PDA

Zobacz pełną wersję : Płaski dach - czy są tacy, którzy nie odśnieżają? Co więcej, nie przecieka?



featur
30-05-2014, 22:52
Szanowni Forumowicze,

Projektujemy swój wymarzony domek. Z różnych przyczyn z wymarzonej stodółki zrobił się dom z płaskim dachem. Generalnie się nam podoba, słyszymy jednak ciągle głosy, że to nierozsądne. No bo płaski dach, to zaraz zacznie przeciekać (zakładam, że dobre wykonanie temu zapobieży). No i trzeba odśnieżyć. A w spustach najlepiej położyć kable grzewcze, a ich użytkowanie przecież kosztuje (swoją drogą - ile przez sezon grzewczy?).

A ja chcę dom możliwie bezobsługowy. Jeżeli skośnego dachu nie muszę odśnieżać, a płaski muszę, to wolę skośny. Jeżeli kable mają mi się zepsuć, to wolę ich nie mieć.

Architekt twierdzi, że dach będzie tak skonstruowany, że nie będę musiał martwić się o ciężar śniegu. Ciekawe...

Czy są tu tacy, którzy mają płaski dach, zapomnieli o jego istnieniu, a mimo wszystko ich dom dalej stoi?

Pozdrawiam
f

klaudiusz_x
30-05-2014, 23:23
Mam sąsiadów z płaskim dachem.
Nie przypominam sobie by po nim ganiali z łopatą.
Mieszkam w 2 strefie.
Nie wiem czy w 3,4 czy 5 jest tak samo.
Zależy to pewnie od konstrukcji samego dachu.

robert skitek
31-05-2014, 00:01
Nie odśnieżam, i nie przecieka.
A gdybym dla Ciebie za krótko mieszkał, to moi klienci też nie odśnieżają i woda im się nie leje :)

Ale nikt na Śnieżce nie mieszka, tam trzeba by było odśnieżać!

Jan P.
31-05-2014, 06:31
Dach żelbetowy , ocieplenie w środku lub od spodu , porządna papa termo i fachowe staranne wykonanie obróbek i krycia. Zapominasz o dachu na długie lata bez kabli i odśnieżania. Jan.

Andrzej Wilhelmi
01-06-2014, 21:44
Odśnieżanie to fobia po tragedii w Katowicach. Tylko, że tam nie był winny śnieg a fatalny projekt. Plaskich dachów na prywatnych domach się nie odśnieża bo potem zaczną przeciekać. Pozdrawiam.

koktajl
02-06-2014, 10:37
Ja mam płaski dach, nie odśnieżam ( mam kable grzejne ale tej zimy ani razu nie włączone...) i nie przecieka. Dach zrobiony w 2012 r.

Opole
02-06-2014, 10:47
Płaski stropodach, uszczelniany papą, nie wiem jaka to strefa - dom pod Opolem. Nie cieknie i śniegu nie trzeba odgarniać.