PDA

Zobacz pełną wersję : ?A?NIA TURECKA - HAMAM



akson
17-07-2002, 08:50
jeżeli nie możesz korzystać z sauny fińskiej, to może łaźnia turecka ?!

engi
17-07-2002, 09:21
AKSON???? Co ty znowu wymyślasz????
Na marginesie:
Namiary mam, a do tematu sauny wrócimy na wiosnę, jak opędzę najpilniejsze domowe potrzeby. Wtedy wyślę Ci rysuneczki.
Mam nadzieję że nie podrożejesz.
Pozdrowionka!

akson
17-07-2002, 11:35
Engi!
Łaźnia turecka to może w domu taki mały exclusiv, ale za to jaka przyjemność.
Dzięki za pamięć, nie omieszkam przypomnieć się w odpowiednim czasie.
Pozdrawiam
Akson

engi
17-07-2002, 12:45
Nigdy nie byłam w łażni tureckiej, więc napisz coś bliżej i ile miejsca i pieniędzy na to potrzeba.

17-07-2002, 17:52
Łaźnia turecka to doskonała sprawa. Korzystałem w czasie wakacji w Turcji. Marmurowe wykończenie, temperaturka przyjemna (ciepło ale nie uciążliwie).
Ale w Polsce nie spotkałem nigdzie. Nie mam pojęcia czy jest gdzieś możliwość skorzystania?
Pozdrawiam,
Robin

Maco
17-07-2002, 23:04
Na pewno jest klub Turecki i tam mają !

engi
18-07-2002, 08:07
Robi!
Na łamach forum specjalistą od łażni jest Akson.
Liczę, że wypowie się jak i za ile coś takiego można zrobić.

akson
18-07-2002, 08:35
HAMAM
Turecki Hamam, popularnie zwany łaźnią turecką, jest tradycyjną publiczną łaźnią w krajach Orientu. Zgodnie z tradycją pośrodku Hamamu stoi kamienny podgrzewany postument – przeznaczony do masażu w pianie mydlanej. Wielokrotne polewanie letnią wodą pomiędzy masażami oraz delektowanie się ciszą i spokojem czynią Hamam szczególnie relaksującym przeżyciem. Ciepło promieniuje z podgrzewanych ław i podłogi, a także ze ścian. Wyłożona przeważająco marmurem łaźnia wyposażona jest również w marmurowe lub kamienne misy ze stylowymi kurkami doprowadzającymi oddzielnie zimną i gorącą wodę oraz czerpaki do polewania.
Relaksujące, a także higieniczne działanie Hamamu wynika z wykorzystania ciepła, wilgoci i masażu ciała z użyciem piany.

Taka jest definicja tureckiego HAMAM.
Oczywiście może być problem z Turkiem-łaziebnym, który wytwarza pianę mydlaną, ale generalnie chodzi o inny klimat jaki panuje w łaźni w porównaniu z sauną fińską czy też łaźnią parową.
Koszty?
Tu koszty wytycza wyobraźnia.
Generalnie od ok 20.000 zł w górę.

Pozdrawiam ENGI!
Dzięki!

engi
19-07-2002, 08:18
Dzięki!
Jak będzie mnie stać na Turka - łaziebnego, to napewno i na łażnię. Dam ci wtedy znać.
Narazie wracam marzeniami do sauny fińskiej, bo zdrowa, tańsza i taka bardziej swojska.
Mam nadzieję, że w pszyszłym roku jak dodrze pójdzie ?????

akson
19-07-2002, 08:37
OK Engi! OK.

tablo
21-05-2010, 10:46
laznia turecka w domu???? jej istota jest spotkanie towarzyskie, dogadywanie sie w interesach podczas wypoczynku :-) no i cala procedura: wylewanie kubelkow wody zamiast natryskow, namydlanie calego ciala, masaze w wodzie, w pianie, przy uzyciu olejkow... jak to technicznie zorganizowac w domu? ;-) i po co?
zdecydowanie lepszym pomyslem jest systematyczne korzystanie z kompleksu saun, znajdujacych sie w kazdym duzym miescie :-) lub zamontowanie sobie malej zamknietej sauny 2-3 osobowej :-)