PDA

Zobacz pełną wersję : Ziemia z budowy drogi



alibipl
06-06-2014, 07:23
Witam,
w obecnym lub przyszłym roku, gmina, w której posiadam działkę, dokona przebudowy jednej z lokalnych dróg. W tej chwili jest to droga żwirowa.
Czy któryś z forumowiczów spotkał się z sytuacją odkupu części wywożonej i niepotrzebnej na budowie ziemi (chciałbym wyrównać teren swojej działki) ? Droga przebiega w odległości ok 300m od działki, więc przewiezienie kilkunastu wywrotek na moją działkę zamiast daleko za tereny budowy zaoszczędziłoby robotnikom sporo czasu i paliwa. Nie bardzo orientuję się tylko jak to wygląda od strony prawnej i finansowej dla firmy budowlanej lub gminy.

Elfir
06-06-2014, 10:40
idziesz do majstra podczas budowy i prosisz by wywrotka wywaliła urobek u ciebie a nie tam gdzie miała jechać. :)

homecactus
06-06-2014, 10:50
pytanie tylko, co na tej drodze jest. pewnie żwir, żużel, gruz i jeszcze nie wiadomo co. Czy warto to wozić na działkę?

Jak pogadasz z kierowcą takiej ciężarówki to za 50-100zł za przyczepę przywiezie ci lepszej ziemi.

pzdr

alibipl
06-06-2014, 11:19
pytanie tylko, co na tej drodze jest. pewnie żwir, żużel, gruz i jeszcze nie wiadomo co. Czy warto to wozić na działkę?

Jak pogadasz z kierowcą takiej ciężarówki to za 50-100zł za przyczepę przywiezie ci lepszej ziemi.

pzdr

A czy taki żwir lub mieszanka nadawała by się na podniesienie terenu pod budowę domu? Powiedzmy użyć tej ziemi na podniesienie terenu o 1m a 0.5-1m piasku lepszej jakości ?

Prawdopodobnie będę musiał teren podnieść o ok 1.5m, a jakby cały piach kupować ze żwirowni to trochę by to kosztowało :rolleyes:

Elfir
06-06-2014, 11:59
Nie wolno budowac na terenach nasypowych

forgetit
06-06-2014, 12:06
wolno, tylko trzeba zagęszczać warstwami

Sylvanus
06-06-2014, 12:30
mysle ze jesli uderzysz do kierownika budowy to sie zapewne dogadacie ewentualnie skieruj zapytanie do wojta

jajmar
06-06-2014, 12:46
To zależy czy firma budowlana ma sama zagospodarować to co zbiera czy oddać inwestorowi. Jeżeli ma oddać to raczej nie kupisz po taniości, jeżeli mają to wywalić jako odpad gadaj z kierownikiem.

Elfir
06-06-2014, 13:41
wolno, tylko trzeba zagęszczać warstwami

To nowość, bo klientowi kierbud kazał ściągać.

forgetit
06-06-2014, 20:43
Kiepski nasyp albo kierownik

bladyy78
06-06-2014, 21:28
Kolego mam jakieś doświadczenie w tej sprawie gdyż znajomy prowadzi firmę transportową i wiem jak to wygląda. Powiem ci że to co wywożą z tej drogi, za darmo przywiozą ci na twoją działkę, a nawet więcej jak będą mili tam spycha czy koparkę to później za free to ci wyrównają. Ziemię z takich dróg wywożą na wysypisko gdzie za wysyp płacą lub gdzieś na wysyp prywatny który sobie wcześniej znaleźli i na którym nie muszą płacić za wysypanie tego co zebrali. Kierowcy w takich firmach mają płacone za kurs i zależy im tylko na tym żeby zrobić w ciągu dnia jak najwięcej kursów i na tym żeby spalić jak najmniej ropy. Wiec jak masz działkę niedaleko tej drogi a wysyp maja gdzieś daleko to podejdziesz do nich jak zaczną tą robotę i im powiesz że udostępnisz im swoja działkę pod wysyp i nawiozą ci za darmo ziemię z tej drogi. Dlatego nawet nie wspominaj im o kasie ze im zapłacisz, bo jak wysyp blisko to firmy nawet płacą za możliwość wysypania materiału którego chcą się pozbyć.

rustin
10-06-2014, 08:11
Nie wiem jak w waszych okolicach ale u mnie o ziemie ciężko i napewno nikt za darmo nie odda. Zawsze znajdzie się ktoś kto chce kupić. Kupić wywrotkę ziemi to koszt 300-350zł od takich ekip co muszą się ziemi pozbyć jest dużo taniej ale nie za darmo. Ja płaciłem po 70zł