PDA

Zobacz pełną wersję : Skuwanie starych płytek



dariooo43
04-06-2014, 13:56
Witam
Mam pytanie do Was-Za jakis czas czeka mnie remont łzaienki-bede kładł nowe płytki oraz jeszcze wymienial kilka innych rzeczy ale pytanie dotyczy skucia starych płytek ze sciany-Czytałem rózne wypowiedzi -rozne sa opinie -jedni polecaja oszczednośc czasu,kasy aby polozyc nowe plytki na stare oczywiscie odpowiednim klejem ale...chcialbym miec pewnosc ze zrobie to dobrze i raczej jestem sklonny do skucia starych i polozenia na tynk nowych.Moje pytanie brzmi-czy jest jakis dobry pypróbowany sposob aby to zrobic w miare szybko i dobrze?..czy wystarczy tylko mlotek i przecinak czy bede potrzebowal sprzetu w postaci wiertarko-mlota?Dodam moze ze stare płytki mam polozone na calej łazience-tzn od sufitu az po posadzke
Prosze podajcie-podpowiedzcie cos mi na ten temat-jak najlepiej za to sie zabrac?
Pozdr. dariooo

Elfir
04-06-2014, 14:11
nie szkoda ci straty cm przy kładzeniu płytki na płytki?
Młotek i przecinak powinny starczyć.

dariooo43
04-06-2014, 14:19
Hey-witam-..wiesz napisze tak-moze i szkoda tych 2-3cm po kazdej ze stron-ale jesli zyskalbym za to czas i mniej kurzu itp.bałaganu poszedlbym na to-ale? ...własnie ale czy jesli pojde na takie podejscie czy za jakis czas nie bede tego żałował?...oczywiscie majac na uwadze odpowiedni klej poprzedzony odpow. zagruntowaniem starych płytek...tylko czy tu gruntowanie cokolwiek pomoże?-czytalem tez o mozliwosci zeszlifowania poprzez jakąs nakładke gumowa na wiertarce starej powłoki płytek no ale powstaje znowu pytanie o trwałosc-przyczepnosc nowej powierzchni-dodam ze stare płytki sa na scianie ok 20 lat i jest to wymiar 15/15-
Dzieki za zainteresowanie.pozdr:)

Crazy
04-06-2014, 14:39
Coś za bardzo kombinujesz. Skuj w cholerę stare płytki i już. Jak nie chcesz ręcznie, to weź jakiś nie za duży młot udarowy i jedziesz. No chyba że płytki są przyklejone na ścianie z GK, to wtedy rzeczywiście może lepiej przykleić na stare płytki. Ale jak wszędzie ściany murowane, to nie widzę problemu.

dariooo43
04-06-2014, 14:49
...nie chodzi o kombinowanie tylko o to aby bylo to to rownie dobrze jak po skuciu starych---interesuje mnie kwestia przyczepnosci nowych do starych...stad moje pytanie

Aleksandryta
04-06-2014, 17:03
Jeśli płytki są bardzo stare, to na pewno były przyklejane na cement, bo w latach 70-80 tych nie było w Polsce klejów do płytek, więc skuj tez te placki cementowe pod płytkami.
Powodzenia! :)