PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z gładzia



stevenn13
09-06-2014, 16:47
Witam

Mam problem z gładzią. Sciana została oczyszczona z farby w miejscach w których odpadała i zagruntowana dwukrotnie unigruntem po 2h od wyschnięcia zacząłem nakładać gładź na ściane i zaczęły sie problemy. W niektórych miejscach zaczęły tworzyć sie pęcherzyki i odpadać razem z warstwa farby pod spodem. Dzieje sie tak po 5 min od nałożenia gładzi na ścianę. Co jest tego powodem ? Za szybko zacząłem nakładać gładź ?Dodam jeszcze ze w pomieszczeniu była bardzo duża temperatura, na dworze +30 stopni. Gładź to acryl-putz. Proszę o pomoc

ZygmuntRolicz
15-06-2014, 19:22
2 godziny to za szybko. Ciekawe jeszcze jaki grunt użyłeś bo jak jakiś tani to niestety i 2 razy nie pomoże. Gruntuje się do momentu aż podłoże nie jest chłonne.

Michal.R
22-06-2014, 13:40
witaj, kolego moim zdaniem podstawa jest dobry grunt . Robilem tak samo tyle ze moj grunt byl ceresita gleboko penetrujacy . Po zagruntowaniu odczekalem jeden dzien i zero problemow fakt jak przedmowca napisal 2h to za malo....

dombud21
17-01-2015, 17:10
Problem polega na tym, że grunt wszedł w ścianę. Woda nie odparowała i pozostała w niej. Gładź, którą nałożyłeś posiada dodatkowo polimer, który wzmacnia i uszczelnia układ. W przypadku tak dużej temperatury nie jest dziwne, że to odparzyło. Trzeba odczekać min. 24 godziny po zagruntowaniu powierzchni. Ja nigdy nie zakładam układów polimerowych przy tak wysokich temperaturach.