PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmieszczenie czujek - prośba o weryfikację i podpowiedzi



AnitaG.
13-06-2014, 12:24
Witam Wszystkich bardzo serdecznie:)
Jestem w trakcie budowy domu. Etap instalacji elektrycznej i alarmowej.
Dostałam właśnie projekt instalacji alarmowej z zaznaczonymi czujkami. Dodatkowo we wszystkich oknach mają być kontraktony i w niektórych oknach czujki wibracyjne. Centrala to Integra 128.

Chciałabym prosić o Wasze rady czy rozmieszczenie czujek jest odpowiednie, gdyż sama nie mam rozeznania w temacie. A nie chciałabym żeby trzeba było coś przerabiać po wykończeniu pomieszczeń.
Dziękuję za wszelkie sugestie:) 265194265195

Maanniutek
13-06-2014, 14:36
Witam
Pierwsze moje pytania po co Integra 128 skoro 64 w zupełności wystarczy?
Czy to jest Integra 128 czy 128 WRL?
Na parterze 2 czujniki PIR są zbędne a co do rozmieszczenia naniósłbym drobne poprawki.
Pytanie jakie okna czy czujniki wibracyjne w ogóle się sprawdzą?
Pomyśl może o czujnikach zewnętrznych wystarczy 5 szt. to będzie lepsze od wibracyjnych.
Jeśli nie masz wykonawcy tego systemu to możemy CI to zrobić.
W razie pytań służę pomocą

Nefer
13-06-2014, 21:23
Zadziwiają mnie ludzie, którym wydaje się, że są anonimowi w internecie. Na pewno chcesz, żeby wszyscy zobaczyli jak masz zabezpieczony dom ? Ludzie, ja wiem, że niektórzy mają małą wyobraźnię, albo się tym nie interesują, ale zdarzały się tu takie historie, więc proponuję się zastanowić na drugi raz, żeby nie płakać.

robert skitek
13-06-2014, 21:30
Nefer prawdę mówi. Usuń szybko te rzuty a nie kuś złodziei.

gentoonx
14-06-2014, 18:52
już mam zapisane, także po ptokach :bash:

:lol2:

co za głupi naród

AnitaG.
15-06-2014, 21:53
W takim razie może jakieś fachowe porady na PW. Byłabym bardzo wdzięczna:)

AnitaG.
15-06-2014, 21:55
co za głupi naród[/QUOTE]

pa..nt !!!

robert skitek
15-06-2014, 22:01
Najlepszą radę już dostałaś - usuń te rzuty, a najlepiej cały post!

Co za bezmyślność!

robert skitek
15-06-2014, 22:03
pa..nt !!!

Niestety ale to świadczy tylko o Tobie.

dendrytus
15-06-2014, 22:20
Chciałabym prosić o Wasze rady czy rozmieszczenie czujek jest odpowiednie, gdyż sama nie mam rozeznania w temacie.
Bida z nędza i w zasadzie zrobione, żeby zrobić i wziąć kasę za alarm, a nie za zabezpieczenie obiektu.



A nie chciałabym żeby trzeba było coś przerabiać po wykończeniu pomieszczeń.

Większość czujek albo wejdzie w kolizję z meblami albo zostanie przez nie zasłonięta albo nie będzie do nich dostępu po umeblowaniu np w celu naprawy.

PS.
Nie udzielam bezpłatnych konsultacji.

AnitaG.
15-06-2014, 22:27
Bida z nędza i w zasadzie zrobione, żeby zrobić i wziąć kasę za alarm, a nie za zabezpieczenie obiektu.



Większość czujek albo wejdzie w kolizję z meblami albo zostanie przez nie zasłonięta albo nie będzie do nich dostępu po umeblowaniu np w celu naprawy.

PS.
Nie udzielam bezpłatnych konsultacji.

Czy na PW mogłabym otrzymać wytyczne co do odpłatnych konsultacji?!

dendrytus
15-06-2014, 23:05
Czy na PW mogłabym otrzymać wytyczne co do odpłatnych konsultacji?!
Niestety nie. Jestem na forum towarzysko. Nie poszukuję klientów, ani nie reklamuję swoich usług.
Radzę udać się do firmy specjalizującej się w systemach alarmowych i nie mówię tu o firmach ochroniarskich.
Mogę ewentualnie rzucić okiem na nowy projekt otrzymany na PW.