PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o porady CO -380 m2



anakens
08-06-2014, 08:15
Witam serdecznie forumowiczów i z góry dziękuję zarówno za pomoc jak i wyrozumiałość bo jest to mój pierwszy post tutaj :-)
jestem na etapie finalizowania zakupu domu w stanie surowym zamkniętym. Pytanie moje dotyczy zastosowania najbardziej optymalnego rozwiązania w zakresie instalacji CO. Ponieważ oczywiście konsultowałem już możliwe rozwiązania z kilkoma firmami, różnią się swoimi propozycjami zwracam się z tym pytaniem do forumowiczów.

Dom 3 kondygnacyjny o pow ok 383 m2, porównywalne kondygnacje po ok 130 m3
Planowane ocieplenie - 15 cm (styropian 0,31)
Ocieplenie poddasza - PUR otwartokomórkowy 18 cm

W domu będą wydzielone 4 kawalerki pod wynajem ( całość poddasza oraz jedna na piętrze)
ok 100 m2 na piętrze oraz całość przyziemia ma być do mojej mojej rodziny.
Maksymalna ilość osób zamieszkujących cały budynek: 10-12

Zaproponowano mi takie dwa rozwiązania:

1.Jeden piec kondensacyjny na cały budynek (obliczono na ok 42 KW + zbiornik 200-300 litrów) .Nie wymaga doprowadzania instalacji gazowej na piętro i poddasze co jest ewidentną korzyścią jeśli chodzi o koszt instalacji

2. Piece dwufunkcyjne na każde mieszkanie (5 szt konieczność doprowadzenia gazu do każdego mieszkania.)

Moje pytanie dotyczy zastosowania któregoś z proponowanych rozwiązań, ew zaproponowanie innego optymalnego zarówno jeśli chodzi o koszt wykonania jak i późniejszej eksploatacji

Dodam ,ze rezygnuję też z ogrzewania podłogowego (podobno są mniej zdrowe niż tradycyjne, zwłaszcza dla osób starszych)

No i ostatnie pytanie, PEX czy Cu , w całości czy w części? Gdzie nie bać się PEX a gdzie warto postawić na CU?

Bardzo dziękuję za porady
Pozdrawiam
Artur

anakens
10-06-2014, 15:58
ups.... chyba szukam wsparcia nie tam gdzie powinienem