PDA

Zobacz pełną wersję : Posadzka pod altaną...



mj2007
11-06-2014, 08:59
witam!
koło domu mam altanę, której posadzka (zwykła wylewka) zaczęła się kruszyć i słabo to wygląda. na dodatek zaczynam układanie kostki i chciałbym zrobić nową wylewkę równo z kostką. i tu pojawia się pytanie jaką wylewkę zrobić. myślałem o lastryko, ale to trochę droga impreza - altana ma niecałe 30 mkw i koszt wylewki lastrykowej to ok. 4,5-5 kpln. drugą opcją jest wyłożenie altany zaimpregnowanymi deskami na legarach, ale w części będzie skladowane drewno do kominka i taka podłowa pewnie długo nie wytrzyma. gres/terakota odpada.
czy ma ktoś może pomysł co z tym fantem zrobić?

homecactus
11-06-2014, 10:25
ułożyć kostkę

mj2007
11-06-2014, 11:03
gdyby to było takie łatwe... z altany są schody do piwniczki i pierwszy schodek by był za wysoki... a zrywać całej powierzchni żeby wyrównać poziom to za bardzo mi się nie chce...

Tuznajdziesz.pl
11-06-2014, 12:58
Możesz np. ułożyć jastrych cementowy, który nadaje się do stosowania na zewnątrz. Może to być np. weber.floor 1000 (http://tuznajdziesz.pl/produkty/produkt/jastrych-cementowy-weberfloor-1000-53967,1046/?utm_source=forum%20muratordom&utm_medium=link_w_postach&utm_campaign=wpisy_na_forum_mdom).

mj2007
11-06-2014, 13:28
a co myślicie o powłoce Pilbet Nobilesa? jakbym najpierw porządnie zagruntował posadzkę a potem nałozył taki wynalazek? myślałem o żywicy epoksydowej, ale w mojej okolicy nikt tego nie robi albo im się nie opłaca na taką małą powierzchnię wchodzić... i chyba zbyt duży kaliber skoro to ma być altanka, a nie hala fabryczna ;) a Pilbet daje podobny efekt, jest zdecydowanie tańszy, mogę go zrobić sam i chyba powinien dać radę...

Tuznajdziesz.pl
11-06-2014, 14:45
Owszem, ale Pilbet to tylko farba, a Twoja wylewka jak piszesz kruszy się. Dlatego przed malowaniem trzeba ją naprawić - usunąć luźne kawałki, zagruntować, wyrównać np. wyżej wspomnianym jastrychem cementowym lub inną zaprawą, którą można stosować na zewnątrz i wyrównać.