PDA

Zobacz pełną wersję : Fundament pod ogrodzenie



marekbo
30-05-2014, 07:57
Witam,

Muszę wykonać fundament pod ogrodzenie. Wymiary 40*0,8*0,3 (w tym fundament pod budynek gospodarczy). Na dno dam podsypkę z kamieni polnych (mam ich bardzo dużo frakcji 1-5cm), później zbrojenie. Czy mogę wrzucić bloczki żwiro-betonowe popielne, aby zaoszczędzić betonu?, mogę je kupić bardzo tanio.

usrobo
30-05-2014, 08:26
zbrojenie fundamentu powinno być całe oblane betonem

marekbo
30-05-2014, 17:06
Zbrojenie.bedzie, chodzi mi.o przestrzen nad zbrojeniem

Smakor
03-06-2014, 13:39
Zbrojenie.bedzie, chodzi mi.o przestrzen nad zbrojeniem

To gdzie będzie to zbrojenie??? Wrzucone na dno wykopu czy jak? Zbrojenie takiego fundamentu pod ogrodzenie to "klatka" z prętów stalowych o wielkości 2-3 cm mniejszej od wymiaru bloku fundamentowego :) A z bloczków możesz sobie podmurować część nadziemną, która będzie podsypana ziemią, tylko nie wiem czy te bloczki do tego się nadają... Oczywiście można i robi się dowolnie ale potem pisze się posty "pękł mi fundament co robić", albo "płot mi się przewraca, ratujcie" ;P

beatagl
06-06-2014, 23:59
Smakor - dobrze radzisz !!!

owczarek
12-06-2014, 12:13
Witam,

Muszę wykonać fundament pod ogrodzenie. Wymiary 40*0,8*0,3 (w tym fundament pod budynek gospodarczy). Na dno dam podsypkę z kamieni polnych (mam ich bardzo dużo frakcji 1-5cm), później zbrojenie. Czy mogę wrzucić bloczki żwiro-betonowe popielne, aby zaoszczędzić betonu?, mogę je kupić bardzo tanio.

Witam,
pamiętaj, że do betonowania fundamentów pod ogrodzenie stosuje się beton B-20. Wszelkie podsypki nie są stosowane w standardach, są one inwencją wykonawcy. :)

Pozdrawiam
Krzysztof Krysiński