PDA

Zobacz pełną wersję : plyta fundamentowa



jeryxo
10-06-2014, 20:59
Witam wszystkich. Szukam informacji od kogos kto wybudowal dom na plycie fundamentowej.Tez planuje budowe i chce wybudowac na plycie fundamentowej. Projektant mnie od tego odwodzi bo twierdzi ze to duzo drozej niz na fundamecie i ze przepisy budowlane w polsce wymagaja ze ma byc wykopane do przemarzania czyli 130 cm. Wiec twierdzi ze i tak bede musial plyte zasypac zeby sie wyrownac z gruntem(gdzie sens?). Prosze o porade w tej kwesti. Dziekuje za podpowiedzi.

gentoonx
10-06-2014, 21:04
Witam wszystkich. Szukam informacji od kogos kto wybudowal dom na plycie fundamentowej.Tez planuje budowe i chce wybudowac na plycie fundamentowej. Projektant mnie od tego odwodzi bo twierdzi ze to duzo drozej niz na fundamecie i ze przepisy budowlane w polsce wymagaja ze ma byc wykopane do przemarzania czyli 130 cm. Wiec twierdzi ze i tak bede musial plyte zasypac zeby sie wyrownac z gruntem(gdzie sens?). Prosze o porade w tej kwesti. Dziekuje za podpowiedzi.

Porada nr1 - zmień projektanta
Porada nr2 - odwiedź dział o fundamentach
Porada nr3 - używaj języka polskiego - ale to już niezobowiązująco :p

jeryxo
10-06-2014, 21:56
Az tak zle? Tyle bledow?

Elfir
10-06-2014, 22:05
Polecam wyszukiwarkę - w dziale fundamenty jest wątek o fundamencie płytowym z kilkunastoma podstronami - lektura na kilka godzin. kolejne godziny to zaglądanie do dzienników tych, który wybudowali na płycie, np. mojego :)

Proszę na przyszłość o sprawdzenie wyszukiwarką czy istnieje już temat o który chcesz zapytać i dopisać do toczącego się wątku, jesli taki istnieje. Rozbijanie tematu na kilkaset porozrzucanych po forum wątków spowoduje, że kolejna osoba będzie miała problemy z odnalezieniem interesującej jej informacji.


Myślę, że raczej nie chodzilo o błędy ortograficzne ile o brak polskich znaków, dużych liter i przecinków. :)

Horher
11-06-2014, 06:13
Kopalnia wiedzy http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15342-p%C5%82yta-fundamentowa, ale obawiam się, że kilka godzin zdecydowanie nie wystarczy :lol2: