PDA

Zobacz pełną wersję : uzytkowe poddasze koszt?



szkodniki
09-06-2014, 11:01
witam
prosze o pomoc w skalkulowaniu ceny nadbudowy uzytkowego poddasza
dom zbudowany z czerwonej dziurawej cegly/pustaka do poziomu stropu ile kosztowaloby postawienie
z czego najlepiej to zrobic w przypadku wymiarów ok 1000x1000 i dachu spadzistego 80% 39 st?
a i ile czasu ekipie to zajmie?
dziekuje

turalyon
09-06-2014, 12:30
Poddasze + dach? Do stanu surowego otwartego? To zależy od materiału. Poddasze jakieś max 15.000zł licząc ze sciankami działowymi - dach to inna sprawa. Można zrobic taki dach i za 30000 z blochodachówki i za 50000 z pożadnej ceramicznej. Czas? 2 tygodnie na dach i tyle samo na mury jak dobra ekipa jest

szkodniki
09-06-2014, 12:58
dziekuje
ogolnie to do zamieszkania ale na poczatek potrzebuje chyba zrobic dach i dachówke czy dachowke po izolacji?
w projekcie sa okna dachowe wiec pewnie tez razem 2szt
chcialabym tez miec w miare dobra izolacje zeby nie marznac w domu i zeby nie wydawac kupe kasy na ogrzewanie

Kalisa
09-06-2014, 13:11
Piszesz dość chaotycznie i niepotrzebnie w dwóch wątkach. Planujesz kupić rozpoczętą budowę domu i twierdzisz że nie wiesz jakich użyc materiałów, z czego zrobić dach. Pogadaj z właścicielem co jest w projekcie, przejrzyj wszystkie dokumenty i policz koszty. To nie jest tak że na tym etapie budowy wszystko możesz zmienić według własnego widzimisię. Nawet nie wiesz o jaki dokładnie projekt chodzi ( " prtotyp projektu to dom w rododendronach czy jakos tak ale zmodyfikowany " ).

szkodniki
09-06-2014, 13:28
wiesz nie znam sie na tym za specjalnie i pisze juz w 3 watkach bo potrzebuje pilnej odpowiedzi zeby moc podjac decyzje o kupnie, zastanawia mnie cyz warto sie juz w czesciowo wybudowany dom pakowac, czy wybudowac nowy bedzie drozej taniej? czy kupic mieszknaie w bloku i miec wszystko w ....
nie podejme zadnej decyzji jak nie dowiem sie o kosztach i terminach
dowiedzialam sie juz ze musze projekt wziac od wlasciciela aby moc wycenic budowe duzo mi to pomoglo bo nie wiedzialam od czego zaczac
dom w rododendronach to projekt pierwotny tyle wiem od sprzedawcy ale jest on zmodyfikowany pod sprzedajacego i pod katem umiejscowienia na dzialce w jakim stopniu nie wiem
poza tym na pewno czesc materialow moge a wrecz musze wybrac i chce sie dowiedziec jakie i co wybrac najlepszego dla mnie
jak widze wiekszosc na forum to "starzy wyjadacze" i prawie rozumiecie sei bez slow ja zaczynam i nie zakladam budowy nastepenego domu wiec chcialbym jak sie na ten zdecyduje zrobic do razu dobrze

Kalisa
09-06-2014, 13:37
Tylko tutaj nikt ci nie powie co lepsze czy mieszkanie czy dom, to już twoja decyzja. Najważniejsza rzecz obecnie to dokumenty które powinieneś obejrzeć, czy ten dom spełnia wasze oczekiwania, czy nie jest za mały / za duży ? To jest poważna inwestycja, czasami projekty wybiera się i poprawia miesiącami a tobie mam wrażenie wszystko jedno, byleby było tanio.
Znasz ten projekt ? Czy dla twojej rodziny będzie odpowiedni ?

Kalisa
09-06-2014, 13:41
A to czy dokończenie tej budowy będzie tańsze czy droższe od budowy domu od podstaw zależy od wielu czynników, od wielkości domu, od bryły, od użytych materiałów. Ciężko to porównać bo nie podałeś szczegółów. Musiałbyś wiedzieć według jakiego projektu jest budowany ten dom na sprzedaż i poszukać w necie innych projektów które ci się podobają. Dopiero wtedy można dyskutowac co będzie tańsze ....

szkodniki
09-06-2014, 13:48
ja nie oczekuje odpowiedzi co dla mnie lepsze tylko z jakimi kosztami mam sie liczyc przy zastosowaniu konkretncyh rozwiazan co pomoze mi podjąć decyzje co dla mnei lepsze

dom ma miec ok 100m2 na malej dizalce ale w miescie
5 pokoi i to wszytko jest ok no moze brak garazu to minus bo w bloku mialabym w podziemiu garaz i nie odsniezala rano auta

jesli mialabym niewiele doplacic wole dom z oczywistych wzgledow ale bycmoze nie stac mnie i bede musiala odpuscic
a nie dowiem sie dopoki nie przelicze

szkodniki
09-06-2014, 13:53
ten projekt jest ok z malym minusem ze nie ma garazu ale do przełknięcia duzym plusem jest lokalizacja i dlatego sie wogole zastanawiam nad tym budynkiem

tylko problem zaczyna sie prze modyfikacje go pod działkę bo zmniany ktore np spowodowaly ze nie ma lukarny tlyko okna dachowe albo ze schody wchodza w obreb drzwi na parterze i niewiadomo jak zakrecaja na pietrze?? wybacz laickie tlumaczenie ale to po wstpenych oglediznach stwierdzam jako bladynka; nie wiem czy nie przysporza wiecej problemow

marchew
09-06-2014, 13:54
I jeszcze tylko dorzucę banał: SSO (stan surowy otwarty) to jakieś 40% kosztów postawienia domu (pomijając działkę i jej zagospodarowanie, doprowadzenie mediów).

I jeszcze jeden banał:
małe pojęcie o budowaniu + ograniczony budżet + presja czasu = poważne problemy

szkodniki
09-06-2014, 14:01
wlasnie tego sie obawiam ze nie znajac sie na tym moge sie potknąc
ale stoi przedemna zmiana miejsca zamieszkania bo w obecnym juz sie nie miescimy stad rozwazania gdzie co i za ile
mieszkanie moglabym kupic nie wiedzac nic o budowaniu i nie przejmowac sie niczym do tego w kazdje chwili sie wprowadzam
dom za to ma swoje niepodwazalne atuty i ztad rozwazania
chce sie mniej wiecej dowiedziec z jakimi kosztami mam sie liczyc zeby wiedziec czy porywac sie na ten lub inny dom

marchew wyeliminowalabym presje czasu bo az tak mi sie nie spieszy zakladam ze do konca 2015 roku moglabym sie gdzies przeprowadzic
ale pojecia o budowaniu nie mam i z finanasmi nie jest tak ze sa nieskonczone

Kalisa
09-06-2014, 14:10
Dom jest budowany według projektu i nawet jeśli są wprowadzone zmiany to obecny właściciel ma to na papierze. Z dokumentów dowiesz się ile metrów ma dach i z czego go wybudować i dopiero wtedy można rozmawiać o kosztach. To wszystko można policzyć, ale trzeba miec szczegółowe dane, nie wystarczy napisać że dach ma być prosty, dwuspadowy. Jeszcze raz powtarzam - poproś właściciela o dokumenty z których dużo się dowiesz.

szkodniki
09-06-2014, 14:17
Kalisa dzieki bycmoze uda mi sie spotkac w tym tyg albo w weekend z wlasicicelem
mam taki rysunek jakby odreczny z wymiarami domu ale nie ma tam nic napisane o tym z czego ma byc zrobiny dach ocieplenie czy instalacje? albo przynajmiej ja tego nie widze rozumeim ze wlasciciel dysponuiej jakims projektem materialowym? gdzie jest rozpisane co z czego i w jaki sposob ma byc zorobione? poza tym wydaje mi sie ze projekt nie jest zgodny z tym co jzu stoi czy to problem i wiaze sie to z jakimis kosztami?

Kalisa
09-06-2014, 14:35
Często wprowadza się zmiany do gotowych projektów , ale to wszystko musi być w papierach które posiada właściciel. Pod zmianami podpisuje się albo architekt albo kierownik budowy, tego nie robi się samemu , nielegalnie . Z dokumentów dowiesz się wszystkiego, włącznie z dokładnymi wymiarami i materiałami z których dom ma byc wybudowany. Nie musisz spotykac się z właścicielem, może podeśle ci skan niektórych dokumentów mailem.

Przeczytaj artykuł co zawiera projekt budowlany http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/co-musi-miec-projekt-budowlany-domu-aby-wniosek-o-pozwolenie-na-budowe-byl-kompletny,132_8404.html

szkodniki
09-06-2014, 14:55
mam taki rysunek jakby odreczny rzutow parteru, poddasza, elewacji i przekroju ale tam nic nie ma o matrialach
tylko doczytalam sie (wybacz bladynce) o tym dachu:
80% 39st
Blachodachówka
łaty - kontrałaty
papa
deskowanie
pustka powietrzna
foila
welna 20cm
folia
plyta g/k

marchew
09-06-2014, 14:56
tu jest wątek dla domu w rododendronach (możesz tam poczytać/popytać o koszta budowy):
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?73624-projekt-DOM-W-RODODENDRONACH-6-pracownia-ARCHON

szkodniki
09-06-2014, 15:51
dziekuje zaraz poczytam

turalyon
09-06-2014, 20:47
Prawda jest taka że jak dom ma 10x10m, to powierzchni całkowitej bedzie miał jakies 170m2. A to sprawia że wybudowanie go do stanu deweloperskiego wyniesie cie +- jakies 400 tys. - do zamieszkania jakies 500 tys. Na ten moment masz zrobioną robote za jakieś70-80tys

szkodniki
10-06-2014, 07:43
w tym sęk ze on ma ok 10x10 ale z wykuszami i z poddaszem ze skosami wiec uzytkowej wychodzi cos kolo 107m2 czy wydaje ci sie ze to dalej jest kolo 500tys?

Kalisa
10-06-2014, 07:56
Mylisz pojęcia. Powierzchnia użytkowa to nie to samo co powierzchnia całkowita. Ciebie interesuje powierzchnia całkowita, czyli to ile metrów musisz postawić i wykończyć.

szkodniki
10-06-2014, 08:07
wiec jesli w projekcie mam max 10x10 w podstawie parteru - kotłownia jest mniejsza i jest wykusz w salonie góra to w podłodze 8x8 plus dach i schody nad kotłownia to wyjdzie mimo wszytko kolo 170m powierzchni całkowitej? co to zmienia jaka powierchnia operuję? przeciez jak mam kalkulowac konkretna prace to pytam o m2 dachu albo m2 shodow ? no chyba ze chodzi o izolacje czy tynk to rozumiem ze wowczas ma znaczenie m powierzchni calkowitej? czy tez trzeba przeliczyc m2 scian i wowczas kaklkulowac ceny?

Kalisa
10-06-2014, 08:23
Idziesz trochę na łatwiznę. Poczytaj w necie o czym piszemy to będzie ci łatwiej to wszystko zrozumieć. Wygooglaj sobie co to jest powierzchnia użytkowa a co całkowita. I nie zgaduj ile metrów może miec dom, tylko zadzwoń do właściciela i zapytaj dokładnie. Albo poproś o przesłanie skanu projektu. Musisz wykończyć cały dom, czyli interesuje się powierzchnia całkowita.

bowess
10-06-2014, 11:32
Dopiszę w tym wątku, bo do 200k temat nie pasuje.
W razie kontaktu ze sprzedającym oprócz pytań o projekt (mam nadzieję, że właściciel sprzedaje budowę razem ze wszystkimi kopiami projektu budowlanego, jeżeli tego nie będzie, to poniesiesz koszty inwentaryzacji tego co jest i przygotowania nowego projektu, a to bez sensu podroży całość) koniecznie dowiedz się chociażby o to, czy w cenie są materiały na dokończenie SSO. Chyba kupił materiały na całość kominów i ścian? Czy jest stal na wieniec, czy jakieś dechy szalunkowe są?

Nie wiem, czemu dziwi Cię powierzchnia podłóg tego rzędu. Przy obrysie domu 10x10 tyle właśnie podłóg wychodzi. Koszty realne - na forum wielokrotnie potwierdzali inwestorzy kończący swoje budowy, że podłogi to najbardziej miarodajna wartość do ich ustalenia. Na stronie projektu dom w rododendronach 6 właśnie taka wartość figuruje 169,78m2. A każde pół metra w jedną czy drugą robi dużą różnicę. Dom w rododendronach ver.2 - chyba najmniejsza, ma po podłogach niecałe 113m2, ale obrys już mniejszy 9,22x8,92.
Może najpierw zajrzyj na stronę Archonu i napisz nam, do której wersji projektu najbardziej zbliżony jest istniejący parter.

szkodniki
10-06-2014, 11:33
mam zdjeica projektu i takie sa wymiary jak napisałam czyli parter maxymalny wymiar ~1050 do wykuszu na 859 dokładnie góra ciut mniejsza ale dach wystajacy wiec wiekszy
wlasnie dokonczenie góry ma byc opcja albo kupuje za jakas cene juz robiona gore albo sama ja robei i jest cos taniej
to jest jakby ten projekt tylko bez garazu, lukarn i balkonów:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-3-gb/m44c5e4e69311c

bowess
10-06-2014, 11:44
To wrzuć, bo nie mogę dojść, o który rododendron tu może chodzić. A może w ramach adaptacji było też poszerzenie albo wydłużenie budynku?

szkodniki
10-06-2014, 11:58
tak zmniejszenie z tego co mowil
oprocz tego to co pisalam likwidacja lukarn, okien balkonowyhc, balkonow, garazu
http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m44c5e4e69311c