Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Kapie z dachu <<< pomocy>>>



maciekchn
29-05-2014, 06:21
Witam po dzisiejszych ulewach znowu zaczelo kapac w garazu z dachu, dach pokryty papa w jednym miejscu byl latany nowa warstwą bo był przedłużany, dom ,garaz mam 6mc jak zima kapało w garazu po odwilży kupiłem cos ala lepik do dachów i wysmarowałem wszystkie łaczenia i pomoglo na 5mc nie chce za duzo inwestowac czyli kryc go papa od nowa bo w planach jest przebudowa , Co zastosowac tanszym skutecznym kosztem by pomoglo na 1-2rok
jakis lepik ? grunt?


Pytanie tez dotyczy dachu domu tez pokryty papa narazie nei ma problemu ale mzoe czyms ta pape zakonserwowac, widac ze nie jest nowa , ale i nie stara
60m/2


prosze o rady

Nefer
29-05-2014, 11:35
Nie słyszałam o renowacji papy. Raczej sie ją wymienia. Jeśli cieknie to problem wykonania, a nie materiału.

maciekchn
30-05-2014, 20:07
Nie słyszałam o renowacji papy. Raczej sie ją wymienia. Jeśli cieknie to problem wykonania, a nie materiału.

Ja widziałem kilka srodkw tego typu np :

http://www.muratorplus.pl/technika/dachy/renowacja-i-konserwacja-dachowych-pokryc-z-papy_61826.html

Jan P.
31-05-2014, 06:37
Papę można konserwować różnymi środkami ( aby nie wodnymi).Robimy to PRZED cieknięciem. W Twoim przypadku potrzebny fachowiec. Jan.

Andrzej Wilhelmi
01-06-2014, 21:26
A jaki to problem jak trochę kapie w garażu? Tanim kosztem to można rozłożyć folię budowlaną ma dachu i docisnąć cegłami. Pozdrawiam.

ve*l
03-06-2014, 07:57
Podłączę się pod temat ze swoim pytaniem do fachowców.

Jesienią przykryli mi dach papą (pełne deskowanie). Z tego co wiem deski niestety były mokre.
Wiosną dach zaczął przeciekać w kilkunastu miejscach (przy dużej ulewie było kilkanaście plam na chudziaku).

Powiedziano mi, że to prawdopodobnie te deski rozeschły się i porozrywały papę.

Czy ktoś z doświadczenia mógłby powiedzieć, czy jest szansa to "załatać" przed dachówką, czy najlepiej położyć na to co jest jeszcze jedną warstwę papy?

Andrzej Wilhelmi
03-06-2014, 22:12
Przed kryciem docelowym warto to uszczelnić. Zaznacz od spodu na deskach miejsca przecieku. Dekarz wykonujący krycie docelowe uszczelni krycie wstępne. Pozdrawiam.

Kris1232
09-06-2014, 10:36
Z tego co się dowiedziałem od znajomego dekarza najczęstrzymi miejscami przecieku dachu są miejsca łączeń. Jesli dekarz odstawi fuszerkę nie da wystarczającej długości blachy pod łączeniem niestety później są problemy Sam mam nieszczelny dach przy kominie i teraz sie z nim borykam