PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie bloku - moskitiera czy coś innego?



Mustado
27-05-2014, 13:17
Witam wszystkich. Niedawno zaczęło się docieplanie mojego bloku. Chciałbym na czas, kiedy prace zaczną się przy moim oknie, zamontować moskitierę lub "coś" innego. W trakcie trwania prac chciałbym choć na krótki czas móc otworzyć okno, nie martwiąc się wpadającymi do mieszkania kawałkami styropianu. Zdaję sobie sprawę, że drobnego pyłu nie powstrzymam. Przy obecnie występujących temperaturach na zewnątrz będę mógł wysiedzieć w pokoju, przy zamkniętym oknie, jedynie gdy włączę "wiatrak". Niestety z różnych powodów nie mogę otwierać okna tylko po południu gdy robotnicy kończą pracę. Proszę o poradę co najlepiej sprawdzi się jako tego typu zabezpieczenie. Myślałem nad moskitierą ze względu na możliwość późniejszego użytkowania do celów, w których została stworzona.

Okno posiadam takie (niestety oświetlenie nie pozwoliło na wyraźniejsze zdjęcie):
262291


262295
Nie wiem które wymiary są potrzebna, także napisałem od "środka".

Tuznajdziesz.pl
27-05-2014, 15:51
Moskitiera to dobry pomysł, choć rzeczywiście przed pyłem raczej nie ochroni. Tutaj (http://tuznajdziesz.pl/produkty/produkt/szukaj/filter_;moskitiera;;0;0;0/?cat=1987?utm_source=forum%20muratordom&utm_medium=link_w_postach&utm_campaign=wpisy_na_forum_mdom)możesz przejrzeć moskitiery różnego typu - wygodne są te mocowane na rzep. Innym rozwiązaniem może być siatka antyalergiczna (przeciwpyłkowa), która zatrzymuje pyłki roślin i inne zanieczyszczenia.

Mustado
27-05-2014, 16:13
Jeśli moskitiera to jaką wybrać do tego typu okna? Większą i na rzep zamocować? Na tej propagowanej przez ciebie stronce nic dostępnego nie ma ;-) A ofertę moskitier to na stronach marketów budowlanych mogę zobaczyć.

Tuznajdziesz.pl
30-05-2014, 14:22
Możesz kupić większą, przyciąć ją na wymiar i przymocować do każdego skrzydła rzepami.