PDA

Zobacz pełną wersję : Daszek nad wejściem



biellun
15-06-2014, 14:37
Witam,

jest to mój pierwszy post więc za wszelkie błędy przepraszam. Mam pomysł na daszek podpatrzony z pewnej strony internetowej, mam małe wątpliwości co do kilku elementów montażu i chciałbym Was fachowców podpytać.

Daszek ma wyglądać mniej więcej tak :
http://ladnydom.pl/budowa/5,106568,8466538,Daszek_nad_drzwi___inspiracje.htm l?i=0

Jak widać na zdjęciu cztery ( 4 ) podpory to nic innego jak kantówka ( u mnie dwie po prawej stronie będą dłuższe aby był spadek ) , a na nich wpuszczona jest deska dwu calowa ? . W poprzek dane są w odstępach około 10 lub 20 cm deski calówki . I tu moje pytanie jak one się trzymają ?

Kolejne pytanie to co najlepiej dać na samą górę, czyli na te deski calówki aby śnieg czy deszcz nie kapał na spocznik przed drzwiami. Myślałem nad przezroczystą pleksi albo w kolorze.

Jest to prosty projekt daszku więc rozumiem że wielkiej filozofii w tym nie ma ale może widzieliście coś podobnego i podzielicie się swoim spostrzeżeniami, jak na przykład jak zrobić wcięcia w kantówce lub może można zrobić to innym sposobem i te poprzeczne deseczki calówki jak je zamocować .