PDA

Zobacz pełną wersję : Zacieranie machaniczne płyty betonowej.



mnowak355
08-06-2014, 17:45
Witam
Chciałbym zapytać czy można i kiedy zatrzeć mechaniczne płytę betonową.
Zacieranie chciałbym wykonać dlatego żeby jak najbardziej wyrównać powierzchnię płyty betonowej. Dlaczego? Nie zdecydowałem jeszcze czy w pomieszczeniach których dotyczy ten problem będę wykonywał podłogę z desek drewnianych na legarach czy też wylewkę betonową na styropianie i dopiero na to panele bądź parkiet.
Na równiejszą powierzchnię płyty betonowej było by mi łatwiej i szybciej przymocować legary.

Jak myślicie (może ktoś to wykonywał) czy można coś takiego zrobić, czy to coś da, w którym momencie od wylania płyty?

Bardzo proszę o informacje. pozdrawiam

M.A.G.
08-06-2014, 17:57
ja płytę zacierałem około 20 godzin po wylaniu ale pogoda była do bani i stąd ten czas. Ogólnie można sprawdzić organoleptycznie stopień stężenia betonu. Jak naciśniesz palcem to powinien być jak bardzo twarda plastelina - już twardy ale jeszcze plastyczny. Dlatego czasem trzeba spędzić nockę na budowie żeby nie przegapić momentu :) Ja zacierałem najpierw talerzem a potem śmigłem na beton polerowany. Natomiast uważam że jak się przyłożysz do wylewania płyty to spokojnie samo wylanie można zrobić bardzo fajnie i obędzie się bez zacierania - tak wylaliśmy ostatnio płytę którą robiliśmy w kwietniu.

mnowak355
09-06-2014, 07:21
Rozumiem że "talerz" to mniejsza odmiana śmigła.
Myślałem podobnie, żeby zacierać w momencie kiedy na beton będzie się dało wejść ale już w niego nie zapadać. Po co zacierałeś beton talerzem, wydaje mi się że im większa powierzchnia śmigła tym powierzchnia betonu równiejsza.
Zobaczę jak wyjdzie po wylaniu, może jak piszesz zacieranie nie będzie potrzebne.
Pozdrawiam