PDA

Zobacz pełną wersję : Prąd i woda na budowie - kiedy zacząć?



snowfido
10-06-2014, 04:41
Mam pytanie dot. kiedy zacząć załatwiać prąd budowlany oraz wodę. Nasza Pani architekt złożyła już dokumentację i czekamy na pozwolenie na budowę. Ekipa wybrana i planujemy ruszyć od połowy sierpnia. Zastanawiam się kiedy należy zacząć starać się o prąd budowlany oraz przyłącze wody. Czy ktoś może podpowiedzieć jak się do tego zabrać?
Nie wiem czy to informacja istotna ale jeżeli chodzi o linię energetyczną to słup stoi praktycznie na rogu działki a woda oraz kanalizacja jest w drodze graniczącej z działką.

turalyon
10-06-2014, 09:39
U mnie też była kanalizacja, gaz i prąd w drodze. Od podpisania umowy do realizacji przez daną intytucje czekałem odpowiednio: 5 dni(bo samemu sie płaci), rok (bo tyle trwało zanim postawili skrzynke), półtora roku. Przez te przyłącza później wprowadziłem sie do domu. wiec nie czekaj - chyba że planujesz sie 5 lat budować:)

Justyna831
11-06-2014, 07:14
Prąd budowlany załatwiliśmy w kwietniu, zajęło to niecały miesiąc. Nasza skrzynka znajduje się u sąsiadów w ogrodzeniu. Słup jest obok. Potrzebne było PNB i adres (nie nr. ewidencyjny działki), elektryków mieliśmy z miejscowej elektrowni. Dwa tygodnie przed rozpoczęciem budowy nam to montowali i zgłaszali. Przyszedł nam już pierwszy rachunek z PGE za prąd bud. Na docelowe przyłącze czekamy jeszcze, jakoś po wakacjach ma być, firma która wygrała przetarg obiecała że na jesień już prąd docelowy już będzie. Z wodą to nie wiem, robiliśmy własne ujęcie.

Nefer
11-06-2014, 08:19
Im szybciej tym lepiej, żeby nie było zaskoczenia. Czasem to trwa miesiące.