PDA

Zobacz pełną wersję : Dzierżawa gruntu i postawienie garażu blaszanego. Pozwolenie na budowę?



mrpiter
17-06-2014, 18:34
Witam,

Mieszkam w bloku i obok niego stoi 6 murowanych garaży należących do miasta. Obok nich, jest idealne miejsce na dostawienie jeszcze jednego garażu i miasto ogłosiło ustny przetarg na oddanie w najem tego gruntu na okres 10 lat. Chciałbym przystąpić do przetargu, ale nie wiem jak wygląda kwestia pozwolenia na budowę garażu blaszanego. Pozwolenie na budowę kojarzy mi się z masą formalności typu projekt budowlany (mimo, że to zwykły blaszak), jakieś projekty doprowadzenia prądu (mimo, że wcale nie chcę tam mieć prąu) czy inne uzgodnienia. W związku z tym mam pytania:

1) Czy potrzebuję pozwolenia na postawienie garażu blaszanego i jeśli tak to jakie dokładnie dokumenty muszę załatwić?
2) Obawiam się, że pozwolenie to są spore koszty i zamiast zapłacić jakieś 3 tysiące bo tyle kosztuje mniej więcej konstrukcja jaka mnie interesuje to zapłacę znacznie więcej. Czy ktoś wie ile kosztuje cała ta papierologia i uzyskanie pozwolenia na budowę?
3)Garaż oczywiście chciałbym przykotwiczyć do podłoża i chyba najlepiej byłoby zrobić wylewkę i do tego go przymocować. Czy ja w ogóle mógłbym zrobić wylewkę skoro brałbym grunt w dzierżawę? Nie jest czasem tak, że na dzierżawionym gruncie nie mogę robić tego typu rzeczy bo jest to jakby wiązanie konstrukcji z gruntem?

Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź.