmy 23 czerwca do ok 14lipcs hudraulika elektryka i rekuperacja (mowia ze im nie przeszkadza jak beda razem robic) musza sie dogadac :P
potem tynki i posadzki no i miesiac na schniecie, a pod koniec mozna wypozyczyc osuszacze
aaa i powiedzial ze zajmie mu robota ok poltora miesiaca wiec polowa pazdziernika i bylibysmy w domu :D

aaa no i w miedzy czasie elewacja... ale pewnie tez przy w okolicy wrzesnia, powienien zdarzyc :)

aleeeez niemoge sie doczekac :)

naszslodki
28-05-2014, 20:38
a wlasnie, facet od rekuprecjai powiedzial ze jesli mamy miec rekuperator na nieogrzewanym strychu (docieplenie welna 30 lub 35) to musimy miec tam zawsze nie nizsza temp jak 15st czy u was tez jest tak?
czy wogole jest mozliwe aby miec taka temp bez ogrzewania??? chyba ciezko co?
jak nie strych to gdzie moglibysmy to zainstalowac? kotlownia jest nieduza ok 13m, ale pelni tez role pom gosp. a garazu nie mamy... myslalam jeszcze o pralni w pomieszczeniu nad "garazem" ale nie wiem czy chce tam miec te wszusytkie rury :/

Elfir
28-05-2014, 20:57
ja rekuperator mam w kotłowni gazowej. Zajmuje 0,5 m2 pow. (z tym, ze wisi pod sufitem) + rury.

naszslodki
28-05-2014, 21:05
Elfir
a masz jakies ogrzewanie w kotlowni? musisz tez miec conajmniej te +15 dla rekuperatora?
kotlownia o tyle lepsza ze te rury nie zabieraja tyle powierzchni co idac po podlodze strychu...

Elfir
28-05-2014, 21:27
kotłownia jest w domu, więc jest ogrzewana jak reszta pomieszczeń. Sam piec i zasobnik wody też grzeją. U mnie kotłownia jest jednocześnie składzikiem i pralnią.

naszslodki
29-05-2014, 08:21
nie glupia ta kotlownia... ja tez mysle nad pralnia, chce ja zrobic w pom nad garazem. zobaczymy jak uda sie to zaprojektowac...

Elfir
a powiedz jak macie wlaczona reku to jest to slyszalne w domu? lub na zewnatrz?

dzisiaj jedziemy ogladac projekt kuchni z firmy wykonujacej kuchnie - zobaczymy co oni "stworzyli" :)
podobaja mi sie kuchnie z zabudowana lodowka, ale one sa troszke male... chcialabym miec lodowke side by side.
tak samo piekarnik, cale zycie w mieszkaniu byl pod plyta grzewcza... teraz chcialam miec go wyzej, a wy zadowolone jestescie z przeniesienia piekarnika do gory... bo pewnie wiekszosc tak ma lub bedzie miala...?

_Chloe_
29-05-2014, 09:07
Ja będę mieć rekuperator na nieogrzewanym poddaszu - trzeba kupić taki, który ma system przeciw zamarzaniu z nagrzewnicą wstępną (i zwrócić uwagę, zeby ta nagrzewnica nie żarła prądu jak szalona;))

naszslodki
29-05-2014, 09:16
_Chloe_
a macie juz wybrany rekuperator?
nam proponowal StorkAir/Zehnder: ComfoAir 550 albo Renovent Excellent 400
poki co wogole nie wiemy "co z czym sie je" to byly tylko pierwsze orienatcyjne wyceny i propozycje, byl u nas ostatnio i ma zrobic wiazaca wycene i zaproponowaco cos dla nas :) ...

Elfir
29-05-2014, 09:28
Elfir
a powiedz jak macie wlaczona reku to jest to slyszalne w domu? lub na zewnatrz?

Na zewnątrz nie. W domu, na najwyższych obrotach slychać delikatny szum powietrza w nocy, kiedy są wyłączone inne sprzęty.
Sam rekuperator mruczy, ale w kotłowni, więc w reszcie domu nie słychać.

***
Masz architekta wnętrz, a kuchnię projektuje ci studio? To za co płacisz architektowi? Za proste wizualki?
Czy powiedziałaś architektowi, że chcesz side by side i piekarnik w słupku? Kompletnie nic nie rozumiem z zasad waszej współpracy.
Architekt powinen wam nawet rozrysować układ płytek i fug i dopasować ściany tak, by nie bylo nieestetycznych docinek.

Niektórzy architekci przestawiają ściany o 20 cm tylko po to, by wszedł mebel w zaplanowane miejsce, albo cała szerokosć płytki.

Tak z ciekawości to jest rzeczywiście architekt po studiach, czy ktoś po czterotygodniowym kursie wnętrzarskim?

_Chloe_
29-05-2014, 10:31
_Chloe_
a macie juz wybrany rekuperator?
nam proponowal StorkAir/Zehnder: ComfoAir 550 albo Renovent Excellent 400
poki co wogole nie wiemy "co z czym sie je" to byly tylko pierwsze orienatcyjne wyceny i propozycje, byl u nas ostatnio i ma zrobic wiazaca wycene i zaproponowaco cos dla nas :) ...

Słodki, wklejam:
"(...) VASCO z serii SUPER SILENT z
jednostką rekuperatora D400EP wyposażonego w grzałkę. Na zestaw składa się:
- jednostka urządzenia wentylacyjnego z wymiennikiem ciepła - rekuperacją - D400EP +
bezprzewodowy Przełącznik EasyClick RF + grzałka elektryczna D400EP(...)"

naszslodki
29-05-2014, 14:05
Elfir
mam rozumiec ze skoro mam projektanta to mam sluchac tylko jej, taktowac jak guru, z nikim nie rozmawiac nie ogladac... isc z klapkami na oczach nie rozgladajac sie na boki :) ?
ja uwazam inaczej i powiem wiecej, napewno pojde jeszcze nie do jednego salonu,sklepu, hurtowni itd by upewnic sie czy mam to co chce, ze o niczym nie zapomnialam ani ja ani ona, nei przeoczylam...

mam paru znajomych co projektanci robili im mieszkania/domy i tez sa rzeczy o ktorych mowia ze "gdyby wiedzieli" ze tak mozna to by to zrobbili, nikt nie jest nieomylny i niezadodny... a ja zbieram informacje, ogladam, rozmawiam, by tych bledow zrobic jak najmniej i tyle :)
i oczywiscie ze rozrysuje kafle, sufity oswietlenia itd. ale to juz raczej jest w warunkach umowy zawartych miedzy nia a mna.

ja nie mebluje domu oczyma wyobrazni od lat, zadzialalismy bardzo szybko z tematem domu i na jakies przemyslania nie bylo zbyt wiele czasu wiec zamierzam obejrzec wszystko po kilka razy... z wieloma ludzmi porozmawiac, bo kazdy zawsze moze zwrocic uwage na cos innego tak samo istotnego... tak juz mam, chodze i sprawdzam i nie zawierzam w 100%

a wracajac do tematu ;)
jedziemy zaraz zobaczyc co mili Panowie nam przygotowali... pozniej wybrac jeszcze drzwi do kotlowni - jakies zwykle antywlamaniowe, chyba gladkie albo z niewielkimi tloczeniami... byle kolor sie zgadzal...
zewnetrzene najprawdopodobniej http://www.podlogi-kopp.pl/page,900 ENZO kolor orzech... w sobote mamy jechac sie dogadywac konkretniej...
no i jeszcze dzisiaj zajedziemy zobaczyc ogroszenia... podoba mi sie jedno od wisniowskiego i ostatnio wpadly mi w oko takie nowoczesne... jeszcze mamy chwilke czasu ale wole juz zaczac ogladac....

naszslodki
29-05-2014, 14:12
_Chloe_
dzieki :) bedziemy analizowac :)

Elfir
29-05-2014, 18:20
Elfir
mam rozumiec ze skoro mam projektanta to mam sluchac tylko jej,

Jak zaczniesz słuchać kilkudziesięciu doradców to:
1. architekt nie będzie mogła pracować,
2. będziesz chciała zrealizowac wszytstkie pomysły, które ci wydadzą się fajne, co zaowocuje totalnym misz-maszem we wnętrzach.

Zbierasz pomysły, ale przekazujesz je do architekta, a nie robisz sobie kilka odrębnych projektów i potem każesz to zebrac do kupy architektowi, bo tak się nie da.

Ja mam wrażenie, że u was lezy komunikacja architekt-inwestor. Jestem w 100% pewna, że nie przekazaliście architektowi wszytskich pomysłów, chciejstw. Pytanie czy to wy jesteście tacy skryci, czy architekt mało się wami interesuje i nie zapytala.

Piszę to jako projektant z trochę innego obszaru projektowego.

naszslodki
29-05-2014, 18:32
zadzwiajace z jaka pewnoscia piszesz o wsztkim i wszytskich :) myslisz ze mnie znasz i wiesz co i z czym bede chciala zrobic?

to nie jest forum terapeutyczne, tylko dot budowy domu i warto chyba wrocic do tematu :)
a i jesli bede chciala misz masz to jest moj misz masz i mi ma sie podobac ;)

Elfir
29-05-2014, 19:06
spoko, to po po kiego grzyba piszesz "miloby bylo gdybyscie podzielily sie swoimi inspiracjami, realizacjami, pomyslam", skoro ich nie chcesz?
:bash:

naszslodki
29-05-2014, 19:29
Ja mam wrażenie, że u was lezy komunikacja architekt-inwestor. Jestem w 100% pewna, że nie przekazaliście architektowi wszytskich pomysłów, chciejstw. Pytanie czy to wy jesteście tacy skryci, czy architekt mało się wami interesuje i nie zapytala.


milo ze uwazaylas ze chodzilo o - inspiracje, realizacje, pomysły. a nie niudaolna przychoanlize ;)

Agatorek
29-05-2014, 19:29
Jak zaczniesz słuchać kilkudziesięciu doradców to:
1. architekt nie będzie mogła pracować,
2. będziesz chciała zrealizowac wszytstkie pomysły, które ci wydadzą się fajne, co zaowocuje totalnym misz-maszem we wnętrzach.



a to nie powinno być tak, że architekt właśnie pomaga stworzyć spójny projekt uwzględniając nasze pomysły w taki sposób, żeby nie było misz-maszu i totalnego chaosu? :)

naszsłodki - pytałaś wcześniej o klasę drewna, my mamy c30.

naszslodki
29-05-2014, 19:44
Agatorek
dzieki, milo ze pamietalas :)
u nas tez taka jest, troche sie obawialam bo wykonawca to kolega wlasciciela z tartaku i jednak zawsze obawa ze bedzie szukal "oszczednosci" na materiale jest... ale dzwonilismy do nich do biura i mowili ze maja tylko swierki i c30 wiec chyba jest ok :)

dzisiaj juz wiadac zarys dachu :) calkiem zgrabniutki :) drzwi do kotlowni wybrane, tzn jeszcze zostal nam jeden sklep na jutro, jak nic innego nam w oko nie wpladnie to zamawiamy...

emiranda
30-05-2014, 19:06
Witam :hug: cieszę się że załozyłas wątek :)

Venus_m
30-05-2014, 22:36
Cześć i czołem :)

Jestem tu dzięki Ali :hug: fajnie, że założyłaś dziennik.

Napisz proszę na początek jak wygląda wasza współpraca z osobą projektującą wnętrza (jaki zakres prac dokładnie obejmuje), chętnie pomogę jeżeli tylko będę potrafiła.

naszslodki
31-05-2014, 07:34
emiranda
miło że zajrzałas :) mam nadzieje ze bedziesz czestym gosciem :)
powiedz kochana, jak sadzisz, jak dodamy po dwa ona na dachu (w pok na garazem) na przodzie i z tylu i takie wieksze na wprost wejscia powinno juz byc jasno? myslalam o czyms takim
http://bi.gazeta.pl/im/6/11672/z11672216Q.jpg
262968

Venus_m
architekta mamy nie z trojmiasta wiec wspolpraca na odleglosc, polecili ja znajmi, widzialam jej aranazacje i mi sie podobaly, w gdansku mamy jakiegos pecha co do architektow (gdy myslslismy o indywidulanym projekcie) jak i projektoantow, bardzo narzucaja sowje a ja wiem co chce, a jeszcze leepiej czego nie chce :)
Ona przygotuje cala aranacje, lacznie z rorysowanymi kaflami, scianami, sufitami itd.
mnie sie OGOLNIE podoba to co zrobila, sa niewielkie rzeczy do poprawki, typu sufit w kuchni to napewno, napewno niech wyrzuci ekspres i wstawi side by side, sypialnia - sciania na ktorej stoi lozko, w lazience tez sufit, i sciana w salonir troche pusta jest. oczywiscie moglabym sie czepiac fotela w korytarzuy na pietrze czy tez obrazka na scianie ale takie rzeczy to jest taka "pierdola" ze nawet nie ma sensu o tym pisac.... bo to czy powiesze tak czy inaczej zdjecia na scienia to itak wyjdzie w trakcie. i to czy kupie kanapy 2os czy 3 tez zobacze w trakcie. aranzacja nie jest dla mnie swietosci od ktorej nie ma odstepst... itak zrobie jak uwazam... wazne ze dom dostal kolorow, widze te przestrzen i wiem co jak chce zrobic...
ale mnie sie kolory podobaja, utawienie mebli.

emiranda
31-05-2014, 07:41
emiranda
miło że zajrzałas :) mam nadzieje ze bedziesz czestym gosciem :)
powiedz kochana, jak sadzisz, jak dodamy po dwa ona na dachu (w pok na garazem) na przodzie i z tylu i takie wieksze na wprost wejscia powinno juz byc jasno? myslalam o czyms takim
http://bi.gazeta.pl/im/6/11672/z11672216Q.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fbi.gazeta.pl%2Fim% 2F6%2F11672%2Fz11672216Q.jpg)
262968



Link się nie otwiera, ale myślę, że w zupełności tyle okien wystarczy :) U nas są dwa i doskonale doświetlają połowę pomieszczenia :) Ale gdybym jeszcze raz robiła to bym pewno wstawiła tak jak Ty to opisałaś :)

naszslodki
31-05-2014, 07:51
nawet nie wiem czy nie za duzo...
myslisz ze jest sens 3szybowe tez w tych dachowywch czy 2szybowe wystarczaja?

Venus_m
31-05-2014, 08:00
O dachowych się nie wypowiem, my z nich zrezygnowaliśmy ze względu na mostki termiczne, ewentualny hałas i brud (na bank kiedyś w pośpiechu otworzyłabym takie okno ze śniegiem :lol: ).

My też mieliśmy projektanta na zasadzie luźnej współpracy tj. kilka pomieszczeń, bardziej chcieliśmy zobaczyć czy to co urodziło nam się w głowie ma sens. U nas zdanie nigdy nie było narzucane, przy czym bardzo długo wybieraliśmy projektanta.

W którym miejscu dokładnie miałaby stać lodówka sbs? tak jak jest teraz w zabudowie wygląda to spójnie. Z czego ma być zrobiony blat kuchenny i czy macie już wybrany kolor frontów? Czy okap Mirabilia to tylko na potrzeby wizualek czy faktycznie go planujecie?

emiranda
31-05-2014, 12:45
Może starczy po jednym oknie po bokach, nie wiem jak WSasz domek stoi względem kierunków świata ??? Od strony połnocnej na pewno dwa by się przydały. Ja mam okna dachowe dwuszybowe i niestety są dużo zimniejsze od naszych innych okien które są dwuszybowe. :)

Agatorek
31-05-2014, 18:56
ja też (chyba :rolleyes:) mam dwuszybowe okna dachowe. Za to te "zwykłe" mają 3 szyby ;)

naszslodki
31-05-2014, 20:08
akurat garazowa strona to wlasnie polnoc., przod to zachow, a ten najdluzszy bok polnoc.
jak sa chlodniejsze to wezmiemy tez trzyszybowe... ale tak duza roznica w nich jest?

dzisiaj dolaje ogladalismy podlogi i raczej zostajemy przy orzechu amreykanskim... klopt jest tylko ze schodami. mowia ze by dab barwic albo jesion, ale jak widze je wybarwione w orzechu to niebardzo mi sie podobaja :(
w jednym sklepiej mowili zeby tarcice kupic i wtedy wybarwiac, czy ktos robil tak schody? lepiej jak sie kupuje gotowy produkt i wiadomo co z tego wyjdzie....

Venus_m
okapu raczej takiego kupowac nie bedziemy :) nie ta polka cenowa... pewnie uzyty tylko do wizualizacji... jak dla mnie to "nieco" za duzo jak za okap :)
a co do lodowki, to myslalam zeby byla w miejscu tej zabudowanej, a wyrzucic ekspres... moj M sie bardzo upiera na said by side... bo te do zabudowy to male...

naszslodki
31-05-2014, 20:12
Agatorek
a jak u ciebie sprawuja sie te dwuszybowe okna?
w sumie duzej roznicy w cenie nie ma... a to tylko ze 3 okna, wiec chyba lepiej wziasc.

Agatorek
31-05-2014, 21:19
Powiem Ci za rok ;)

naszslodki
02-06-2014, 07:06
juz zdecydowalismy beda trzyszybowki, my ciepluchy jestesmy :)

wczoraj weszlismy do sklepu z agd i wypatrzylam serie AMBIENT Whirlpool moze to uda sie ladnie zabudowac - bedzie wilk syty i owca cala :) niestety wiaze sie to z wymiana calego w sumie nowego sprzetu, no ale coz...

Agatorek
02-06-2014, 23:06
To ta biała seria?
Ciekawie wygląda :).
Ja tez mam do wymiany cały sprzęt -tylko, że nie nowy (piekarnik mam stojący, ledwo już działający, a chcę taki w regale; płytę gazową chcę wymienić na 5 palników, a zmywarkę na większą -60, zresztą ta moja właśnie dogorywa:rolleyes:, lodówka też będzie większa) , ale idę w ciemność, będzie na czarno-srebrno :cool:

naszslodki
03-06-2014, 07:10
my 3lata temu kupowalismy duze mieszkanie i byl generalny remont , sprzety nowe... ale tez zmywarka mala, wiec teraz chce 60,a ta seria sprzetow moze byc byz biala, nezowa, chyba brazowa i inox. :)

dziewczyny to rzuty poddasza... jak oddzielic pokoj dzieci sciana 370 czy 400?
w tym pok po lewej stronie wtedy jest wneka wieksza lub bniejsza... chcialam tam szafe ale chyba az sie prosi o mala garderobe...
z koli ten po prawej pokoj jest malo ustawny... mam 167cm - tynki, to bedzie sciana ze 165-164 zmiesci sie szafa trzyczesciowa? no cialam ustawic szafe plecami do sciany zewnetrznej...263429263430

naszslodki
05-06-2014, 08:20
hej hej
pochlonely nas poszukawania dachowki :/
teraz dolozylismy do wyboru future. czekamy na wycene.
mojemu M podobaja sie glazury, a ja wole maty. w balansa jest angoba lekko swiecaca i to bylby kompromis, ale moj M marudzi ze titania ma juz podwojny zamek... a balans nie. ale czy ten drugi bedzie jakokolwiek dla nas odczuwalny? w koncu nie mamy plaskiego dachu... czy pod katem 30st tez sie woda cofa? chyba troche przesadza co?
okna trzyszbowe fakro u6. to juz pewne, robimy 4 okienka. byly w projekcie dwa.

z kuchnia tez decyzja podjeta. wejscie do spizarni przenosimy na druga strone... i obimy cala sciane w zabudowie... lodowka jeszcze kwestia sporna ale sklaniam sie do takiej side by side z lakobelem na fronie... wiec lada dzien dzialowki beda skonczone :)

ciesla od dwoch dni robi juz dach na garazem, mysle ze w przyszlym tygodniu zaczna juz deskowac....
za dwa tygodnie okna, wiec za ok 3tygodnie elektryk, hydraulik i rekuperacja... uffff zaczyna sie wszystko jakos skladac :D

na poczatku tygodnia przezylismy chwile gorozy ;) sasiad nie chcial podpisac zgodny na przylaczenie gazu... sadzi sie z gazownia o jakas kase bo NIBY zrobili gazociag bez jego zgody... a sprawa ciagnie sie juz 3lata... na szczescie wczoraj pekl ;) wykonnawca dokladnie wyrysowal mu gdzie to przylacze bedzie i ze jego zgoda dotyczy tylko naszego przylacz (ok 7m) i podpisal :D

Agatorek
05-06-2014, 18:27
widzę, że roboty idą nieźle :) . Ogarniacie to wszystko? Mi już się powoli zaczyna mieszać, co, na kiedy zamówiłam, z kim kiedy się umówiłam na budowie itp.
U nas w końcu po miesiącu od zamówienia (za opóźnienie 1,5 tygodnia wywalczyłam rabat :P ) jutro przyjeżdżaja grzejniki łazienkowe :cool:, poza tym od poniedziałku ocieplamy :) , a w środku wszystko idzie swoim torem :).

naszslodki
07-06-2014, 16:33
dzisiaj zwmowilismy dachowke stanelo na creaton piemont czarny kryształ :)
jaki wybrac komin do tego? w kolorze dachowki? czy jak elewacja?
musze dac odp wykonawcy do poniedzialku rano :/

Agatorek
u was to juz calkiem przyjemny etap :) ja sie juz niemoge doczekac :)
troche mnie przeraza elektryka :)
czym docieplacie?

jakos ogarnamy :) czasem zapomi sie o umowionym spotkaniu na budowie ale mamy 5min samochodem wiec dlugo nie czekaja :D

Agatorek
07-06-2014, 22:43
Ocieplamy styropianem grafitowym 15 cm (0,031).
My mamy komin w kolorze dachówki (dachowka jest kasztanowa, komin z klinkieru kasztanowo-brązowego. ) .
Co do elektryki to zastanówcie sie (i to kilka razy) gdzie chcecie kontakty i włączniki do świateł. My po położeniu tynkow juz pare razy musieliśmy trochę je skuwac, bo trochę zmieniały nam się koncepcje ;) no i nie o wszystkim się pamięta przy projekcie.

naszslodki
11-06-2014, 17:33
uhhh mam chwile by zajrzec na forum... no wiec... zmienilismy ostatecznie dachowke na creatona titanie czarna glazure... niestety jak objerzelismy dach czarnego krysztalu okazalo sie ze jest grafitowa... wyszlo nam sporo mniej wiec tez dobrze.
okna tak jak bylo fakro u6 wiec mam nadzieje ze dobry wybor i nie beda "zimne".

jak mialam chwile posiedzialam troche na strone homebook i teraz juz sama nie wiem czego chce...
podobaja mi sie takie rzeczy
264989264990264991264992264993

naszslodki
11-06-2014, 17:34
264994264995264996264997264998

naszslodki
11-06-2014, 17:40
i jak to teraz zebrac do kupy? :)
generalnie podoba mi sie ustawienie mebli w domu wiec to zostaje, podsylam zdjecia do mojej Pani a w wakacje zaczynamy prace nad naszym projektem...

Agatorek
12-06-2014, 19:41
ciężka sprawa ;)
ja osobiście szukam takiej (podobnej) wanny wolnostojącej jak na ostatnim zdjęciu. Tylko że w mojej łazience za wanną będzie duże okno (prawie jak balkonowe, tyle, że nie dochodzące do podłogi) .
Jeszcze odnośnie okien dachowych - dziś mi się przypomniało o roletach lub markizach zewnętrznych (my mamy okna velux, te rolety też patrzyłam veluxa) . Dostałam ofertę i masakra :o. Markizy są dość tanie, ale rolety (aluminiowe i zacieniające/ odbijające światło w 97% , dodatkowo także izolują okno) ... :rolleyes: no cóż - wersja manualna (i elektryczna, ale u nas odpada, bo już nie chcę kuć :P) jest mniej więcej w cenie okien , a wersja solarna (bez przewodów) - to cena okien +50 % ;) . Chyba pogłupieli :mad:

yokasta
12-06-2014, 20:10
W kwestii lodówki to te do zabudowy są faktycznie małe,ale są i sbs, które mieszczą niewiele. Jak ktoś potrzebuje więcej miejsca to fajnym rozwiązaniem jest dwuskrzydłowa lodówka z zamrażarką dwuskrzydłową na dole :rolleyes:.

naszslodki
13-06-2014, 17:50
Agatorek
ja tez myslalam nad tymi markizami zewnetrznymi... u nas fakro dodatkowo dal do okna bon 250zl wiec lacznie mamy 1tys znizki wiec cos trzeba pomyslec i to wykorzystac ;) dodatkowo maja jakis program ze mozna je wziasc na 2msc i jak sie nie spodobaja to oddac... ale musze sie w to zaglebic narazie lapie oddech po dachu :P

jutro umowa z firma od rekuperacji, aaa wogole z tym naszym murkiem oporowym poszli tak szybko ze na poniedzialek musimy ogrodzenie im przywiesc... fajnie ze tak "szybko" powiedzieli...

jaka wysokosc ogrodzenia macie u siebie? te ok 120 czy ok 150 ? u nas bedzie jeszcze podmurowka a chcemy na tyl dzialki panelowe, czarne... wydaje mi sie ze lacznie te 170cm to troche duzo zwlaszcza ze mamy skarpe i murek... chyba 123cm + ok 20 podmorowka bedzie ok prawda?

yokasta
mi sie bardzo podobaja te co maja na dole wysuwana szuflade... ale niestety one do zabudowy nie sa... jakos sie juz nastawilam na ta z lakobelem na froncie... ale ze do kuchni jeszcze mamy troche czasu to pewnie mi sie zmieni jeszcze kilka razy :)

Agatorek
14-06-2014, 07:56
Lodówki czterodrzwiowe są super, ale z tego co wiem takie modele robi Sharp i Beko. Beko cenowo do przyjęcia, ale nie jestem pewna marki, a Sharp cenowo juz gorzej...chyba że jeszcze jakaś inna firma robi czterodrzwiowe lodówki. My sie zastanawiamy nad zwykłym sbs Boscha lub Samsungiem z szufladami.
Naszsłodki - będziemy mieć ogrodzenie 150 plus podmurówka 30 (będzie częściowo w ziemi, więc ogrodzenie będzie miało ok. 170 ). Zaczynamy je robić (tzn przychodzi firma) w przyszłym tyg.

Agatorek
14-06-2014, 07:57
Ps. Właśnie znalazłam Samsunga czterodrzwiowego :D
No dobra, juz sie nie cieszę, kosztuje 4000 $ :/

naszslodki
14-06-2014, 11:33
Agatorek
to wysokie bedzie chyba co? a jaka macie dzialke szerokosc i dlugosc?

u nas jest tak ze przod bedzie betonowany i wykladany piaskowcem, a boki po 41 i tyl 25 chcemy panele... ogrodzenie dosc dlugie wiec nie wiem czy te 123 + podmurowka (a raczej murek) nie bedzie zbyt niskie... a z kolei nie wyobram sobie 150 + murek takiego wysokiego... :( i znowu nie wiem co robic... :bash:
w sumie to nizsze nie powinno byc takie malutkie przy tym murze oporowym... on zaczyna sie od wysokosci 70cm na przodzie dzialki a na koncu bedzie mial 2m

co do lodowki to mi sie podobala taka i bardzoooo chcialam ja miec ze wzgledu na chodziarke u gory i ta szuflade od zamrazarki na dole...
265360

a teraz z racji szła na froncie zatrzymalam sie przy tej
265361

u nas powoloutku sie zwija ekipa od sso i ciesla... w poniedzialek. wtorek ma byc juz koniec... i beda najdluzesz 4dni przerwy...

_Chloe_
14-06-2014, 14:55
No to zaraz będziecie opijać ważny etap:)

Pytałaś o pianę - umknęło mi jakoś, więc piszę tutaj - mamy otwartokomórkową Icynene - po prostu nie lubię wełny, nie chciałam mieć kun na dachu (kuny nie lubią piany). W dotyku mięciutka, jak gąbka. Dużo osób robi natrysk zamkniętokomórkową ale nie zdecydowałabym się - to dobre dla budynków niemieszkalnych. Więcej nie będę pisać, bo zaraz mnie zjedzą zwolennicy - tak po prostu wybrałam. Piana jest droższa od wełny ale wchodzi wszędzie i nie opada (nie wiem,jak to nazwać - trochę kurczy). No i ociepla się 1 dzień:)

naszslodki
14-06-2014, 17:38
_Chloe_
dzieki za odp :) a mozna spytac jakies sa u was orientacyjne stawki za takie docieplanie?
sasiad, co buduje sie dwie dzialki dalej pytal w jedenj firmie to mowil ze 58zl netto.
nam podawali cene welny standardowo 40zl, a przy naszym zakupie na dach mozemy ja kupic za 22zl gr chyba 15cm a wspolczynnik 0,032, nie wiem ile robocizna za ulozenie welny bo jeszcze o tym nie myslelismy :) u nas wszystko "na goraco" jest w sumie zalatwiane...
a jak u ciebie z ogrodzeniem? jaka wysyokosc?

i powiedzcie jak u was bylo z wypelnieniem dziuro po szpilkach? u nas zatykaja to pianka i dodatkowo klejem, wystarczy?

mielismy dzisiaj jeszcze spotkanie z facetem od rekup, kurcze, az mi sie w pewnym momecie odechalo tej calej wentylacji... starcznie przeszkadza u nas masa podciagow... wycinac w nich dziur nie damy, a puszczajac dolem znowu bedzie wiekszy "uskok" o kolejne 10cm :bash: ale udalo sie znalesc rozwiazanie po prawie dwu godzinnej burzy mozgow... jestem wykonczona, zmarznieta, u nas dzisiaj tylko 10st a na budowie wieje jak nie wiem

najwazniejsze ze za tydzien zamykamy, odrazu zrobi sie przyjemniej :)
a opic to bedzie trzeba :) juz mowilam mojem M ze jak bedzie opjac to odrazu tam materac dostanie ;)

_Chloe_
14-06-2014, 17:51
_Chloe_
dzieki za odp :) a mozna spytac jakies sa u was orientacyjne stawki za takie docieplanie?
sasiad, co buduje sie dwie dzialki dalej pytal w jedenj firmie to mowil ze 58zl netto.
nam podawali cene welny standardowo 40zl, a przy naszym zakupie na dach mozemy ja kupic za 22zl gr chyba 15cm a wspolczynnik 0,032, nie wiem ile robocizna za ulozenie welny bo jeszcze o tym nie myslelismy :) u nas wszystko "na goraco" jest w sumie zalatwiane...
a jak u ciebie z ogrodzeniem? jaka wysyokosc?

i powiedzcie jak u was bylo z wypelnieniem dziuro po szpilkach? u nas zatykaja to pianka i dodatkowo klejem, wystarczy?

mielismy dzisiaj jeszcze spotkanie z facetem od rekup, kurcze, az mi sie w pewnym momecie odechalo tej calej wentylacji... starcznie przeszkadza u nas masa podciagow... wycinac w nich dziur nie damy, a puszczajac dolem znowu bedzie wiekszy "uskok" o kolejne 10cm :bash: ale udalo sie znalesc rozwiazanie po prawie dwu godzinnej burzy mozgow... jestem wykonczona, zmarznieta, u nas dzisiaj tylko 10st a na budowie wieje jak nie wiem

najwazniejsze ze za tydzien zamykamy, odrazu zrobi sie przyjemniej :)
a opic to bedzie trzeba :) juz mowilam mojem M ze jak bedzie opjac to odrazu tam materac dostanie ;)

Z tym ociepleniem to jest różnie - zależy ile chcesz mieć cm. Wydaje mi się, że teraz jest promocja 4,3 zł za 1cm/m2 - pewnie w różnych rejonach są różne ceny.

O jakich dziurach mówisz?

A reku nie może iść w podłodze?

naszslodki
14-06-2014, 18:04
u nas jak byly wylewane slupy to przewiercali mur zeby zamocowac szaunki ze szpilkami... zostaly dziury na wylot, srednicy moze 1cm, a teraz to zapiankowali i przeszpachlowali :/ mowi ze tak zawsze robia, a w kocnu budynek bedzie docieplany i nie bedzie to mialo zadnego znaczenia...

reku idzie w podlodze na struchu do pokoi na pietrze, ale nie chcilismy tylu wiercen w glownym stropie, na parterem.... dlatego bedza tylko dwa wiercenia pionowe a reszta bedzie szla po suficie.

_Chloe_
14-06-2014, 18:29
u nas jak byly wylewane slupy to przewiercali mur zeby zamocowac szaunki ze szpilkami... zostaly dziury na wylot, srednicy moze 1cm, a teraz to zapiankowali i przeszpachlowali :/ mowi ze tak zawsze robia, a w kocnu budynek bedzie docieplany i nie bedzie to mialo zadnego znaczenia...

reku idzie w podlodze na struchu do pokoi na pietrze, ale nie chcilismy tylu wiercen w glownym stropie, na parterem.... dlatego bedza tylko dwa wiercenia pionowe a reszta bedzie szla po suficie.

Nie mam takich dziur - te co były to takie na mały gwoździk i nie na wylot ale raczej ocieplenie załatwi sprawę.

Takie przewierty w stropie są drogie - dobrze zrobić otwory przed wylewaniem stropu ale nie zawsze da się firmie dogodzić - my zrobiliśmy chyba 10-tki, a potrzebne były większe - tym sposobem i tak było rycie;) Za to jeden z za małych otworków już znalazł zastosowanie jako miejsce dla transformatorka do lampy.

naszslodki
15-06-2014, 09:23
u nas robota i material nie wychodzi tak duzo... facet ma w miare uczciwe ceny, bo czasami firmy kasuja po 3-4 razy tyle... bardziej moj M sie martwil zeby stropu nie ruszac, zeby go nie oslabiac...
a dziury maja byc na rury 12,5 wiec beda troszke wieksze...

duzo u was wyszlo tych nawiwnikow? u nas jest wyciagnik w wiatrolapie, spizarni, kuchni i lazienkach... a nawiewniki w kazdym nastepnym pomieszczeniu (w salonie dwa) no i pytanie czy je gdzies umiejscowic w rogach pomieszczen, czy przy scianie ale na srdoku jak jest u was?

myslalam ze odpoczne przez te pare dni przestoju ale chyba sie nie da :) ciagle cos :)

_Chloe_
15-06-2014, 09:56
u nas robota i material nie wychodzi tak duzo... facet ma w miare uczciwe ceny, bo czasami firmy kasuja po 3-4 razy tyle... bardziej moj M sie martwil zeby stropu nie ruszac, zeby go nie oslabiac...
a dziury maja byc na rury 12,5 wiec beda troszke wieksze...

duzo u was wyszlo tych nawiwnikow? u nas jest wyciagnik w wiatrolapie, spizarni, kuchni i lazienkach... a nawiewniki w kazdym nastepnym pomieszczeniu (w salonie dwa) no i pytanie czy je gdzies umiejscowic w rogach pomieszczen, czy przy scianie ale na srdoku jak jest u was?

myslalam ze odpoczne przez te pare dni przestoju ale chyba sie nie da :) ciagle cos :)

No trochę jest :) Nie liczyłam ale spójrz na zdjęcia z czasów przed wylewką - widać, ile rur leci po podłodze. Ja się nie martwiłam, że osłabię strop - wszystkie obliczenia są robione z zapasem - taka dziurka 12 cm raczej nie zaszkodzi. Poza tym są zbrojenia,podciągi.. Mam od konstruktorki tak obszerne obliczenia, że raczej obstawiam, że dom jest mocny - mam dużo stali, dużo prętów, dwuteowników - jakoś jestem o to spokojna, Poza tym dziś rekuperacja jest bardzo popularna - projekty są przygotowane na takie drobne uszczuplenia;)

Niestety - budując nie da się odpocząć - chyba że rozkładasz budowę na lata - w ciągu tygodnia jestem ok 5 razy na budowie, nadzoruję dostawy, wybieram ekipy - w międzyczasie trzeba dokonywać wyborów wnętrzarskich, więc dobrze mieć wcześniej choć myśl przewodnią, bo można popełnić błąd, który będziemy oglądać przez lata.

Nabieraj sił i wracaj do pracy:)

naszslodki
15-06-2014, 10:11
w sumie kierownik tez nam mowil ze wszystko ze przywymiarowane o jakies 100% stal ma swoj "zapas", beton, "zapas" konstruktora, wykonawca tez nam w niektorych miejsca dolozyl stali albo zamiast 10 dal 12, lub zamias 12 16. ale moj M jest z tych co woli dmuchac na zimne :) i kazda dziure bedzie strasznie przezywal...

my mamy na budowe 10min jazdy samochodem od siebie i jestemy 2razy dziennie czesem czesciej jak chce sie wykonawca o cos zapytac... nawet w weekendy jezdzimy na spokojnie posprawdzac :)
jutro lub we wtorek wychodza i do poniedzialku nic sie nie bedzie dzialo wiec mialam ciuchutka nadzieje ze odpoczne :) no ale coz... :) mam co chcialam :) to ja chcialam budowac sie w wprowadzac jednego roku wiec jest gonitwa :)

zaraz poszukam wczesnjeszycxh zdjec...
a w ktorych miescach robilas nawiewniki?

naszslodki
15-06-2014, 10:17
chyba nadzworowania dostaw bym sie nie podjela... tzn przy wkonczeniu itak my bedziemy wszystko kupowac... ale juz widze zmeczenie i zdenerwowanie sasiada ktory sam zamawia towar a ekipie placi tylko za robote... jeszcze z ziemi nie wyszli a on juz nerwowo nie wytrzymuje... my poki co jakos bezpolesnie przebrnelismy przez sso.

_Chloe_
15-06-2014, 10:36
chyba nadzworowania dostaw bym sie nie podjela... tzn przy wkonczeniu itak my bedziemy wszystko kupowac... ale juz widze zmeczenie i zdenerwowanie sasiada ktory sam zamawia towar a ekipie placi tylko za robote... jeszcze z ziemi nie wyszli a on juz nerwowo nie wytrzymuje... my poki co jakos bezpolesnie przebrnelismy przez sso.

Nie zawsze tak się da - o ile przy SSO jest to idealne rozwiązanie, tak przy wykończeniówce różnie z tym bywa. Jak sobie policzyłam, ile mnie chciała skasować firma x za to, że zajmie się materiałami, zaczęłam uważać, że lepiej niektóre rzeczy załatwiać samemu:). Ekipa zamawia, a ja płacę - wiem, co przyjeżdża i ile to kosztuje.

Nawiewniki mam przy oknach, jeśli dobrze pamiętam.

Na początku też jeździłam na budowę codziennie ale teraz jest zbyt wiele rzeczy do załatwienia - do tego praca (która sama się nie zrobi), plus dziecko i już widać, jak nieprzychylna jest doba, że postanowiła mieć tylko 24 h;) Na budowę jadę 7 minut ale szkoda mi tracić czas na patrzenie, czy mam dwa metry sufitu więcej;). Gdybym nie pracowała, przyniosłabym sobie ekspres i fotel i patrzyłabym na prace non stop, bo mam teraz bardzo fajną ekipę:)

naszslodki
15-06-2014, 12:33
my mamy o tele dobrze ze oboje na wlasnej dzialalnosc wiec pomimo ze nikt za nas nic nie zrobi to latwiej sie wyrwac w ciagu dnia na chwilke a pozniej sie po nocach siedzi :) ... u nas dwojka dzieciaczkow o ile jest troche luzu jak jedni w przedzkolu, drugie poltoraroku) to juz jak wraca bez pomocy dziadkow byloby ciezko... przy wykonczeniu chyba szybsze tempo co?
u nas na szczescie na materialach nic nie przycinal, tez robilismy rozeznanie, w hurtowniach robili wysceny, porownalismy z tym co on policzyl za materialy i nas wyszloby to troche wiecej. od poczatku deklarowal ze my kozystamy z jego znizek, no ale jak chodzi o pieniadze lepiej sprawdzic...

za to hydraulik chcial nas tak "oszukac" mowil ze jego robocizny jest tak malo ze nie ma z czego spuszczac... a wrecz mowil ze jesli mamy szukac oszczednosci to na materiale! ale jak poszperalismy w materialach to rurka do podogowki zamiast powiedzmy 3zl u niego 6zl i tak niemal ze wszystkim.... cwanie sobie to wymyslil... 1 sprawdzi a dwoch innych nie... i łudzą się jak to pan miecio poci sie za grosze....

ja lubie patrzec jak domek rosnie... i nawet jak jest to o dwie silki wiecej na scianie :) tez bym mogla sobie tylko fotelki a najlepiej jakos lezaczek rozlozyc i siedziec tam caly dzien :)
nawet corci sie udziela :) u nas narazie sama pospolka... pare chwastow wyroslo a ona chodzi i sie zachwyca ze mamy swoje rosliki, ze sa takie pieknie :D

Agatorek
15-06-2014, 13:33
hej, pytałaś o ogrodzenie. No to piszę - działka ma 3,15 hektara :D, z kawałkiem lasu, ale my oczywiście nie grodzimy całości, tylko część.
Działka przylega do drogi asfaltowej gminnej, ale my postawiliśmy dom w głębi działki. Długość ogrodzenia w metrach bieżących to 380 m plus dwie bramy i dwie furtki - jeden komplet od frontu, drugi od tyłu z wyjazdem z stronę lasu (czyli wyjdzie ok.400 m. bieżących).
Nie pytaj na ile nam wycenili położenie kostki (wokół domu plus dojazd do asfaltu - ok. 110 m od asfaltu do bramy) . Ale z drugiej strony sarny, zające i łosie widzę niemal codziennie. :cool:

naszslodki
18-06-2014, 16:36
Agatorek
to kawał ziemi :) kto o to zadba ;) :P
my mamy niewielka dzialke bo 1020m a mnie itak strasza ze nawet czasu na koszenie nieznajde :P ale jak sie uda to kupimy jeszcze dzialke obok na szczescie sasiad ma wszystko :)
jak wy rozwazacie ogrodzenie 150 to ja sie nawet nie wyglupiac takim duzym nie bede... zamowimy to mniejsze ;)

dzisiaj rozliczylismy do konca robote sso mozna uznac za zakonczony... z jednej strony sie ciesze a z drugiej troche mi zal :) ekipa super! az boje sie nastepnych "fachowcow".

naszslodki
20-06-2014, 15:25
aaaa !!! wywiercaja otwory na anemostaty alez mi sie to nie podoba! wogole jak pomysle o tych rurach to az mi slabo, a jak pomysle o tym ze moga to zrobic w zlym miejscu (te ktore beda wychodzic ze stropu) to az mnie sciska w zoladku... onie nie beda paskudne? w jakich miejscach macie anemostaty ???
mi ten facet mowi ze najlepiej po przekatnej drzwi i 0,5-1,5m od sciany... nieco ogranicza! a mowil poczatkowo ze gdzie sie chce mozna to umiescic...
nasz blad bo sie zbytnio w temat niezaglebialismy... wiedzielismy ze chcemy, kilka firm wyceny zrobilo, opinii poszukalismy i wybralismy...ale sie martwie o to, ze cos bedzie nie tak :( :( :(

Elfir
23-06-2014, 23:26
inspiracje wnętrza słodkiego:
http://www.budujemydom.pl/reportaze/18818-nowoczesna-willa-z-pelnym-pietrem-za-1-200-000-zl

naszslodki
25-06-2014, 12:45
Elfir
dzieki :)
chyba troche duzo placa za gaz z rekuperacja co?
ladnie wyglada ich scianka z telewizorem...

Elfir
25-06-2014, 13:30
Roczne opłaty za gaz ziemny osiągnęły kwotę 6238 zł.

Powierzchnia to 361 m2.
Powiedzmy, że grzeje się 5 miesięcy w roku. Daje to koszt 1200 zł/mc w sezonie grzewczym czyli 3,5 zł/m2

Możemy odliczyć 40 m2 garażu, jeśli nie będzie ogrzewany. ale w tym projekcie garaż nie jest dylatowany od domu termicznie, więc jest jednym wielkimmostkiem cieplnym. Takze wszelkiego rodzaju słupy nośne to radiatory.
Ten dom nigdy nie był projektowany jako energooszczędny po prostu i system grzewczy i wentylacyjny nie ma tu nic do rzeczy.

naszslodki
26-06-2014, 08:21
wiesz, ale inne osoby budujace slodkiego placa w zime przy rekup ok 500zl, a jeszcze jedna bez rekup w zime ok 700.
i takie oplaty by mnie satysfakcjonowaly.
mamy stopian 20od posadzki, 20 na scianach zew, do tego oba stropy monolity kazdy tez z 10stop. rekup, okna trzy szybowe, kociol kondensacyjny, 175m podlogowki

Elfir
26-06-2014, 12:44
Może grzeją garaż?

naszslodki
03-07-2014, 08:41
dziewczyny jak macie położoną instalacje elektryczna? w podlodze czy po scianach?

i jak u was robili hydraulike? u nas beda w scianach najpierw chowac piony i inne wystaajace rurki, a pozniej przyjada po tynkach klasc podlogowke zeby im nie zniszczyli, i jak bedzie trzeba cos podkuc do grzejnika to beda to dopiero robic w tynku...

u nas od dzisiaj elektryk, jutro okna (po 2tyg opoznienia :bash: ) a od przyszlego tygodnia dekarz ( także po 2tyg spóżnienia)

Elfir
03-07-2014, 09:26
w ścianach. Jak ci się nie daj boże coś stanie to kuc będziesz posadzki? Chyba, że chcesz prowadzić w peszlach?

Hydraulikę miałam na wierzchu, zabudowaną k-g

naszslodki
06-07-2014, 15:51
narzei poprowadzili glowny kabel w niebieskiej rurce... od jutra zaczynaja w srodku bedziemy rozmaweiac

przyjechaly okna, jedno zupelnie inne niz zamawiane, kolore z zewnatrz super no aleee mamy trzyszybowki i p4 a szyby wydaja sie dosc "cienmne" montazysta powiedzial ze maja jakas teflowona powloka o ktorej wogole nie wiedzielismy a do tego z p4 to jakby byly 4szyby:/ mamy wielkie okna a w pomieszczeniach wcale tak jasno nie jest... czt to normalne ze one takie sa? takie ciemne?

naszslodki
17-07-2014, 07:01
u nas dzisiaj zabieraja uszkodzone okna, montuja to czego brakowalo... ciesze sie ze im nie odpuscilam :)

jutro koncza elektrycy... mam nadzieje ze o niczym nie zapomnialam bo troszke zmian bylo, ze nie bedzie trzeba niczego przesuwac :P
dekarz siedzi juz na dachu, od wczoraj wciagaja dachowke...

od poniedzialku tynki :) ja chcialabym gipsowe bo "ladniejsze i cieplejsze" a moj M cementowo-wapienne bo trwalsze....
mozna np obrobic otwory drzwiowe czy okienne c-w a cala powierzchnie sciany gipsowym? czy bez sensu tak kombinowac?

w poniedzialek tez zaczynamy zasypywac mur oporowy wiec bede powoli brala sie za ogrod :D powiedzcie czy jesli mamy do nawiezienia ok 30cm ziemi to jest sens najpierw zwalczyc chwasty, czy one zgina pod ziemia?

naszslodki
26-08-2014, 14:20
dotrwaliśmy do wykończeniówki :)
dach skończony, tynki zrobione, posadzki jutro koniec :) i zaraz ruszamy z wykonczeniem by "do świąt" być u siebie.
elewacja także rusza za dwa tygodnie także już "nie dużo"
mamy kłopot z elewacją, tzn dylemat, czy zamiast kamienia zrobic poprostu inny kolor elewacji... czy mimo wszystko wziasc kamien... poczatkowo chcielismy piaskowca, ale teraz obstawiamy trwawertyn... znacie jakies opinie wlascicieli domow z tym kamieniem?