PDA

Zobacz pełną wersję : Ytong i bloczki Prefbet - różnica?



pawelurb
29-07-2004, 12:30
Czy bloczki Ytong i Bloczki "Prefbet" to to samo ? domyślam się że jedno i drugie to beton komórkowy , "Prefbet" nie ma chyba pióra i wpustu , czy to wszystkie róznice czy też jest jeszcze coś co różni te dwa materiały budowlane ?

caleb
29-07-2004, 13:27
na pewno różni je cena

woprz
29-07-2004, 13:30
na pewno różni je cena
oo tak

kroyena
29-07-2004, 13:53
pawelurb masz jeszcze solbet

Waldon
29-07-2004, 14:17
do pawelurb:
Wlasnie ze ma i to o 1 wiecej niz ytong ( 3 piora i 3 wpusty). Mowie tu o Prefbecie powodowo
http://www.prefbet.com.pl/
sam mam z tego hatke.
Sory za polski font, jak bedzie okazja to go spolonizuje

pawelurb
29-07-2004, 14:54
a czy są na rynku takie bez pióra i wpustu ( pewnie tańsze ) , który producent ma je w ofercie? i czy one są w jakis sposób gorsze, lub trudniejsze w budowie ?

KaiM
29-07-2004, 15:27
Wszystkich (chyba) znajdziesz na stronie www.betonkomorkowy.com.pl

Za to ja bede wdzieczny za informacje o tzw "polskim Ytongu". Gdzies tu na Forum znalazlem informacje ze jeden zaklad Ytonga robi bloczki w tzw polskich wymiarach tzn szerx24x59. Podobno są "ytongowej" jakości a tańsze. Tylko jakoś Ytong sie nimi słabo reklamuje.
Co ogladam budowy z betonu komórkowego to widze roznice pomiedzy Ytongiem a reszta. Ytong jest gładki, równy i biały a reszta ma poszpachlowane czymś ubytki na prawie każdym łączeniu. Tylko ta cenaaaaa....

Kiedys szukalem i znalazlem miasto gdzie jest ten zakład, ale.. zapomniałem. Strony www tez nie mieli, cennika tym bardziej. Dajcie namiary i ceny jeżeli wiecie o co chodzi. Z góry dziekuje.

JacekS
29-07-2004, 22:12
Ostrołeka produkuje również beton komórkowy bialy o takich wymiarach jakich szukasz niestety to jest klasa 600 czyli należy ją ocieplać jest to bloczek gładki bez pióra i wpustu

echo
30-07-2004, 12:50
Myslę, że biały beton komórkowy jest OK, jednak szary (ciemno szary).... słyszałem z dosyć pewnego źródła, że jednym ze składników sa jakieś popioły (gdyby nie ich tam nie było to pewnie robiliby białe); znajomy pojechał do takiej wytwórni i rzeczywiście na placu stały chałdu jakiegoś szarego popiołu.... :cry:
Myslałem też o Solbecie, jednak u nas na południu Polski brak jest ich przedstawicieli, składów - więc zrezygnowałem, a ponieważ Ytong wychodził za drogo... - buduję z Pth 44 :wink:

kroyena
30-07-2004, 13:32
echo a to pod licami PTH to też odbarwienia co? Bo jakoś tak dziwnie toto poprzednie stadium feniksa przypomina, a nie wypaloną glinę.

Waldon
30-07-2004, 13:51
do KaiM
nie jest tak do konca jak piszesz wszystko zalezy od kultury wykonania i od ekipy. chyba ze piszesz o zwyklym bk a nie pw. U mnie wyglda sciana z prefbetu lepiej niz na budowie w oklicy z ytonga. Tylko nie mowie tu o jakosci materialu a o kulturze wykonania.
link do mojego albumu

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=21458&k=10&q=net4u&nxt=0
sorki ze malo szczegolow jest widocznych

sorki za font.

inwestor
30-07-2004, 14:13
Ściana nie jest po to aby wygladała To przegroda budowlana która ma spełniać określone zadania. Czyli przede wszystkim konstrukcyjne, cieplne, akustyczne. Na zewnatrz i wewnatrz jest wykańczana i wygląd nie ma najmniejszego znaczenia. Ponieważ BK z róznych wytwórni parametry budowlane ma praktycznie takie same to po co przepłacać. Ja kupiłem BK z Prefabetu i murowałem na zaprawę ciepłochronna. Wyszło dużo taniej parametry te same. Jak ktoś ma tzw. "zadęcie" i musi mieć ścianę z produktu który jest mocno reklamowany to "Y" spełnia to zadanie. Natomiast jeśli wystarcza same prametry budowlane to szkoda kasy.
Pozdrawiam

KaiM
30-07-2004, 14:38
do KaiM
nie jest tak do konca jak piszesz wszystko zalezy od kultury wykonania i od ekipy. chyba ze piszesz o zwyklym bk a nie pw. U mnie wyglda sciana z prefbetu lepiej niz na budowie w oklicy z ytonga. Tylko nie mowie tu o jakosci materialu a o kulturze wykonania.
link do mojego albumu

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=21458&k=10&q=net4u&nxt=0
sorki ze malo szczegolow jest widocznych

sorki za font.


faktycznie pierwszy raz widze taki ladny "polski" BK - co to za producent i jaka klasa BK? masz p+w?

ekipe widac trafiles b.dobrą - do Zielonej nie tak daleko - moze podasz namiary i ceny tej ekipy murarzy/klejarzy? :lol: moze byc na priv

tak sobie ogladam Twój album:
- czym masz obudowane murłaty? co to jest? styropian?
- kominy na poddaszu obmurowane cienkimi bloczkami ze wzgledu na estetyke czy jak?
- czyzbys mial strop monolityczny? jaka ekipa to robila? ta sama? pamietasz koszty?

Waldon
02-08-2004, 08:46
do KaiM
Witam
material mam z BK 42X24X59 PW klasy 400 z Powodowa tu jest cennik
http://www.prefbet.com.pl/ jak bylbys zainteresowany to podesle ci link do firmy która daje okolo 17 oczek ponizej tego cennika.
Co do wykonawców to jest problem bo nie mialem ekipy wszystko robilem z moim ojcem w ramach urlopu i po pracy( fachowców mialem do sciany fundamentowych i obrobek blacharskich koinow).

Murlaty docieplone sa styropianem.
Kominy gotowce sa obmorowane silka ze wzgledu na stabilnosc (brak scian w sasiectwie komina), tak bylo w projekcie i ma to sens bo bez obmorowki przenosza drgania.
Strop to teriva nowa.