PDA

Zobacz pełną wersję : Dach płaski/taras poszukuje wykonawcy lub dobrego pomysłu. Może dach odwórcony?



ghostdod
11-06-2014, 11:41
Witam mam dach plaski na przestrzeni garażu oraz pomieszczenia gospodarczego w sumie około 60m2. Myślę że rzadko będzie wykorzystywany jak taras ale chciałbym mieć możliwość jakiegoś wykorzystania tej przestrzeni . Myślałem o dachu odwróconym ale kompletnie nie wiem jakie to koszty itd. Jeżeli macie jakieś pomysły lub doświadczenia proszę o pomoc również poszukuje wykonawcy takiego rozwiązania . Budowa jest w Sierosławiu niedaleko Poznania w tej chwili jest goły strop przez który trochę cieknie woda.

Elfir
11-06-2014, 17:10
system odwrócony to izolacja p.wodna, XPS, włoknina, żwir

Raczej przemyśl sposób odprowadzania wody z dachu, bo ja u siebie na tym poleglam i mam klasyczny plaski dach.

ghostdod
11-06-2014, 18:18
Myślę że można zrobić spadek i system rynnowy? dlaczego poległaś?

Elfir
11-06-2014, 18:32
właśnie dlatego, że system odwrócony wymagał podgrzewanych przepustów albo zrobienia mostka cieplnego w ściance attykowej.

Wpisz sobie do wyszukiwarki "dach płaski" (albo poprzez google) -jest duży wątek o płaskich dachach.

Jan P.
11-06-2014, 18:41
W/g mnie odwrócony to nieustające kłopoty i drogo. Najprościej to zrobić ocieplenie od spodu ( jeśli wys. pozwala). Jan

imrahil
11-06-2014, 20:32
W/g mnie odwrócony to nieustające kłopoty i drogo. Najprościej to zrobić ocieplenie od spodu ( jeśli wys. pozwala). Jan

jaki to kłopot?

u mnie w przyszłym miesiącu będzie:
- strop
- paroizolacja (folia)
- EPS 10 cm + spadek z EPS
- EPDM
- 5 cm XPS
- warstwa drenująca
- żwir / substrat / płyty chodnikowe

Jeden przepust w stropie + przepust awaryjny w attyce. Mostki cieplne mi nie straszne, bo całość nad nieogrzewanymi pomieszczeniami. Rozwiązanie generalnie do najtańszych nie należy. Wykonawca udziela 10 lat gwarancji.

Elfir
11-06-2014, 20:57
Dach odwrócony jest o wiele trwalszy niż klasyczny.

ghostdod
12-06-2014, 07:39
jaki to kłopot?

u mnie w przyszłym miesiącu będzie:
- strop
- paroizolacja (folia)
- EPS 10 cm + spadek z EPS
- EPDM
- 5 cm XPS
- warstwa drenująca
- żwir / substrat / płyty chodnikowe

Jeden przepust w stropie + przepust awaryjny w attyce. Mostki cieplne mi nie straszne, bo całość nad nieogrzewanymi pomieszczeniami. Rozwiązanie generalnie do najtańszych nie należy. Wykonawca udziela 10 lat gwarancji.


A ile za metr jeżeli mogę spytać ?

Jan P.
12-06-2014, 13:46
Ja swoje opinie opieram na bardzo dużym doświadczeniu . A Ty na jakiej podstawie twierdzisz, że trwalszy. ? Dzwoniło?. Jan.

Elfir
12-06-2014, 19:28
na takim, że izolacja p.wodna (EPDM) nie ma styczności z zewnętrzem i jest elastyczna. W odróżnieniu od papy, która stosuje sie w systemach klasycznych.

imrahil
12-06-2014, 22:21
Ja swoje opinie opieram na bardzo dużym doświadczeniu . A Ty na jakiej podstawie twierdzisz, że trwalszy. ? Dzwoniło?. Jan.

jakie to problemy?

Jan P.
13-06-2014, 06:40
A izolacja cieplna w wodzie:o Jan.

Elfir
13-06-2014, 10:49
strop
- paroizolacja (folia)
- EPS 10 cm + spadek z EPS
- EPDM
- 5 cm XPS
- warstwa drenująca
- żwir / substrat / płyty chodnikowe

Tutaj izolacja cieplna jest oddzielona.

Poza tym XPS nie jest nasiąkliwy. Starczy ułożyć ciasno, przykleić do podłoża i zapiankować. Woda będzie tylko na wierzchu.

Oczywiście cały świat się myli, tylko specjalista z Polski moze ich wybawić :D

Jan P.
13-06-2014, 15:13
Jeśli izolacja cieplna jest odizolowana od wody to nie jest odwrócony. Pianka nie zapewnia szczelności. Jan.