PDA

Zobacz pełną wersję : Poddasze z drewna - jakie drewno?



Quechua
02-06-2014, 20:18
Witam,
Jakiś czas temu pisałem o tym, że mam problem z regipsami na poddaszu, pękają itd.
Ostatnio postanowiłem zrobić poddasze (8x4m wys 2,02m ze skosami) w stylu "country". Deski (nie jakaś łączona boazeria) kładzione wzdłuż pomieszczenia jedna obok drugiej (bez łączeń rowkowych itd), ma być "surowo" i stylowo :)
Coś takiego jak na załączonym zdjęciu, ale w kolorze naturalnego drewna.
Problem w tym, że nie wiem jakie drewno do tego się może nadawać. Dach pracuje (budowane w 2011), strop, czyli podłoga poddasza na belkach drewnianych.
Wiem, że drewno na te ścianki powinno być suche (jak długo sezonowane?), no ale jakie drewno? Na pewno nie sosna, to wiem. Buk?
Gdzie coś takiego można kupić (może ktoś ma jakieś źródła - Dolny Śląsk i okolice?). Może macie jakieś porady praktyczne odnośnie takiego pomysłu?

Faktoman
03-06-2014, 09:59
Ja zdecydowałąbym się na jasne drewno, ciemne na poddaszu w małym pomieszczeniu moim zdaniem zdecydowanie odpada. Będzie za ciemno, pomniejszy optycznie pomieszczenie. Myślę, że ładnie będzie wyglądać sosna lub jesion.

Quechua
04-06-2014, 06:33
Sosna? Na pewno żywiczne na poddasze...?

Quechua
25-06-2014, 16:16
Czyli żadnych porad? ;)

krytyczny
01-08-2014, 09:35
A szukałeś już dostawców drzew? Może warto zadzwonić do jakiegoś pobliskiego tartaku, czy firmy obok tartaka?
Wyszukiwarka google na pewno Ci pomoże, zapytaj ją co do tego :)