PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie na stałe - praktyczne, niedrogie 120 m



MateuszMateusz
05-06-2014, 14:36
Witam,

Przed budową planuje ogrodzić działkę. Boczna część i tył = 120m, na front będę chciał coś porządnego/konkretnego/ładnego, ale to już nie tyczy się tego tematu. Zależy mi aby ogrodzenie było takie, aby nic przy tym nie robić przez kilkadziesiąt lat, żeby było praktyczne i najlepiej niedrogie. Nie musi być atrakcyjne bo i tak wzdłuż ogrodzenia będę sadził Tuje.

Proszę o opinie.

Elfir
05-06-2014, 15:12
betonowe niestety
Zastanawia mnie wysokość. 120 cm - to po co w ogóle ogrodzenie? Żywopłot będzie ogrodzeniem

MateuszMateusz
05-06-2014, 15:46
Elfir, nigdzie nie napisałem 120 cm. Napisałem 120 m -> 120 metrów ogrodzenia 45mx2m + 30m = 120m

Kubencki
05-06-2014, 16:09
Zwykła siatka ocynkowana (nawet nie musi być powlekana) na podmurówce prefabrykowanej albo monolicie. Chwast nie wejdzie a bedzie stało na długie lata.

beatagl
06-06-2014, 23:54
Zgodzę się z przedmówcą, siatka tania i na lata (słupek ocynkowany 2,30cm 18zł, siatka około 10-13 zł taka lepsza , podmurówka 20zł 250cm , drut naciągi kilka złoty)

Elfir
07-06-2014, 12:03
Elfir, nigdzie nie napisałem 120 cm. Napisałem 120 m -> 120 metrów ogrodzenia 45mx2m + 30m = 120m

Żle przeczytałam :D

owczarek
12-06-2014, 07:59
Witam,

Przed budową planuje ogrodzić działkę. Boczna część i tył = 120m, na front będę chciał coś porządnego/konkretnego/ładnego, ale to już nie tyczy się tego tematu. Zależy mi aby ogrodzenie było takie, aby nic przy tym nie robić przez kilkadziesiąt lat, żeby było praktyczne i najlepiej niedrogie. Nie musi być atrakcyjne bo i tak wzdłuż ogrodzenia będę sadził Tuje.

Proszę o opinie.

Witam

polecam siatkę zgrzewaną albo plecioną cynkowaną i powlekaną PVC. Sam ocynk nie wystarczy na kilkadziesiąt lat, bo się utlenia - im bardziej zakwaszone środowisko, tym szybsze utlenianie. Warstwa PVC dobrze zrobi siatce, zwłaszcza że będziesz sadzić obok tuje, na których będzie się gromadzić woda i śnieg.

Pozdrawiam
Krzysztof Krysiński

przemeksiek
12-06-2014, 08:31
Przód polecam zrobić w czymś fajnym...Granit albo kamień polny łupany...Można też polecieć klinkierem, ale to już staje się takie oblatane. Przęsła metalowe albo porządna tarcica dobrze zainpregnowana (polecam impregnat akrylowy-w internecie puszka 5l kosztuje nawet 22 PLN)...Tam gdzie tuje, tzn. reszta- najtańsza opcja siatka i słupki. Pozdrawiam.

paula85
26-06-2014, 14:45
A ja jestem przeciwniczką siatki. Mieliśmy kiedyś ogrodzenie z siatki i pies nam rozplątał siatkę. Dlatego uważam, że lepszą opcją jest ogrodzenie panelowe. My swoje zamawialiśmy w firmie po drugiej stronie Wisły bo było taniej ale jesteśmy zadowoleni. Stoi już drugi rok, żywopłot rośnie. [usunięto reklamę - moderator]. A co do siatki to jeszcze raz odradzam. Pozdrawiam

Kubencki
26-06-2014, 20:48
A ja jestem przeciwniczką siatki. Mieliśmy kiedyś ogrodzenie z siatki i pies nam rozplątał siatkę. Dlatego uważam, że lepszą opcją jest ogrodzenie panelowe. My swoje zamawialiśmy w firmie po drugiej stronie Wisły bo było taniej ale jesteśmy zadowoleni. Stoi już drugi rok, żywopłot rośnie. Firma która nam to montowała to chyba gowbet się nazywała. A co do siatki to jeszcze raz odradzam. Pozdrawiam

Dobra reklama nie jest zła, tak samo jak dobrze położona siatka nie jest zła. Wszystko kwestią jakości prac.

paula85
27-06-2014, 08:16
Dobra reklama nie jest zła, tak samo jak dobrze położona siatka nie jest zła. Wszystko kwestią jakości prac.
Jasne, że tak. Tylko czy mówienie o firmie dobrze jest reklamą? W naszym kraju wypada mówić o kimś tylko źle albo wcale.
A co do siatki zdania nie zmienie. Skoro owczarek niemiecki potrafi ją rozplątać...
Pozdrawiam
Jedną nogą już wakacyjnie :)

Kubencki
27-06-2014, 09:41
Spokojnie spokojnie :)) Siatka mogła być słabo naciągnięta albo byle jakiej jakości.

owczarek
27-06-2014, 13:39
A ja jestem przeciwniczką siatki. Mieliśmy kiedyś ogrodzenie z siatki i pies nam rozplątał siatkę. Dlatego uważam, że lepszą opcją jest ogrodzenie panelowe. My swoje zamawialiśmy w firmie po drugiej stronie Wisły bo było taniej ale jesteśmy zadowoleni. Stoi już drugi rok, żywopłot rośnie. [usunięto reklamę - moderator]. A co do siatki to jeszcze raz odradzam. Pozdrawiam

Witam,
warto zwrócić uwagę, że siatki występują w dwóch typach: plecionych i zgrzewanych. Plecione to te, które znamy z dzieciństwa - najczęściej o romboidalnych oczkach. Źle wykonane faktycznie mogą się rozplątać. Siatki zgrzewane mają natomiast druty zgrzewane w układzie prostopadłym - przypominają dzięki temu panele ogrodzeniowe. Są zdecydowanie mocniejsze, ale też nieco droższe.

Panele są oczywiście najtrwalsze. Po pierwsze dlatego, że nie wytrzymują takich obciążeń jak siatka w wielometrowych rolkach, bo składają się z przęseł o długości najczęściej 2-3 m. Po drugie buduje się je z grubszych drutów, które są zgrzewane w różnych układach w zależności od wzoru panelu.

Pozdrawiam
Krzysztof Krysiński

MateuszMateusz
28-08-2014, 13:20
Dziękuję wszystkim za poświęcony czas w temacie. Co myślicie o takim ogrodzeniu? Dzisiaj w Castoramie promocja, proszę o wypowiedzi w tym temacie (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?229828-Ogrodzenie-Panel-3D-Betafence-z-Castoramy-promocja-czy-warto).