PDA

Zobacz pełną wersję : kuchenka, zmywarka, kran kopie-Prosba o porade



andrewlato
06-06-2014, 14:42
Witam Forumowiczow

Kupilismy domek w UK mamy problem z elektryka w jednym obiegu tzn

Dotkniecie kuchenki lub zmywarki podczas jednoczesnego dotykania kranu mokrymi rekoma powoduje 'kopniecie' pradem.
Na chwile obecna pomierzylem zasilanie i wyglada to tak:
wszystkie gniazdka w domu(oprocz 3szt w kuchni) oraz tablica zasilajaca z roznicowka:
PE-L 230V
PE-N 0V
L-N 230V
te 3 gniazdka w kuchni sa polaczone szeregowo, do 2 z nich podlaczone sa kuchenka i zmywarka:
PE-L 122V
PE-N 112V
L-N 230V

wiec cos jest nie tak tylko gdzie dalej szukac problemu.
Z tego co widze po tablicy to wszystkie gniazdka w domu sa na jednej petli wiec gdzies na petli tych 3 gniazdek jest chyba problem. Jutro zamierzam zapuscic sie na strych i szukac tej felernej petli, tylko co jeszcze mozna zmierzyc/sprawdzic jak juz sie dokopie do wlasciwych kabli?
Elektryka jeszcze nie bralem bo tutaj z nimi to tragedia ktora kosztuje kupe siana i wymieniaja po kolei wszystko az trafia na usterke, dlatego tez pytam tu o porade.
Dodam jeszcze ze pomedzy bolcem PE z jednego z tych 3 gniazdek a kranem jest napiecie 115v, L-kran 230v, N-kran 0v.
Z gory dziekuje
Andrzej

elpapiotr
06-06-2014, 15:42
No widziesz - tam elektryk jest kimś.
Tutaj połowa ludzi to elektrycy :(
Ty też -
Jutro zamierzam zapuscic sie na strych i szukac tej felernej petli, tylko co jeszcze mozna zmierzyc/sprawdzic jak juz sie dokopie do wlasciwych kabli?

Dominik01
06-06-2014, 17:09
Masz gdzieś przerwę w przewodzie PE, albo jest nie podłączony. Tego szukaj.

grend
15-06-2014, 09:49
No widziesz - tam elektryk jest kimś.
Tutaj połowa ludzi to elektrycy :(
Ty też -

Znowu pomogłes błyskotliwym postem

elpapiotr
15-06-2014, 09:56
Znowu pomogłes błyskotliwym postem
Faktycznie, przepraszam.
Zapomniałem dodać, że niejaki grend też jest elektrykiem.

grend
15-06-2014, 10:01
Masz gdzieś przerwę w przewodzie PE, albo jest nie podłączony. Tego szukaj.

..... i do tego musi byc przebicie więc raczej uszkodzony kabel z przerwanym PE albo "cuda" w rozdzielni.

grend
15-06-2014, 10:05
Faktycznie, przepraszam.
Zapomniałem dodać, że niejaki grend też jest elektrykiem.

... i znowu an dyżurze - pozostaje mi się zapytać gdzie jest kkas ???

PS dzisiaj jesteś gotowy odpowiedzieć na czym polega uziemienie domu - czy dotykając L stojąc w uziemionym domu masz porazenie - czy jeżeli chcesz mieć 100% uziemiony dom to też uziemiasz PE ( to ten żółty) w kazdym gnieździe do uziomu otokowego ?

elpapiotr
15-06-2014, 10:09
Będzie problem, bo mam fundamentowy :lol2:

Dominik01
16-06-2014, 15:58
Kolego grend nie musi być przebicia.

andrewlato
27-06-2014, 22:37
Sprawa zalatwiona-brak uziemienia w jednym z gniazdek spowodowane obcietym kablem PE!.dziekuje za pomoc