PDA

Zobacz pełną wersję : co polecacie do impregnacji kostki brukowej?



lofa99
01-06-2014, 19:24
Witam. Budowę domu mam już za sobą, ale robiłem remont tarasu i ułożyłem kostkę brukową. Zastanawiam się czym to zaimpregnować?
Jeśli macie jakieś doświadczenia w tym temacie, proszę piszcie.

forgetit
01-06-2014, 19:32
Nic. Każdy środek działa na krótki czas.

lofa99
01-06-2014, 19:48
Nic. Każdy środek działa na krótki czas.

Hehe, no czytałem o tym, ale cholernie mi się podoba kolorek mej kostki jak jest mokra:rolleyes:

surgi22
01-06-2014, 20:52
To zamontuj system nawodnienia na tarasie, będziesz miał cały czas cudnie :rolleyes:

End_riu
02-06-2014, 12:04
Jeśli taras nie jest nasłoneczniony, to może nie będzie potrzeby ponownego ipregnowania częściej niż co 4 miesiące.
Nie lepiej co 2-3 lata zmienić kostkę? Koszt podobny, jak nie taniej, a wizualnie na 100% będzie lepiej.

m.trybulec
12-06-2014, 13:39
Efekt wysyconego koloru (mokrej kostki) dają impregnaty na bazie silikonów i butanolu. To średnia półka impregnatów. Najtrwalsze są impregnaty polimerowe. Ale jak wszystkie – ich aktywność też jest ograniczona czasowo.

toma1
12-06-2014, 18:12
U mnie w województwie podkarpackim każdy wali na kostke, beton, klinkier SARSIL produkcja nowa sarzyna woj.podkarpackie, zalatwiaja to na lewo i pryskają opylaczem i wlasnie to daje efekt mokrej kostki, a na jak długo to nie wiem.

End_riu
12-06-2014, 22:22
Jeśli już, to najlepiej nanosić pędzlem.

sokratis
30-05-2015, 20:04
Jeśli już, to najlepiej nanosić pędzlem.

Jak każda impregnacja - metoda pędzelka przeciwieństwie do opryskiwania pozwala głębiej impregnatowi wniknąć w strukturę kostki.

marecki73
31-05-2015, 09:23
My swoją kostkę zaimregnowaliśmy środkiem na bazie siliconu z bruk betu z bardzo dobrym skutkiem, zero wykwitów etc kostka wygląda elegancko dokładnie tak jak powinna

Janek1979
23-07-2015, 22:50
hm, a czy impregnowaliście przed, czy po? bo gdzieś, chyba na stronie pozbruku, albo gdzieś na forum, że trzeba impregnować dopiero po pojawieniu się wykwitów wapiennych.
pozdrawiam

Mateo33
24-07-2015, 20:16
Według mnie powinno się zabezpieczać przed wykwitami wapiennymi, bo "mądry Polak po szkodzie" jak to mówią, więc lepiej pokryć powłoka ochronną przed niekorzystnymi warunkami.

End_riu
24-07-2015, 20:28
Ludzie nie wypisujcie głupot, bo później ktoś to czyta i wydaje mu się, że dajecie dobre rady!

Jaka impregnacja i jakie wykwity?!
Najpierw poznajcie przyczynę występowania wykwitów, a dopiero później szukajcie rozwiązań.
To, że ktoś zaimpregnował i nie ma wykwitów, to nie znaczy, że impregnat spisał się rewelacyjnie.
Nie ma reguły jeśli chodzi o występowanie wykwitów. A impregnat nic do nich nie ma. No może za wyjątkiem narobienia sobie bałagany na kostce :)

Janek1979
04-08-2015, 19:06
Występowanie wykwitów wapiennych to zwykła reakcja chemiczna zależna od materiału, z którego jest produkowana kostka betonowa. Gdzieś wyczytałem, że można używać do produkcji lub impregnacji kostki środków tworzących warstwę hydrofobową, co ma podobnież zmniejszać prawdopodobieństwo występowania wykwitów.
pozdrawiam

Erko43
04-08-2015, 21:38
To pozostawienie kostki samej sobie nie spowoduje jeszcze gorszych skutków przy wykwitach. Bo skoro jest to reakcja chemiczna to jak zneutralizować jedną z substancji inaczej niż zabezpieczenie jej dodatkową powłoką ?

Janek1979
11-08-2015, 18:51
hm, jak dla mnie to jeżeli zaimpregnujemy czymś co tworzy warstwę hydrofobową to powinno ograniczyć występowanie wykwitów wapiennych. Z tego co się orientuje, to powłoka nano działa podobnie do impregnatu bo też tworzy taką warstwę.

End_riu
12-08-2015, 19:28
@ Janek1979 nie masz chłopie bladego pojęcia o tym, więc oszczędź na swoich przypuszczeń!
Jak pojawi się wykwit to można odczekać, aż sam zniknie, albo potraktować go chemią specjalnie do tego przeznaczoną. Ewentualnie wodą z octem (stary sposób) co przyspieszy jego znikanie.
Zaimpregnowanie może, ale nie musie potęgować wystąpienie wykwitów, oraz wydłużyć czas jego występowania. Ponieważ pokryjecie "warstwą ochronną" plamy. Wodorotlenek wapnia musi się wypłukać z kostki, żeby przebarwienia znikły.
Wykwity to nie plamy z kawy. Nie powstają w skutek oblania kostki. Mogą ujawnić się już na paletach, albo nawet po roku.
Uzależnione jest to warunkami atmosferycznymi w jakich kostka się znajduje.

Jak komuś się nudzi i chce się szybciej pozbyć przebarwień, to może polewać kostkę wodą. Byle nie podczas dużego nasłonecznienia.

Erko43
12-08-2015, 22:21
Ooo proszę, dzięki wielkie za konkretne wyjaśnienie :)